Літо – саме час подумати про гладкість шкіри, а як наслідок – про вросле волосся.
Зміст:
Підготовка до пляжного відпочинку нам найближчим часом не загрожує, але літній сезон для багатьох починається саме з процедур. Одна з найважливіших – видалення небажаного волосся.
Звичайно, в епоху фемінізму і бодіпозитиву багато хто відмовляється видаляти волосся на користь своєму комфорту, але бажання бути володаркою гладкої шкіри чи ні – кожна з нас приймає індивідуально. Якщо ви все-таки вирішили приєднатися до табору «за депіляцію», то цілком можливо, що рано чи пізно зіткнетеся з проблемою врослого волосся.
Читайте також: 5 кроків до ідеалу: як доглядати ноги влітку
Вросле волосся виникає після того, як його росту у фолікулі перешкоджають залишки шкіри або епітелію. Це призводить до того, що волосся росте не прямим, а ніби вростає в шкіру. Крім очевидних естетичних нюансів, які можуть подобатися не всім, вросле волосся може викликати запальну реакцію, подразнення шкіри, почервоніння. Це часто відбувається після гоління верстатом, епілятором або вищипування пінцетом. Якщо ви помічаєте у себе вросле волосся, варто поміняти вид видалення більш комфортний для вашої шкіри.
Роздратування та поява запальної реакції можуть викликати кілька факторів. Один з них — незручний одяг, що обтягує, із синтетичних тканин. Відразу після депіляції намагайтеся оберігати чутливу до подразнень шкіру та носити натуральні речі. Але, на жаль, на появу врослого волосся впливає не тільки цей фактор. Пот і навіть структура волосся можуть провокувати подразнення шкіри.
Вросле волосся може бути непомітним неозброєним оком і виражатися у вигляді невеликих запалень. Позбутися їх можна без серйозних втручань і лікування, це займе від місяця до півроку.
Ось кілька найпростіших та зрозумілих рекомендацій, які точно працюють!
Звичайно, не всі згодні повністю відмовитися від видалення волосся, але якщо у вас запалена шкіра, варто зробити це хоча б тимчасово. Дайте їй час для відновлення, а якщо це не дасть бажаних плодів, зверніться до фахівця, який порадить, як вирішити цю проблему. Не варто намагатися видаляти вросле волосся пінцетом або голкою, є ризик занести інфекцію або залишитися зі шрамом.
Читайте також:
Як ми вже розібралися, однією з причин появи волосся, що вросло, можуть бути омертвілі клітини шкіри, які не дають волоску вирости назовні. Вирішення проблеми просте – не забувайте регулярно використовувати скраби для тіла на тих ділянках, де видаляєте волосся. Це допоможе видалити суху шкіру і бруд, яка інакше стане причиною виникнення небажаного врослого волосся і наривів на шкірі.
Щоб запобігти появі врослого волосся в майбутньому, варто вибрати правильний спосіб видалення волосся. Якщо ви віддаєте перевагу бритвенному верстату для цих цілей, подбайте про те, щоб леза були гострими. Бажано, щоб на верстаті було не менше трьох лез, а краще п’ять. Чим більше їх буде, тим менший тиск на шкіру.
Читайте також: Літній настрій: догляд за волоссям та легкі зачіски на відпочинок
Ретиноїди допоможуть швидше впоратися з проблемою врослого волосся і сприятимуть регенерації шкіри. Також вони прискорять оновлення епідермісу, зовнішнього шару шкіри, що важливо для тих людей, які для видалення волосся використовують станок для бритв. Але з ретиноїдами варто бути обережними, використовуйте тільки після призначення фахівця. Одна з негативних впливів на шкіру полягає в тому, що такі засоби можуть викликати сухість, лущення та подразнення. Якщо вам все-таки порадили включити в свою б’юті-рутину ретиноїди для догляду за шкірою після депіляції, не забувайте також про її зволоження.
Крім класичного і для багатьох звичного способу видалення зайвого волосся за допомогою бритвенного верстата, є багато альтернатив, які набагато комфортніші і не викликають стільки проблем. Наприклад, ваксинг (воскова епіляція) та шугаринг, для якого потрібна спеціальна тягуча паста з цукром у складі.
Найефективніший спосіб видалення волосся – лазерна епіляція. Після процедури ви зможете на довгий період забути про необхідність щодня користуватися верстатом або ходити раз на місяць у салон на ваксинг або шугаринг. Найважливіше, що ці альтернативні способи не призводять до появи волосся, що вросло, і допомагають продовжити гладкість ніг на більш довгий період.
Навіщо позбуватися врослого волосся, якщо можна запобігти його появі? Насамперед, не забувайте про використання під час голитися гелю або піни, щоб зробити ковзання лез зручнішим. Після кожного використання очищайте леза і не користуйтеся бритвою надто довго, ефект від неї буде мізерний, а шкода для шкіри набагато більша. Також не варто кілька разів проводити бритвою по одній зоні, це збільшить шанси на розвиток волосся, що вросло.