Закрити
UA
Життя

12 святкових картин до Нового року та Різдва

Поділись:

Настав Новий рік, але попереду ще стільки веселощів! Пропонуємо вам відпочити від святкової метушні та насолодитися мистецтвом художників минулого та сьогодення.
posts-to-db-Фото 1

Oh boy Its Pop with New Plymouth, 1951

Майстер яскравих фарб Норман Роквелл завжди асоціюється зі святом. Він творив ще на початку ХХ століття, але картини начебто про наш час. У його малюнках присутні три компоненти: новорічний настрій, дрібка гумору та хлоп’яча зухвалість. Згодні?

posts-to-db-Фото 2

Grandad is coming for Christmas, 1997

«Дідусь їде на Різдво» Тоні Тодда принесла художнику чималу популярність. Та й загалом тема Різдва, що веде у його творчості: все тому, що його картини прикрашали кожну другу святкову листівку. 

posts-to-db-Фото 3

Різдвяна ялинка, 1996

Єгор Зайцев – художник-реаліст, котрий вміє творити теплі душевні картини. Головні сюжети його творчості – це повсякденне життя людей, їх клопіт. Вони ідеально передають передноворічну атмосферу.

Читайте також: 7 ПОРТРЕТІВ ЇЇ ВЕЛИКОСТІ КОРОЛЕВИ ЄЛИЗАВЕТИ II

posts-to-db-Фото 4

The Discovery, 1956

Ще одна картина майстра новорічного настрою Нормана Роквелла. Іноді спостережливість художника просто вражає! Картина «Відкриття» – одна з найбільших його робіт.

posts-to-db-Фото 5

It was the night before Christmas, 1936

Джозеф Крістіан Лейендекер прославився своїми ілюстраціями до журналу The Saturday Evening Post (ще б пак: він був його першим ілюстратором!). Сюжети сільської та сімейної тематики були у пріоритеті, але саме вони стають своєрідними «іконами». Цікаво, що Лейендекер справив найбільший вплив на Нормана Роквелла, тому їхні роботи дуже схожі!

posts-to-db-Фото 6

Memories of Christmas, 2001

«Спогади про Різдво» Томаса Кінкейда – це символічна картина. Сам художник був упевнений, що ностальгійне бачення життя часто описується як бачення світу через рожеві окуляри. Відтінок, який пронизує спогади про Різдво – це рожеве сяйво заходу сонця, і ми з ним повністю згодні.

Читайте також: 10 КАРТИН ЛЕОНАРДО ТАК ВІНЧІ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ

posts-to-db-Фото 7

Santa, 1935

Ще одна картина Джозефа Лейєндекера, і не менш популярна. До речі, дана робота допомогла візуально сформувати образ Санта-Клауса як веселого товстуна у червоному хутряному пальті. Також було популяризовано зображення новорічного немовляти: слухняного хлопчика, який сидить навколішки у Санти. 

posts-to-db-Фото 8

Christmas Eve, 1998

Поліна Пакуїн є досить успішною художницею. Захоплюючий світ дітей зі всією своєю спонтанністю та простотою знаходиться у центрі її роботи. Багато її картин (особливо на різдвяну тематику) стали відомими завдяки атмосфері безтурботного дитинства.

posts-to-db-Фото 9

Ковзанка, 2002

Павлова Оксана створила картину «Ковзанка», бо була ним сильно зачарована. Вона зізналася: «Як це схоже на наше життя! Не знаєш, коли впадеш, чи буде боляче? Хтось падає та плаче, хтось веселиться. Подібність до життя з реальністю несподівано побачилася мені в цьому!» Через це картина здається надзвичайно зворушливою!

Читайте також: СПОСОБИ РОЗУМІННЯ СУЧАСНОЇ МИСТЕЦТВА: ПОГЛЯД МУДОЖНИКА

posts-to-db-Фото 10

Різдво біля котеджу Кірбі, 1926

Картини Річарда Бернса відомі своїми затишними будиночками. Вони надихають своїм спокоєм та теплотою. “Різдво біля котеджу Кірбі” – це справжня ніч перед Різдвом. Яскраві вогні на ялинках та сніговик – що може бути краще?

posts-to-db-Фото 11

У нашому дворі, 1964

Ігор Попов передав усю суєту напередодні свят. На ковзанці грають діти: хлопчаки займаються хокеєм, а дівчатка катаються на ковзанах. Холод, зима та мороз – це не проблема для нашого двору. Життя тут вирує!

posts-to-db-Фото 12

Різдвяний ранок, 1916

«Різдвяний ранок» – одна з найзворушливіших картин Генрі Мослера. Діти чекають на диво – момент, коли знайдуть під ялинкою подарунки від Санти. Ця картина зрозуміла кожному із нас.

Автор: Лада Янчук

Фото: gallerix.ru