Закрити
UA
Краса

Чому варто перейти на менструальні чаші замість інших засобів гігієни

Поділись:

Менструальну чашу можна використовувати роками, а це неоціненний плюс для екології та максимальна практичність для нас. 

менструальна чаша це

Екологічний і зручний засіб гігієни — саме так можна кількома словами розповісти менструальні чаші. В рамках теми Sustainability розповідаємо, чому менструальна чаша не шкодить навколишньому середовищу і які переваги можна отримати завдяки його використанню. 

Читайте також: Де придбати екологічні товари в Україні

 

менструація засобу гігієни

 

 

 

Альтернативні засоби гігієни у період критичних днів

Крім знайомих всім жінкам прокладок та тампонів існують інші засоби гігієни. Наприклад, менструальні чаші, про які ми сьогодні розповімо. Крім них існують також багаторазові прокладки з тканини, які можна прати та використовувати тривалий період, білизна зі спеціальними вставками, екологічні прокладки з бавовни, які набагато простіше утилізувати, та подібні до них тампони. 

Шкода одноразових прокладок очевидна. По-перше, вони виготовлені з декількох шарів пластику. По-друге, після того, як прокладка використана і на ній залишаються сліди крові, про жодну переробку не може бути й мови. 

Якщо замислитися, скільки за все життя одна жінка використовує прокладок і відправляє їх на звалище, вийде чимало. 

Читайте також: Жіноче здоров’я: як правильно проводити самодіагностику

менструальна чаша виникнення

Історія виникнення

Перші менструальні чаші були виготовлені ще в минулому столітті, приблизно в 1930-х, а в США з’явилися набагато пізніше – у 1987 році. Незважаючи на значну історію існування в наш час багато хто навіть не підозрює про подібні засоби гігієни. Всьому вина велика поширеність одноразових прокладок і тампонів. Виробникам вигідно їх просувати, адже жінки витрачають значні суми на покупку подібних товарів. 

У той час як реклама одноразових засобів гігієни, здається, окупувала телебачення та й Інтернет-майданчики, складно згадати хоч кілька подібних реклам з менструальною чашею. Звичайно, вони є, адже тоді товар не продавався б і про нього ніхто не дізнався б, але цілком очевидно, хто окупував ринок зараз, а за ким майбутнє. 

Читайте також: Жіноче здоров’я: 15 маловідомих фактів про менструацію

Що таке менструальна чаша?

Менструальна чаша – це багаторазовий засіб для жіночої гігієни із силікону, який вставляється у піхву для збирання менструальних виділень. У світлі поширеності, але абсолютної непрактичності одноразових засобів гігієни, менструальні чаші значно зручніші. Розповідаємо, чим же вони такі гарні. 

Механізм роботи чаші досить простий: вона знаходиться трохи нижче шийки матки і збирає рідину, що виділяється. Відмінність від тампона чи прокладки у тому, що чаша збирає кров, інші засоби гігієни вбирають її. 

менструальна чаша як це працює

Переваги менструальної чаші:

  • Висока практичність проти іншими засобами гігієни.
  • Низька ціна. Одна менструальна чаша коштує близько 1 тисячі гривень залежно від марки, а при правильному догляді використовувати її можна понад десять років! Уявіть, скільки грошей можна заощадити.
  • Безпечніше, ніж тампони та прокладки.
  • Екологічне. Багаторазові менструальні чаші можуть служити довго, а значить, ви не забруднюватимете довкілля одноразовими засобами гігієни. 
  • Не заважає займатись сексом. Більшість моделей потрібно вийняти перед статевим актом у період менструацій, але є деякі м’які моделі, які абсолютно не заважають. 

менструальна чаша мінуси

Недоліки менструальної чаші:

  • Болісні відчуття при використанні. Перший час може бути незвично або навіть боляче ходити з менструальною чашею, але варто пристосуватися, а після другого-третього разу вона не відчуватиметься. Втім, у перші рази використання тампонів або тих самих прокладок теж відчувається дискомфорт, згадайте себе у підлітковому віці. Саме тому варто дати менструальній чаші шанс. 
  • Складнощі з вибором відповідної форми. На жаль, через різні анатомічні особливості і безліч форм менструальних чаш підходящу саме вам можна знайти не з першого разу. Комусь знадобиться випробувати кілька фірм, перш ніж знайти потрібну. Саме тому варто уважно читати опис товару та відгуки інших покупців. 
  • Роздратування піхви може бути викликано лише в тому випадку, якщо ви не очищатимете і оброблятимете чашу або вставляти неправильно. 
  • Алергія на матеріал. Це досить рідкісне явище, як і синдром токсичного шоку. Дослідники відзначали невелику кількість подібних реакцій, але вони дійсно можливі через реакцію організму на латекс, з якого можуть бути виготовлені деякі чаші. 

Читайте також: 5 продуктів для зменшення болю під час менструацій

менструальна чаша відгуки

Як вибрати менструальну чашу?

Якщо ви вперше стикаєтеся з вибором менструальних чаш, їхня різноманітність точно вас здивує. Вони бувають різних форм, кольорів, виготовлені із різних матеріалів. Щоб не помилитись при виборі менструальної чаші, варто враховувати певні нюанси:

  • вік;
  • довжина шийки матки (її можна виміряти самостійно або звернутися за консультацією до лікаря);
  • інтенсивність виділень під час місячних;
  • якщо жінка народжувала вагінально.

Менструальні чаші маленького розміру рекомендується використовувати жінкам молодше 30 років, якщо вони не народжували вагінально, а великі – жінок старше 30 років, якщо народжували вагінально або їх виділення більш інтенсивні.

Читайте також: Як говорити з дітьми про секс, кібербезпеку та втілити сексуальне освіту в Україні?

менструальна чаша як вставити

Як використати менструальну чашу?

Перед першим використанням чашу обов’язково потрібно обробити у киплячій воді близько 3-5 хвилин. Надалі потрібно очищати чашу після кожного вилучення за допомогою води або серветки, а після закінчення циклу та перед початком нового знову прокип’ятити. Зберігати чашу потрібно у спеціальному мішечку чи контейнері, який продається в комплекті або зробити його самостійно. 

Крок 1. Вимийте руки та сполосніть чашу теплою проточною водою. 

posts-to-db-Фото 8

Крок 2. Згорнути чашу можна різними способами. Наприклад, взяти пальцями біля основи та скласти отвір вертикально у формі літери «С». Наочно можна переглянути у відео.

Крок 3. Після цього вам потрібно знайти положення, в якому зручно вводити чашу: сидячи, стоячи, лежачи, з піднятою ногою. Головне – розслабитися і не поспішати. 

Крок 4. Введіть чашу в піхву в зігнутому вигляді та перевірте, щоб вона відкрилася всередині. Щоб переконатися, обережно та без тиску потягніть основу. якщо ви відчуваєте опір, все зроблено правильно. 

Спочатку чашу можна виймати через 2-3 години, щоб подивитися, скільки рідини накопичилося. Для підстрахування також рекомендується використовувати гігієнічну прокладку, якщо ви боїтеся, що кров може протікати та потрапити на одяг. Через час, коли ви звикнете до чаші, її спокійно можна спустошувати раз на 12 годин. 

Читайте також: Відповідає лікар: чому болить живіт під час менструації та як із цим впоратися

Де придбати менструальну чашу?

В наш час на ринку багато брендів, які випускають менструальні чаші. Найпопулярніші — Keeper Cup, DivaCup, Lunette Menstrual Cup, Mooncup та багато інших. Пропонуємо вибрати з кількох варіантів та інших видів засобів гігієни у період менструації:

[product_gallery id=592382]