Закрити
UA
Мода

Як Світлана Бевза та представники fashion-індустрії України шиють безкоштовні костюми для медиків

Поділись:
Тиждень тому на тлі повідомлень про ситуацію з поширенням COVID-19 в Україні дизайнерка Світлана Бевза не змогла байдуже залишатися вдома і вийшла на роботу, щоб розкроїти пробну модель медичного комбінезону. 

posts-to-db-Фото 1

Сьогодні завдяки її ініціативі вже 10 міні-виробництв займаються пошиттям одноразової медичної форми, яка зараз так необхідна лікарям по всій країні.

За перші п'ять днів до нас надійшли запити більш ніж від 40 лікарень з усієї України, і всі кажуть, що костюмів взагалі немає. Лікарі пишуть, що готові купити, але навіть не знають, де. Наша ініціатива полягає в тому, що ми передаємо медикам ці комбінезони безкоштовно. Це наша позиція. Адже ці люди сьогодні захищають нас,

– розповідає Світлана Бевза.

За словами дизайнера, кілька днів тому вона задумалася про те, що лікарі за умов пандемії абсолютно не захищені. Тому, не втрачаючи жодної хвилини, відправилася в офіс свого бренду BEVZA і розкроїла пробний комбінезон зі спанбонду. Побачивши, що модель вийшла, Світлана вирішила запустити виробництво безкоштовних комбінезонів для співробітників лікарень. Розповівши про це подругам – моделі Наді Шаповал, стилісту Соні Солтес та власниці агентства Same & Friends Ксенії Єфремової – Світлана відразу ж знайшла в їхньому обличчі підтримку.

Читайте також: ЯК СВІТОВІ І УКРАЇНСЬКІ FASHION-БРЕНДИ ДОПОМАГАЮТЬ У БОРОТЬБІ З COVID-19

posts-to-db-Фото 2

@nadiiashapoval

За день до того, як Світлана почала шити костюми, я розмовляла з Сонею Солтес, і ми обговорювали, що треба щось робити, оскільки медики абсолютно не захищені. Мене вразила історія про те, що у Радомишлі санітарку, яка відмовилася без захисного костюма мити палату після померлої там від коронавірусу жінки, звільнили з лікарні. Мені здається, це верх цинізму,

- Розповіла Надя Шаповал.

Вже наступного дня дівчата об'єдналися, щоб прискорити та розширити цей важливий процес. Обов'язки вони розподілили таким чином: Соня відповідає за комунікацію з усіма кравцями та виробництвами, Надя – за пошук та закупівлю матеріалів, Ксенія – збирає гроші на матеріали, веде фінансову звітність та фіксує запити від лікарень.

Читайте також: ХТО ТАКА БЛОГЕР К'ЯРА ФЕРРАН'Ї І ЯК ВОНИ З ЧОЛОВІКОМ ДОПОМАГАЮТЬ ІТАЛІЇ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

posts-to-db-Фото 3

@ksu_yefremova

Як розповідають дівчата, прохання сьогодні надходять практично з усіх міст України, але допомогти всім поки що просто фізично неможливо. За словами Ксенії Єфремової, середня добова потреба комбінезонів великої київської лікарні – близько 100 штук.

Поки що наш пріоритет Київ. Рух розпочався з Києва і більшість людей, які в ньому беруть участь звідси (хай вибачать мене інші міста та регіони). Але ми вже активно ділимося досвідом з ініціативними групами в регіонах і багато хто скоро самостійно почне шити,

– розповідає вона.

posts-to-db-Фото 4

Світлана Бевза зазначає, що у процес зараз залучено близько 100 осіб – здебільшого це швачки, а також закрійники та кур'єри. За словами дизайнера, все ускладнюється тим, що за умов карантину великі виробництва працювати не можуть. Тому до ініціативи активно підключаються і швачки-волонтери, які займаються пошиттям, і закривання вдома.

