У День народження мультиартиста згадуємо інтерв’ю Олени Заєць.
Кілька років тому я вперше побачила Діму Монатика наживо – але не на його шоу, як можна було б очікувати. На концерті Патріка Вулфа в одному з київських клубів я очима шукала друзів у натовпі і звернула увагу на хлопця в шапочці, який один стояв віддалік від усіх, сховавшись за рогом барної стійки, і уважно і зосереджено спостерігав за тим, що відбувається на сцені. Було видно, що він не просто прийшов сюди, щоби безтурботно провести час. Його зовнішність здалася мені знайомою, але особистість я ідентифікувала пізніше, випадково побачивши його у своїй стрічці у Facebook. Тоді мені здався цікавим феномен, який оточував співака – абсолютно всі відгукувалися про нього позитивно та хотіли дружити. Тому коли за день до зйомки для Marie Claire ми зустрілися з ним у кафе в центрі міста, я майже першою справою запитала: «Як тобі це вдається?!» У відповідь MONATIK сміється:
Не знаю… Я просто не критикую нікого, навіть у соціальних мережах. І завжди дуже солідарний з колегами, бо навіть якщо я чогось не розумію, я добре усвідомлюю, скільки часу і сил було витрачено на той чи інший продукт, пісню. Скільки душі вкладено? До того ж, з кожним роком я все більше вірю в карму. Все погане повертається і все добре повертається. А терпець віддається.
Весна 2016 року для MONATIK виявилася переломною – коли вийшов другий альбом «Звучит», у його ритмі «закружляла» вся країна. Але помиляються ті, хто думає, що співак раптом з’явився з нізвідки, «вистрілив». Десять років тому Наталя Могилевська запросила хлопця з Луцька до свого балету, хоча він провалив кастинг «Фабрики зірок – 2», і з того часу йшов нагору, долаючи сходинку за сходинкою. Він брав участь у «Х-Факторі», «Танцюють всі!», ще до виходу дебютного альбому 2013 року писав пісні для багатьох виконавців.
Я приїхав до столиці абсолютно зеленим хлопцем, – згадує Діма, – з мріями та палаючими очима, який до кінця не міг зрозуміти, чого він хоче, але музика грала всередині. Тоді сцена здавалася мені чимось захмарним, хоча шалено хотілося на неї потрапити, привносити та створювати щось своє.
Зараз він із музикантами записує свій третій альбом – не поспішаючи, «невимушено та розмірено». У них у студії є дошка, де відмічено список пісень. Іноді щось туди вклинюється, іноді стирається, – каже співак. – Це цілий процес, як ремонт – ти не знаєш, коли він закінчиться, але дуже цього чекаєш. У третьому альбомі ми всі подорослішали стовідсотково. Навіть у плані тих же “залізок”, гаджетів, які зібрали на студії. Але при цьому все одно намагаємось робити музику, приємну для вух, зрозумілу для душі. І ту, під яку можна танцювати не лише у п’яному стані, а й у тверезому теж. А нам, дорослим, щороку це все складніше». Діма сміється. Для нього всі, з ким він працює – друзі, однодумці, сім’я. «У роботі я не суворий, але вимогливий по-доброму. Кожна людина, яка приходить до команди, автоматично стає для мене дуже рідною. І ми ростемо разом. Наприклад, наш концертний директор колись працював у duty free у Борисполі, а своїх танцівниць, як і музикантів, я вважаю найкращими у Всесвіті. Я за те, щоб люди йшли командою до однієї мети та разом однаково отримували від цього задоволення».
Про ще одну пристрасть Діми можна дізнатися з його Instagram: він обожнює комікси. «Якщо вибирати сторону Marvel чи DC, то я, скоріше, на боці Marvel. Бо там “Вартові галактики”. Я великий шанувальник Груту! А з героїв Marvel мені подобається Дедпул, бо досі незрозуміло, чи це позитивний чи негативний герой. Він завжди десь на межі, і ця його поведінка мені подобається». MONATIK збирає не лише комікси, а й фігурки, у тому числі Kidrobot, дизайн яких роблять художники. «У мене їх уже досить багато, тому я замовив собі спеціальні рамки, де б вони всі стояли за склом». Я чомусь згадую «Теорію великого вибуху» і те, як його персонажі тремтять над своїми «скарбами», і питаю Діму, чи дозволяє він грати фігурками дітям (у Монатика з дружиною Іриною два хлопчики). «Вони знають, що це іграшки тата, у них вистачає своїх. Але я розумію, що настане час, і вони зацікавляться моєю колекцією. Знаєте, як це відбувається, коли вдома тусовка друзів, батьків немає вдома, і тоді: “Ходімо я вам дещо покажу”».
Мені цікаво, чи має співак якісь батьківські страхи? «Ви маєте на увазі різні параноїдальні думки? Я дуже намагаюся їх позбуватися, але часом ти, наприклад, їдеш у машині і бачиш маленького школяра з рюкзаком, який без батьків переходить дорогу. І розумієш, що скоро і твої так ходитимуть. І дурні думки раптово починають лізти в голову, але ти їх швидко розсіюєш, переконуючи себе, що вони будуть правильними та мудрими дітьми, які вміють подивитися ліворуч і праворуч». MONATIK не любить говорить про сім’ю, але я все ж таки ставлю коротке питання, чому його навчила його дружина.
По-перше, це віри у себе. По-друге, бути спокійнішим, спокійнішим. І ми, в принципі, завжди підживлюємо один одного, один у одного вчимося і рухаємось разом по життю, за що я дуже вдячний долі.
За моїми відчуттями, MONATIK – гармонійна людина, але яких якостей їй внутрішньо не вистачає або чого вона хоче позбутися? «Якщо їх виробити, я навряд чи можу писати пісні. Наприклад, мені бракує жорсткості. Або сприйнятливість – це не завжди добре, але я розумію, що без неї не можна щось написати, хоча ця якість часто заважає».
Дивіться бекстейдж зйомки з MONATIK для Marie Claire липень-серпень 2018:
[mc_gallery id=150805]
Фото: Sergey Vasiliev
Моделі: Evelina Mambetova, Ella Kandyba
Стиль: Alla Rodygina
Помічник стиліста: Anna Ponomarenko