Закрити
UA
Життя

Як фотографувати на телефон: 12 найкращих порад

Поділись:

Для хорошого кадру не важливо, чи ви знімаєте на професійний фотоапарат або використовуєте свій гаджет. Але головна перевага телефону в тому, що він завжди є під рукою, його не потрібно довго розчехляти та неможливо забути зняти кришку з об’єктива. Сьогодні ми поділимося головними секретами телефонної зйомки.

З чого почати?

Важливим правилом кожної зйомки є перевірка чистоти об’єктива. Телефон часто перебуває у руках. Ми друкуємо повідомлення, перевіряємо соцмережі та відповідаємо на дзвінки – при цьому найменше турбуємося, що залишаємо на камері відбиток пальця. Звичайно, це створює на знімку легкий загадковий блюр, але це далеко не той результат, якого ви очікували. 

posts-to-db-Фото 1

Увімкніть лінії сітки

Найпростіший спосіб зробити фотографію цікавою та збалансованою – почати користуватися сіткою. Сітка – це лінії, збудовані за правилом третин. З їх допомогою ви можете розміщувати предмети на фотографії розумно: важливі частини композиції повинні перебувати в точках перетинів ліній або ж на самих лініях. Підказка: увімкнути сітку можна у налаштуваннях камери.

Використовуйте кнопку регулювання гучності, щоб зробити кадр

Ця порада добре підходить тим, хто любить знімати пейзажі, натюрморти, або ж віддає перевагу макрозйомці. Перевага використання кнопки регулювання гучності в тому, що в такому випадку фотографії частіше виходять чіткими – телефон знерухомлений. А ще це зручніше.

Читайте також: СЕКРЕТИ ОБРОБКИ ФОТО: ЩО ТАКЕ ПРЕСЕТИ?

Сфокусуйтесь на об’єкті

Коли плануєте геніальний кадр, варто забувати про об’єкт, який збираєтеся фотографувати. Намагайтеся експериментувати: знімаючи краєвид, не бійтеся захопити у кадр людей, навіть незнайомих. Вони часто можуть передавати масштаби тих чи інших об’єктів.

Шукайте настрій

Найцікавіші фотографії виходять тоді, коли вони показують нам живі емоції, настрій. Нехай це буде настрій незнайомої людини, природи, вулиці Парижа чи вашого домашнього вихованця. Передавайте емоції за допомогою фотографій. Як говорив майстер фотозйомки Пітер Адамс: «Видатна фотографія – це глибина почуттів, а не глибина різкості».

Слідкуйте за світлом

Для ідеальної фотографії потрібне ідеальне світло. Це золоте правило кожного з фотографів. Для професійних камер це важливо, а для телефонів, тим більше. Намагайтеся шукати хороше природне світло, стежте, як він лягає на об’єкт і який колір виходить у кадрі в результаті. Найкраще світло, як відомо, можна зловити вранці та ввечері, коли сонце починає підніматися чи опускатися ближче до горизонту. Також добре фотографувати в похмуру погоду.

Читайте також: ТЕЛЕФОННА ОБРОБКА ФОТОГРАФІЙ: 5 КОРИСНИХ ДОДАТКІВ

Використовуйте спалах

Багато хто думає, що спалах потрібний лише для того, щоб фотографувати вночі. Ми впевнені, що це не вся її сила. Використовуйте спалах у сонячну погоду, щоб висвітлити затінені ділянки об’єкта – у такий спосіб фотографії виходять набагато яскравішими. Однак користуватися нею варто з обережністю: не включайте спалах, коли фотографуєте скляну поверхню (вікна, дзеркала, вітрини тощо) і не використовуйте її в приміщеннях з гарним оригінальним світлом (клуби, кафе).

Працюйте з ракурсами

Правильний ракурс – запорука гарної професійної зйомки. Незвичайний ракурс – запорука успішної фотографії. Щоб навчитися шукати ідеальний ракурс, спробуйте сфотографувати об’єкт із дванадцяти різних точок. Опустіть камеру до землі або води, відійдіть або ближче до об’єкта. Перевага телефонної зйомки в тому, що фотографам з великими камерами іноді доводиться попотіти, щоб дістатися туди, куди легко проникають телефони.

 
 
 
 
 
Переглянути цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від Mike Kus (@mikekus)

зум

Кожен телефон має свій зум: ви можете наближати чи віддаляти об’єкти, стоячи на одному місці. Однак ми радимо викреслити його зі свого життя: він неабияк псує якість фотографії, незалежно від марки телефону. Найкращий зум – це ви самі. Якщо потрібно щось наблизити – краще підійдіть, віддалити – відійдіть. Якщо немає можливості підійти – краще сфотографуйте та кадруйте знімок.

 
 
 
 
 
Переглянути цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від Robert Jahns (@nois7)

Не забувайте про обробку

На професійному фотоапараті ви можете підкрутити витримку та діафрагму. Для телефону це проблема. Кожен знімок на телефон потребує обробки. Але ж ми впевнені, що її не варто боятися! Нагадуємо, що є хороші програми для телефонної обробки фотографій, і вони нічим не поступаються комп’ютерною обробкою. Можете також використовувати пресети, робіть фото більш насиченим або додавайте різкості – все у ваших руках.

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ФОТОГРАФИ, ЯКІ НІСТЬ НЕ ГІРШЕ ЗАЛІЖНИХ

 
 
 
 
 
Переглянути цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від Theron Humphrey (@thiswildidea)

Шукайте натхнення

Іноді цікаві моменти виникають зненацька: приготуйтеся їх сфотографувати. Шукайте натхнення всюди, і будьте готові до того, що воно застане вас зненацька. Краще вивчіть «гарячі клавіші» свого смартфона: де знаходиться камера і як її швидко відкрити.

 
 
 
 
 
Переглянути цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від ChrisBurkard (@chrisburkard)

Не зупиняйтесь

Ідіть туди, де ніхто раніше не був. Заходьте далі за інших. Обійдіть все місто у пошуках прихованої вулички, яку ніхто не фотографував до вас. Ідіть від натовпу туристів, заглядайте у вікна та вітрини, шукайте щось особливе. Хороший кадр – це наслідки тривалого дослідження.

Пам’ятайте фразу Річарда Келвара: “Коли люди запитують мене, яке обладнання я використовую, я говорю їм – очі”.

Автор: Лада Янчук