Читайте також: УКРАЇНСЬКИЙ БРЕНД WILDWOOD ЗАЯВИВ ПРО ВИПУСК ЗАХИСНИХ МАСОК

posts-to-db-Фото 5

@sonya_soltes

Соня Солтес, яка координує виробничі процеси, зізнається, що працювати у такому режимі дуже непросто. «Особисті контакти, можливість працювати в офісі та командно вибудовувати логістику – відсутні. Все виявилося в телефоні — деякі процеси прискорюються, а деякі, навпаки, сповільнюються. Чати горять, телефон горить, усім потрібно вчасно відповідати, і це якийсь новий рівень комунікації, перебуваючи у карантині, тримати зв'язок із сотнею людей щодня», – розповідає вона.   

posts-to-db-Фото 6

@bevza_svitlana

Незважаючи на ці труднощі, позавчора, наприклад, до Київської міської клінічної лікарні №8 було доставлено 150 медичних комбінезонів. Світлана Бевза каже, що кількість прохань від лікарень зростає день у день, тому вона активно закликає колег із модного цеху приєднатися до ініціативи «Одноразовий халат – медика».

Я активно прошу колег приєднуватись. Чим більше з нас зробить це зараз, тим швидше ми зможемо закрити питання лікарнями, тому що лікарі працюють щодня. І щодня – це новий ризик того, що лікар зможе заразитись. Тому нам потрібно більше учасників процесу, щоб видавати в день потрібну кількість комбінезонів.

- Закликає дизайнер.

На це прохання вже відгукнулися кілька українських брендів – безкоштовні комбінезони зараз шиють FROLOV, TAGO, підключилися до процесу bobkova та Lake Studio.

posts-to-db-Фото 7

Як розповів Marie Claire дизайнер Іван Фролов, про ініціативу Світлани Бевзи він кілька днів тому дізнався із соціальних мереж та не зміг залишитися байдужим. 10 осіб із виробництва FROLOV, а також сам дизайнер та директор бренду Ганна Лукашевич уже задіяні у наданні цієї допомоги медикам.

За словами Івана, за два дні роботи вони пошили 90 комбінезонів і припускають, що ця цифра сьогодні зросте – їм потрібен був час на те, щоб розібратися з лекалами, розмірами та технологіями. Також дизайнер зазначив, що особисто спілкується з лікарями та знає про проблеми з перших вуст, оскільки він та Ганна Лукашевич до та після роботи над пошиттям ще й допомагають медикам дістатися до лікарень (в умовах транспортних обмежень у Києві). Іван зазначає, що в лікарнях зараз таких комбінезонів або взагалі немає, або їх видають по 1-2 на зміну, чого явно замало. Адже, оскільки комбінезон одноразовий, лікарі повинні міняти його після кожного виходу за межі відділення.  

posts-to-db-Фото 8

@bevza_svitlana

Існує думка, що мода абсолютно зациклена на собі і їй зовсім далекі проблеми суспільства. Проте це зовсім не так.

Ми не хочемо, щоб це перетворилося на якийсь популізм, тому тримаємо це всередині нашої індустрії. Важливо, щоб було розуміння, що сфера моди не така далека від людей, як деяким здається,

– каже Світлана Бевза.

Читайте також: ПРОТИ COVID-19: ЯК УКРАЇНСЬКІ ТА ЗАРУБІЖНІ КОМПАНІЇ РОБИТЬ ДОБРІ СПРАВИ

Соня Солтес додає, що таке єднання людей зі світу моди навколо проблеми – це ще й спроба показати, що іноді нам усім варто щось віддавати, нічого не чекаючи натомість.

Перебуваючи в такому непростому періоді історії та в такій кризі, нам не залишається нічого, крім того, щоб інвестувати час у прокачування людських якостей і, скажімо так, посилення свого серцевого м'яза. Адже просто яка різниця: ти повільно і мовчки божеволієш в карантині, сидячи в чотирьох стінах і скочуючи в депресію, або включаєшся в якийсь контекст і можеш бути корисним,

– зазначає Соня.

posts-to-db-Фото 9

Якщо ви хочете підтримати цю ініціативу, то бути закройщицею або швачка зовсім не обов'язково. Так, ініціативна група буде вдячна за матеріали – спанбонд (щільністю 50 або 60, який сьогодні став дефіцитним товаром), гумки білизни 0,3-0,6 см, блискавки 60 см і навіть пакети для упаковки костюмів. Також ви можете приєднатися до кур'єрського розвезення або упаковки вже готових комбінезонів. Усі подробиці можна дізнатися у соціальних мережах Світлани Бевзи, Наді Шаповал, Соні Солтес и Ксенії Єфремової