Картина вийшла у 1939 році, але в контексті нинішніх протестів у США до неї знову відродилася пильна увага.
Фільм за романом Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром» прибрали з потокового мовлення каналу HBO Max через те, що виявили пропаганду расизму.
Читайте також: Аріана Гранде, Тімоті Шаламе, Емілі Ратаковські, Halsey та інші на мітингах після смерті Джорджа Флойда
«Віднесені вітром» давно визнані культовим фільмом, але його не оминули скандали сучасності. Стрімінговий сервіс HBO Max прибрав із каталогу стрічку після статті сценариста «12 років рабства» Джона Рідлі в Los Angeles Times.
Рідлі закликав видалити «Віднесених вітром», адже стрічка не тільки прославляє рабство, але ще й увічнює болючі стереотипи про темношкірих людей:
Це не просто «недостатній прояв» щодо репрезентації. Це фільм, який славить передній край півдня. Це фільм, який, коли він не ігнорує жахи рабства, робить паузу тільки для увічнення деяких найболючіших стереотипів про кольорових людей. Це фільм, який у рамках розповіді романтизує Конфедерацію таким чином, що продовжує надавати легітимність уявленню про те, що сепаратистський рух був чимось більшим, чи кращим, чи благороднішим. Чим це було — криваве повстання, щоб зберегти право володіти, продавати і купувати людей,
Нагадаємо, що роман «Віднесені вітром» розповідає про життя південних штатів США у 1860-ті роки. Сюжет охоплює 12 років та розвивається на тлі громадянської війни між південними та північними штатами. У кіно показані раби, які задоволені своєю долею та вірні господарям, що викликає безліч дискусій у суспільстві.
Читайте також: 15 класичних книг і чому їх варто прочитати
HBO Max відреагували на звернення Джона Рідлі і тимчасово прибрали «Віднесених вітром» з каталогу та випустили офіційну заяву.
“Віднесені вітром” – це продукт свого часу, він зображує деякі етнічні та расові забобони, які, на жаль, були звичайним явищем в американському суспільстві. Ці расистські зображення були неправильні тоді і є неправильними сьогодні,
– повідомили представники сервісу.
Також HBO Max пообіцяли, що картина повернеться назад у вигляді, в якому була створена спочатку, але з обговоренням історичного контексту.
Джерело: liza.ua