Карантин карантин, а роботу ніхто не скасовував.
Робота в офісі хоч і не передбачає важкої фізичної праці, але сидіти по вісім, а іноді й більше години на день за монітором комп’ютера, повірте, завдання теж досить непросте. Ми часто забуваємо про здоров’я, а через якийсь час розуміємо, що часу назад не повернеш, тому давайте починати піклуватися про себе зараз.
Читайте також: Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу
Якщо за боргом служби більше восьми годин проводите за монітором комп’ютера, то не варто нехтувати своїм здоров’ям. Насамперед подбайте про зір. Іноді робіть зарядку для очей і налаштуйте рівень монітора так, як зручно саме вам. Якщо проблеми зі зором вже виникли, то купіть спеціальні окуляри для роботи за комп’ютером, а у вільний час намагайтеся максимально обмежувати використання техніки.
Протягом робочого дня не слід забувати про водний баланс. Якщо щовечора болить голова і ви почуваєтеся виснаженими, цілком можливо, що проблема криється саме в цьому. Якщо ніяк не можете привчити себе до питного режиму, залишайте біля себе на столі склянку з водою, щоб не забувати регулярно поповнювати водний баланс організму.
Читайте також: Як зберегти зір і що потрібно знати про очні хвороби
В офісних умовах ви, безумовно, навряд чи зможете зробити повноцінну розминку, щоб розтягнути м’язи тіла, але елементарні речі на зразок розминки шиї зробити точно можна. Кожні 30-40 хвилин намагайтеся вставати із-за робочого місця та «прогулюватися».
До речі, зараз, за умов карантину, робити розминку у перервах між роботою стало набагато простіше. Колеги не заважають, місця більше, ніж в офісі, навіть можна розстелити килимок і взяти в руки гантелі.
Більшість сидить за робочим столом так: плечі піднято, голова висунута вперед і напружена. Якщо постійно перебувати в такій позі, то незабаром ви відчуєте дискомфорт та втому. Насамперед, відрегулюйте висоту свого стільця, щоб вам було зручно працювати, і не перенапружуйтесь.
Читайте також: Як створити продуктивний простір на робочому місці
Навіть якщо більшу частину свого часу ви проводите сидячи за столом та монітором комп’ютера, то не варто викреслювати зі свого життя спорт та активне проведення часу. Запишіться в спортивний зал і після роботи відвідуйте заняття з йоги або аеробіки, у вихідні вибирайтеся з друзями на природу, а на роботу, за умови, що вона знаходиться близько, ходіть пішки і не користуйтеся ліфтом.
Стілець, за яким ви проводите більшу половину дня, не може бути яким завгодно. Він повинен бути зручним для сидіння, регулюватися і забезпечувати хорошу підтримку попереку. Не дивно, що згодом багато хто стикається з проблемами зі спиною і змушений ходити на лікувальні масажі.
Також важливо правильно сидіти та облаштувати робоче місце: