Немає кращого інгредієнта в косметиці для догляду за шкірою ніж антиоксиданти.
Але що ми знаємо про антиоксиданти? Які корисні властивості вони мають? Що вони роблять для шкіри? На ці та інші питання ми спробували дати вичерпну відповідь у нашій статті.
Антиоксиданти – це молекули, які запобігають окисленню інших молекул, нейтралізуючи вільні радикали та реактивні форми кисню. Нехай це визначення і звучить надто складно, у нас є простий і доступний приклад: коли яблуко стає коричневим кольором — це означає, що відбувається окислення, а антиоксиданти перешкоджають цьому процесу, якщо ми говоримо не про яблуко, а про шкіру.
Ви цього не бачите, але ваша шкіра щодня наражається на ризик через забруднення атмосфери та агресорів з навколишнього середовища. Це призводить до того, що вільні радикали розгортають бурхливу діяльність, результатом якої є передчасне старіння, тьмяний колір шкіри та зменшення вироблення еластину та колагену. Нехай наше тіло виробило ефективні шляхи захисту від такої шкоди, ми все ж таки потребуємо додаткових бар’єрів, які можуть допомогти побудувати антиоксиданти.
Найбільша перевага антиоксидантів у тому, що вони захищають шкіру від вільних радикалів. Настав час зупинитися докладніше про те, що таке вільні радикали. Якщо говорити по-науковому, це нестійкі молекули з непарним числом електронів. Електрони люблять подорожувати парами, тому коли їх непарне число, одна молекула краде електрон у іншої молекули. Потім молекула-жертва стає вільним радикалом і починає забирати інший електрон для себе, тим самим створюючи ефект доміно, який зрештою викликає пошкодження клітин та передчасне старіння.
Цікавою є роль антиоксидантів: вони фактично жертвують електрон вільному радикалу, стабілізуючи його. Скажімо, ще простіше: антиоксиданти — це санітари нашої шкіри, вони шукають вільні радикали і обеззброюють їх.
Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ВАШОЮ ШКІРОЮ У 20, 30 І 40 РОКІВ
Ще одна чудова функція антиоксидантів. Якщо ваш тон шкіри нерівномірний, а колір тьмяний, тоді вас точно врятує вітамін С.
Вчені виявили, що вітамін С бере участь у метаболізмі меланіну (пігмент, який відповідає за засмагу шкіри) та допомагає освітлити шкіру.
Якщо ви продовжуєте страждати від запальних процесів та почервонішої шкіри, тоді вам потрібно вдатися до серйозного засобу – антиоксидантів. Вони відіграють важливу роль у заспокоєнні шкіри, оскільки запальні процеси генерують велику кількість реакційноздатного кисню та вільних радикалів. Наявність достатньої кількості антиоксидантів допоможе зменшити рівень запалення і, отже, заспокоїти шкіру.
Одним із основних побічних ефектів вільних радикалів є передчасне старіння. Ці шкідники здатні викликати ферменти для атаки еластину та колагену. Ослаблення цих структуруючих волокон призводить до утворення зморшок та втрати шкірою пружності. Використовуючи багаті антиоксидантами засоби догляду, можна зменшити і навіть зупинити запалення, тим самим запобігти дефіциту колагену і еластину. Важливо відзначити, однак, що ця дія швидше профілактична, антиоксиданти не допоможуть вам позбутися вже наявних зморшок.