Настав Новий рік, але попереду ще стільки веселощів! Пропонуємо вам відпочити від святкової метушні та насолодитися мистецтвом художників минулого та сьогодення.
Майстер яскравих фарб Норман Роквелл завжди асоціюється зі святом. Він творив ще на початку ХХ століття, але картини начебто про наш час. У його малюнках присутні три компоненти: новорічний настрій, дрібка гумору та хлоп’яча зухвалість. Згодні?
«Дідусь їде на Різдво» Тоні Тодда принесла художнику чималу популярність. Та й загалом тема Різдва, що веде у його творчості: все тому, що його картини прикрашали кожну другу святкову листівку.
Єгор Зайцев – художник-реаліст, котрий вміє творити теплі душевні картини. Головні сюжети його творчості – це повсякденне життя людей, їх клопіт. Вони ідеально передають передноворічну атмосферу.
Читайте також: 7 ПОРТРЕТІВ ЇЇ ВЕЛИКОСТІ КОРОЛЕВИ ЄЛИЗАВЕТИ II
Ще одна картина майстра новорічного настрою Нормана Роквелла. Іноді спостережливість художника просто вражає! Картина «Відкриття» – одна з найбільших його робіт.
Джозеф Крістіан Лейендекер прославився своїми ілюстраціями до журналу The Saturday Evening Post (ще б пак: він був його першим ілюстратором!). Сюжети сільської та сімейної тематики були у пріоритеті, але саме вони стають своєрідними «іконами». Цікаво, що Лейендекер справив найбільший вплив на Нормана Роквелла, тому їхні роботи дуже схожі!
«Спогади про Різдво» Томаса Кінкейда – це символічна картина. Сам художник був упевнений, що ностальгійне бачення життя часто описується як бачення світу через рожеві окуляри. Відтінок, який пронизує спогади про Різдво – це рожеве сяйво заходу сонця, і ми з ним повністю згодні.
Читайте також: 10 КАРТИН ЛЕОНАРДО ТАК ВІНЧІ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ
Ще одна картина Джозефа Лейєндекера, і не менш популярна. До речі, дана робота допомогла візуально сформувати образ Санта-Клауса як веселого товстуна у червоному хутряному пальті. Також було популяризовано зображення новорічного немовляти: слухняного хлопчика, який сидить навколішки у Санти.
Поліна Пакуїн є досить успішною художницею. Захоплюючий світ дітей зі всією своєю спонтанністю та простотою знаходиться у центрі її роботи. Багато її картин (особливо на різдвяну тематику) стали відомими завдяки атмосфері безтурботного дитинства.
Павлова Оксана створила картину «Ковзанка», бо була ним сильно зачарована. Вона зізналася: «Як це схоже на наше життя! Не знаєш, коли впадеш, чи буде боляче? Хтось падає та плаче, хтось веселиться. Подібність до життя з реальністю несподівано побачилася мені в цьому!» Через це картина здається надзвичайно зворушливою!
Читайте також: СПОСОБИ РОЗУМІННЯ СУЧАСНОЇ МИСТЕЦТВА: ПОГЛЯД МУДОЖНИКА
Картини Річарда Бернса відомі своїми затишними будиночками. Вони надихають своїм спокоєм та теплотою. “Різдво біля котеджу Кірбі” – це справжня ніч перед Різдвом. Яскраві вогні на ялинках та сніговик – що може бути краще?
Ігор Попов передав усю суєту напередодні свят. На ковзанці грають діти: хлопчаки займаються хокеєм, а дівчатка катаються на ковзанах. Холод, зима та мороз – це не проблема для нашого двору. Життя тут вирує!
«Різдвяний ранок» – одна з найзворушливіших картин Генрі Мослера. Діти чекають на диво – момент, коли знайдуть під ялинкою подарунки від Санти. Ця картина зрозуміла кожному із нас.
Автор: Лада Янчук
Фото: gallerix.ru