Коли йдеться про прибирання, ми різко згадуємо, що ім’я нам – прокрастинатори.
Ніхто не хоче провести заслужені вихідні за прибиранням квартири. Звучить, як нічний жах. Але жити в будинку під шаром пилу та завалом непотрібних речей — ще гірше. Ми склали вам легкий поетапний план, який допоможе пережити генеральне прибирання.
Складіть план. Перед тим, як почати, оцініть свої сили – як багато ви можете прибрати. Чи збираєтеся ви витратити один день і пройтися тільки по найголовніших зонах або готові витратити на цю малоприємну рутину кілька днів і заглянути в кожен куточок.
Напишіть список. Відразу після того, як ви визначилися з масштабом збирання, складіть список завдань. Тим, хто планує забиратися всі вихідні, радимо розбити завдання на дві групи «субота» та «неділя». Це допоможе вам оцінити обсяг роботи, подумати про купівлю миючих засобів та губок, запланувати час на відпочинок.
Продумайте таймінг. Прибирання прибиранням, але ви не повинні сильно перетравлюватися. Будь-яка діяльність має приносити вам задоволення. Через кожні 30-45 хвилин робіть паузу та відпочивайте. Щоб не забувати про це, поставте таймінг на телефоні.
Попросіть про допомогу. Не всі завдання виявляться посильними. У деяких випадках вам потрібна групова підтримка або чоловіча сила. Подумайте про це і попередьте ваших помічників, щоб вони не втекли.
Що потрібно зробити:
Час на крок: одна година
Почніть зі свого гардеробу. Розлучатися з речами, навіть які ви не носили кілька років, дуже складно. Але ми у вас віримо. Що потрібно викинути насамперед? Подертий або брудний одяг, зіпсоване взуття, речі, які малі або великі вам за розміром, те, що вийшло з моди і те, що ви вже не одягнете.
Розберіть робочий простір. Ще одне місце, про яке незаслужено забувають під час збирання. Уважно подивіться на папери і запитайте: «Чи потрібна мені ця макулатура або вона тільки займає місце?» Якщо друге, тоді швидше беріть смітник і пакуйте свої документи та записи туди. У випадку, якщо вам потрібні папери, подумайте, чи можна їх зберігати в електронному вигляді.
Вирушайте на кухню. Більш захаращене місце, ніж кухня, неможливо знайти у всій квартирі. Будьте готові до того, що вам доведеться викинути келихи, які не є частиною сервізу, різні баночки і контейнери, старі судки, посуд, що тріснув і не відмивається. Немає місця на ваших полицях та тому кухонному інвентарю, яким ви не користуєтеся (наприклад, пельменниці).
Організуйте комору. Кладовка – це ваш друг і ворог. Що тут лише не зберігається! Найчастіше сюди вирушають речі, які відслужили своє, але вам просто шкода з ними розлучатися. Подивіться на ваше скарб з боку і об’єктивно оцініть кожну річ. Якщо вона ще має цінність – продайте, якщо має цінність тільки для вас – залиште, якщо цінності не має – сміливо прощайтеся.
Що потрібно зробити:
Час на крок: від трьох до чотирьох годин
Читайте також: ЯК НАВЕСТИ ПОРЯДОК У БУДИНКУ: НАДХОВЛЯЮЧІ ІДЕЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
Пропилісосьте і вимийте підлогу. Якщо ви наважилися провести генеральне прибирання, тоді вам доведеться докласти титанічних зусиль волі, щоб зробити все чудово. У цьому кроці вам знадобиться чоловіча сила. Попросіть відсунути меблі та прибрати килими, щоб не пропустити жоден куточок. Ви здивуєтеся, скільки пилу та бруду накопичується в цих потаємних місцях. Нехай кожен міліметр підлоги буде вимитий до блиску!
Витріть пил. Не намагайтеся мухлювати, адже ви обманюєте лише себе. Витирайте пил не тільки з полиць та столів, а й зі світильників, кондиціонерів, плінтусів. Переконайтеся, що ви витерли пил і бруд скрізь, починаючи зі стелі та закінчуючи підлогою. Для ідеального результату використовуйте ганчірку з мікрофібри та спреї для видалення пилу.
Чищення м’яких поверхонь. Уважно проінспектуйте стан меблів, покривал, диванних подушок, килимів та штор. Тут вам не обійтися без повноцінного прання та видалення «місцевих проблем». У цій справі вам знадобиться ефективний засоб для виведення плям і щітка. А ще трохи бажання. Ось побачите, вам усе окупиться!
Чищення твердих поверхонь. Сюди ми занесемо вікна, дзеркала, двері. Іноді відтерти відбитки пальців це практично непосильне завдання. Ви можете користуватися народними засобами, на зразок оцту чи гліцерину, або довіритися професійним продуктам.
Миття кухні та сантехніки. Немає нічого гіршого, ніж вимивати плями жиру, іржу, розлучення від різних рідин, бруд. Можливо, вас спонукає на цей подвиг той факт, що практично у всіх ванних кімнатах живуть грибок та бактерії стафілокока, а в раковині можна знайти кишкову паличку та сальмонеллу.
Що потрібно зробити:
Час на крок: весь день
Проведіть редизайн квартири. Після того, як ваша квартира ідеально вимита і відполірована, тобто найжахливіше позаду, настав час трохи побалувати себе. Купуйте гарну вазу, стильний мудборд або зручний органайзер. Ви ж позбулися такої кількості мотлоху, що в квартирі з’явилося багато місця для справді корисних і надихаючих речей.
Зробіть перестановку. У попередньому кроці ви вже робили маніпуляції з меблями, то чому ж не виявити свою фантазію і розставити її по-іншому? Це миттєво перетворить квартиру. І навіть не треба купувати нічого нового!
Використовуйте рослини. Весною так хочеться оточити себе зеленню! Так дозвольте собі це – купіть кілька кімнатних рослин. Вони освіжать простір і перетворять ваш будинок на маленький рай.
Що потрібно зробити:
Час на крок: від двох до трьох годин
Як то кажуть, сильні жінки не плачуть: вони роблять музику голоснішою і починають прибирати квартиру. Пам’ятайте, що ми з вами подумки!