Закрити
UA
Мода

Коронавірус у Франції очима француза 

Поділись:

Сьогодні на зв’язку з Marie Claire Себастьян Барик, діяч культури Франції.  

posts-to-db-Фото 1

Себастьян Барикін

17 березня 2020 року о 12 годині було введено режим карантину на території Франції. Днем раніше Головнокомандувач Макрон оголосив, що «ми на війні» (саме так він назвав сьогоднішнє становище, маючи на увазі карантин) і вирішив закрити межі Шенгенської зони. Діє заборона на всі збори, у тому числі дружні чи сімейні та переміщення людей вулицями як мінімум на 15 днів. Вже зараз чітко зрозуміло, що карантин триватиме набагато довше і, швидше за все, до початку травня.

Як це позначилося на повсякденному житті французів? 

Негайні наслідки карантину

Щоб вийти з дому кожному, необхідно заповнити декларацію, яка уточнює причину відлучення зі свого житла. Дозволено похід у найближчий супермаркет, аптеку або вигул собаки, а також похід до родичів (якщо вони у віці) та заняття спортом недалеко від дому або похід із дозволу на роботу.

posts-to-db-Фото 2

Антиби, Лазурний берег

Мешканці мегаполісів одразу ж кинулися до провінції чи зарубіжжя, щоб не сидіти у себе в квартирах, а перечекати карантин на свіжому повітрі. Хтось поїхав у свій заміський будинок (переважно на Лазурний берег), хтось до сім’ї, а хтось ще до друзів. Звичайно, все це не допомагає боротися з поширенням вірусу, тому що саме вони і поширюють таким чином епідемію. За це місцеві провінціали почали ненавидіти ще більше парижан ніж раніше. 

Закрилися всі громадські місця, серед них магазини, ресторани (працює лише доставка їжі), бари, концепт-стори, музеї, універмаги, театри, парки та сади, кінотеатри та бібліотеки, салони краси тощо. школи та університети були закриті ще до карантину, а дозволені лише лікарні, аптеки та продуктові магазини, банки, заправки, автомеханіки, готелі (без ресторану), бари-тютюни, кіоски журналів, церкви (без зборів), пральні, магазини електроніки, також деякі поштові офіси.

Читайте також: ХОЧУ ДОДОМУ: ДОСВІД ФОТОГРАФА СЕРГІЯ ВАСИЛЬЄВА, ЯК ПОВЕРНУТИСЯ В УКРАЇНУ ПІСЛЯ ЗАКРИТТЯ КОРДОНІВ

Метро, ​​трамваї, автобуси та РЕР працюють на 50%, лише нічні автобуси повноцінно, оскільки ними користується медперсонал. 

З’явилися нові правила походу до магазинів та аптек: для деяких закладів не більше 2 відвідувачів одночасно, для супермаркету спочатку не більше 100 (потім скасували ліміт). Виходили ситуації, коли черга з кількох людей утворилася перед магазинами, оскільки вони зберігають дистанцію в 1-2 метри.

Полиці магазинів в одну мить спорожніли і зникли товари першої необхідності: рис, паста, і туалетний папір. Деякі французи набирали собі цілі візки, виносячи всі продукти за лічені хвилини, кладучи в них все поспіль, що впадає у вічі. Ми не маємо права їх засуджувати, хоча було оголошено про постійне постачання продуктів до супермаркетів. Можливо запасатися і сидіти вдома – це одна з рідкісних адекватних дій останнім часом.

Вулиці великих міст одразу ж спорожніли та зникли пробки на дорогах.

Збільшилася в рази підписка на канали типу Netflix, хоча деякі провайдери зробили свій контент безкоштовним на знак солідарності.

Продажі збільшилися в секс-шопах.

Усі заходи, що збирають багато людей відмінено, від футбольних матчів до Канського фестивалю, частина з них переноситься на невизначений термін.

Порушники

Щоб боротися з егоїстичною поведінкою багатьох окремо взятих, було вирішено їх штрафувати: поліція почала цим займатися вже у вівторок увечері. Щоб показати, що «жарти погані» з коронавірусом — вартість штрафу було підвищено зі звичайних 38 євро до 135 євро і лише за середу вже оштрафовано 4000 людей.

posts-to-db-Фото 3

Париж

Багато хто в Парижі не збирається дотримуватися карантину і продовжив гуляти вулицями або зустрічатися в парках або вздовж берегів Сени зі своїми друзями. Поліція їх уже штрафує. Для дотримання близько 100000 20 поліцейських патрулюють вулиці та дороги. Сьогодні XNUMX березня відбуваються збори Макрону з органами порядку для посилення заходів карантину.

Усі пляжі Корсики, Середземномор’я та Морбіана були закриті, тому що багато людей продовжували там проводити свою відпустку, але карантин – це не канікули. 

Для деяких любителів спорту, які думають, що вони можуть піти пробігтися або поїздити на велосипеді — уряд суворо нагадав, що велосипед заборонено під час карантину (дозволений у разі пересування на роботу з офіційним дозволом від роботодавця), а пробіжка — це максимум 1-2 кілометри поблизу будинки з декларацією. 

posts-to-db-Фото 4

Економіка

Більшість підприємств докладають зусиль працювати через інтернет, але не у багатьох це виходить. Деякі працівники бояться виходити на свої робочі місця, завдяки цьому економічна активність країни на нижчому рівні.

