Ми продовжуємо розповідати про те, як змінилося життя людей у різних країнах у зв’язку з пандемією COVID-19. Сьогодні про самоізоляцію розповідає Тетяна Вежіс, ex-редактор Marie Claire Україна та наш беззмінний автор, яка зараз живе у м. Брісбен, Австралія.
— Скільки часу вже триває карантин у вашій країні?
— Чіткої дати карантину ми не помітили на хвилі загальних новин. Наш patient zero був підтверджений 25 січня. До кінця лютого всі підтверджені випадки «приїхали» до нас безпосередньо з Уханя, а потім почалося одне за одним… Влада одразу відреагувала і почала вводити обмеження, посилюючи їх чи не щодня. З минулого тижня майже всі сидимо вдома.
– Як саме відбувається режим самоізоляції – які вимоги висуваються до мешканців? Які виникли заборони?
— Заборони з’являються щодня, вимоги поки що лише посилюються, а не навпаки. З останнього — закриті кафе та ресторани, можна лише забирати на винос. Салони краси, ритейл, послуги закриті. Лікарні не надають не термінових послуг: усе, що можна перенести «на потім», — переноситься. Стоматології приймають лише екстрені випадки. Кордони штатів закриті. З останніх нововведень — заборона на групи більше ніж 2 особи. Можна виходити на прогулянку або займатися спортом на вулиці, виходити за продуктами чи в аптеку.
– Як місцеві жителі ставляться до режиму карантину і чи дотримуються його?
— Звичайно, й у нас траплялися герої, які сміялися вірусу в обличчя, поспішали на роботу та запрошували друзів на вечерю. Зараз ми всі стали більш уважно ставитися до себе та оточуючих — усі мої друзі та знайомі працюють з дому та дотримуються рекомендацій уряду.
Читайте також: Особистий досвід: як проходить карантин в Ізраїлі
– Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?
— Паніки немає, можливо, завдяки тому, що австралійська влада реагує на ситуацію здорово і досить жорстко — це вселяє надію.
– Чи є у магазинах дефіцит будь-яких товарів?
– Так! Туалетний папір розкуповують так само швидко, як і рис, пасту та консерви. На гречку попиту немає, бо її тут їдять лише затяті ЗОЖники (і я).
– Наскільки доступні тести на COVID-19?
— Згідно з останніми даними, які є зараз (15:00 за місцевим часом, 29 березня) — у країні 5350 підтверджених випадків, 26 смертей (усі — старше 68 років). Ці цифри — із понад 275 тисяч проведених тестів, що ще раз на мою думку підтверджує, що панікувати не потрібно — іноді застуда — це просто застуда. Але все ж таки будьте обережні!
Читайте також: Особистий досвід: як проходить карантин у США
– Звідки ви надаєте перевагу отримувати актуальну інформацію про коронавірус у вашій країні?
— Особисто моя стрічка соцмереж переповнена постами про вірус, я намагаюся не читати надто багато, тому кілька разів на день дивлюся оновлені звіти на health.gov.au або ВООЗ.
– Чи існує покарання за недотримання карантину і якщо так, то як виявляють порушників?
— Не чула про такі випадки.
– Які соціальні ініціативи та технологічні рішення, спрямовані на боротьбу з вірусом у вашій країні, вразили вас найбільше?
— Як і у всьому світі, багато австралійських компаній жертвують гроші на допомогу у боротьбі з Covid-19, відкривають доступи до своїх сервісів. Рекомендую спробувати фітнес-додаток австралійського красеня Кріса Хемсворта centr.com
– Як ви та ваші близькі проводите час у самоізоляції?
— Займаємось спортом, читаємо, дивимось кіно та ходимо на прогулянки на свіжому повітрі. У будні дні – працюємо з дому. Мені пощастило більше — я латентний інтроверт, тож я рада посидіти вдома з гарною книжкою, а ось моєму хлопцеві складніше — асоціальність його зводить!