Міністр економіки вже оголосив, що на країну швидше за все чекає рецесія у 2020-му і він пообіцяв 45 мільярдів євро прямої допомоги підприємствам, а також 300 мільярдів євро гарантії позик. Перші дії будуть в основному фінансове покриття тимчасового безробіття, а також відстрочення від сплати податків для бізнесу, а можливе їх скасування.

Найменші підприємства отримають 1500 євро, якщо зможуть довести зниження виручки між березнем 2019 та березнем 2020 року.

Сектор авіації отримує величезні збитки. Питання вже йде про купівлю Air France державою, але швидше за все буде лише рекапіталізація на рівні ЄС для всіх авіакомпаній. Ті ж заходи чекають швидше за все авіабудівників типу Airbus.

Відповідно, туристична галузь теж сильно страждає і покладає всі надії тільки на літній сезон. Насправді всім дуже важко зараз. За винятком, виробників макаронів та антисептиків.

CAC-40, головний фондовий індекс Франції втратив 40% своєї стійкості, що ніколи не траплялося з моменту його заснування. Зараз саме час запасатись акціями.

Макрон пообіцяв, що ті, хто продовжують працювати під час цієї кризи, отримають премії.

Читайте також: ЧОМУ ПРИРОДА позитивно реагує на коронавірус

жертви

Французька система охорони здоров’я показала себе не з кращого боку, особливо коли стало відомо, що країна не має навіть потрібних запасів масок і медпрацівники працюють із простроченими. У такій ситуації було замовлено чергову партію 25 мільйонів одиниць. Армія дала зі своїх запасів 5 мільйонів, а Китай подарував 1 мільйон. Але, на жаль, за різними розрахунками їх потрібно використати 15 мільйонів на день.

Медперсонал «працює» ще більше, ніж зазвичай, і знаходиться на грані нервового зриву. Додзвонитися до швидкої вже практично неможливо (принаймні, у найбільш зачеплених регіонах), а лікарні переповнені. Президент обіцяв їм допомогу. 

Проте не варто бути надто критичними: плани уряду щодо стримування подібних вірусів у Франції виробляються вже роками, і кожна лікарня повинна мати свій план із процедурами для таких ситуацій. Щороку проводять навчання, щоб усі були готові. Але це не заважає у разі погіршення ситуації, покликати на роботу лікарів-пенсіонерів і навіть вибирати, кого лікувати, якщо лікарні будуть переповнені.

Безхатченки: оскільки ніхто не може виходити на вулицю, то нема кому їм дати їжі або монетку. На щастя, уряд зобов’язався їх переселити готелями під час кризи.

Міські вибори 2020 року: перший тур відбувся в неділю 15 березня, але коли пройде другий ще не ясно. Зважаючи на те, що явка була рекордно низькою, 44%, було вирішено скасувати на час другий тур. Ці 44% на 19 балів нижчі за міські вибори 2014, що означає — одна третина тих, хто зазвичай голосує на ці вибори не прийшли! Проте другий тур стосується «тільки» 5000 міст, у 30000 інших міст Франції міська рада була обрана з першого туру.

Екологи нарешті заспокоїлися: останніми днями громадський транспорт не користується великою популярністю врозріз з машинами, які дозволяють хоча б не контактувати із зараженими.

Бюджет уряду: держборг швидше за все досягне 100% ВВП.

За статистикою, опублікованою у французькій пресі, на середу 19 березня, за Францією заражених коронавірусом 10995 осіб, смертей близько 370, 4761 госпіталізовано та 1000 виліковано. 

Інші

Щовечора о 20.00 виникла традиція, яка прийшла з Італії та Іспанії, виходити на балкони та плескати медпрацівникам за їхні зусилля. 

Зародилася традиція випивати вечорами вина зі своїми друзями онлайн (Messenger, Whatsapp, Face Time). 

93% французів схвалюють запровадження карантину, а 80% хвилюються за ситуацію (менше серед молодих зі зрозумілих причин).

130000 XNUMX французів застрягли за кордоном, уряд намагається найближчим часом вирішити це питання і всіх бажаючих повернути на батьківщину.

Буланжері отримали право працювати 7 днів на тиждень (раніше вони повинні були брати 1 день вихідного на тиждень). 

posts-to-db-Фото 5

Підсумки

Ситуація залишається унікальною в сучасній історії Франції і для всіх тих, хто сидить удома, варто просто розслабитися та користуватися моментом, щоб зайнятися справами, які відкладаються вже давно чи саморозвитком. Раніше країна вже переживала дві світові та сторічні війни, чуму, так що дана ситуація не така критична в порівнянні як може здатися. Варто набратися терпіння і почекати кінець карантину, дотримуючись усіх приписів уряду. Все-таки пам’ятайте, що кожному з нас треба не забувати, що ми у відповіді перед найслабшими (дітьми, вагітними жінками та старими) у суспільстві і саме дотримання правил робить із нас справжніх людей.