Закрити
UA
Мода

Як правильно просити про підвищення зарплати

Поділись:

Не кожному вистачає сміливості просити підвищення зарплати, але ж ви знаєте, що сміливість міста бере. 

обґрунтування підвищення зарплати

@louisefollain

Цікавий факт: чоловіки утричі частіше просять підвищення зарплати, ніж жінки. Чи справедливо? Ні! Ми довго роздумували на цю тему та вирішили присвятити статтю-гід тому, як правильно вимагати заслужену надбавку. 

Проведіть дослідження

Несправедливо просити про підвищення зарплати, якщо ви зовсім недавно приступили до своїх обов’язків або не вчинили нічого екстраординарного, щоб зазіхати на бюджет компанії. Перед тим, як висувати свої вимоги, чесно та холоднокровно оцініть ваш внесок у розвиток бренду. Якщо вам нема чим похвалитися, тоді не піднімайте бурю в склянці. Зовсім інша річ, якщо ви з’ясували, що отримуєте зарплату в рази меншу за колега на тій же посаді. У цьому випадку ви маєте повне право просити зрівняти ваші шанси. Вивчіть також, скільки отримують співробітники інших компаній на тих самих позиціях, що й ви. Заручіться підтримкою фактів, оперуйте цифрами, наводьте яскраві приклади, інакше начальник не захоче навіть слухати. 

Виставте пріоритети

Перед тим як ініціювати зустріч, подумайте, що для вас важливо. Що, крім грошей, може задовольнити ваші бажання? Можливо, перегляд обов’язків, більше свободи дій, додатковий вихідний день заспокоять ваше самолюбство? Не завжди підвищення зарплати пов’язане зі складними життєвими обставинами, іноді людині просто важливо розуміти, що її цінують та відзначають її зусилля. Якщо ви ставитеся до таких людей, тоді подумайте, чи зможе компанія «загладити свою провину» будь-якими бонусами. 

Читайте також: Я ВАС ЗНАЮ: ЯК ПОБУДУВАТИ ПЕРСОНАЛЬНИЙ БРЕНД

posts-to-db-Фото 2

@louisefollain

Підготуйте промову

Ми обговорили підготовку до вашого походу на килим, а тепер поговоримо про те, як це грамотно зробити. Ви обов’язково маєте пред’явити свій внесок у розвиток компанії та зростання в рамках займаної посади. Не соромтеся сипати конкретними прикладами: після вас продажі піднялися на 10%, ваші досягнення відзначив авторитетний у цій сфері спеціаліст, завдяки вашій презентації клієнти погодилися підписати контракт тощо. Поясніть усе максимально зрозуміло, щоб ваш начальник не плутався в складній термінології і розумів, звідки беруться ті чи інші цифри. 

Подайте інформацію так, щоб бос зрозумів: втрата такого співробітника буде помітною для компанії. Він повинен чітко усвідомити, що йому легше підняти вам зарплату, ніж шукати нову людину, навчати її тонкощам роботи, вводити в курс справи, дружити з колективом. А ось чого не варто робити в жодному разі, так це аргументувати підвищення зарплати проблемами особистого характеру (ви виплачуєте кредит/ваш чоловік звільнився з роботи/у вас має народитися дитина). 

як просити збільшення до зарплати

@deborabrosa

Знайте свій рівень

Наскільки важлива ваша роль у компанії? Що станеться, якщо ви звільнитесь? Поставте ці запитання перед тим, як йти в кабінет начальника. Знання обставин дає вам уявлення про те, наскільки чуйною буде компанія. Якщо ставки є досить низькими, тоді будьте готові до відмови, невеликого підвищення або нематеріальних бонусів. А ще вирішіть собі, чи готові ви піти, якщо почуєте категоричне «ні»? Якщо ви не готові, тоді не кидайтеся погрозами і не ставте ультиматум, інакше мирно розійтися точно не вдасться. 

Читайте також: ДО СВІТЛОГО МАЙБУТНЬОГО: ЯК ОТРИМАТИ РОБОТУ МРІЇ

Просіть більше

Ми зараз говоримо не про якусь астрономічну суму, але вона має трохи перевищувати ваші очікування. Найчастіше вимоги не виконуються, але ви однаково отримуєте підвищення зарплати. Нерідко навіть більше, ніж сміли сподіватися. Іноді ми просто недооцінюємо свої успіхи і погано знаємо, що відбувається на ринку праці, тому соромимося просити. За попит грошей не беруть. 

posts-to-db-Фото 4

@deborabrosa

Боріться до кінця

Якщо ви наважилися на відверту розмову з босом, тоді вичавлюйте по максимуму. Ви повинні вийти з кабінету хоча б з маленькою перемогою, нехай він і не обіцяє вам підвищення. Всі ми розуміємо, що невмотивований співробітник працюватиме абияк, тому шанс того, що вас відпустять без будь-якої приємної пропозиції, дуже малий. Нехай сьогодні вам вдалося вибити тільки курси підвищення кваліфікації або один додатковий вихідний раз на місяць, не впадайте у відчай — завтра потребуєте більшого і обов’язково отримаєте. 

Що про це думає психолог?

Щоб попросити керівництво про підвищення латки, потрібна велика сміливість. Але не сказавши про свої потреби, ми ніколи не зможемо отримати більше! Страху перед цією розмовою стане набагато менше, якщо підготуватися відповідно. Ділюсь з вами спеціальною психологічною технікою.

Очевидно, що якщо ви прийдете до керівництва з ультиматумом та претензіями, ваші стосунки зіпсуються назавжди. А щоб їх зберегти, потрібно знайти психологічний підхід до свого керівника та правильно донести інформацію.

  • Чітко сформулюйте собі, чого ви хочете? Якого результату очікуєте від цієї розмови?
  • Уявіть себе та свого керівника. Як він може відреагувати на ваше прохання?
  • Подивіться ситуацію очима свого боса. Чого він насправді хоче? Які його потреби?
  • Виходячи з розуміння психологічних особливостей, цінностей, бажань і потреб керівництва, дайте собі кілька порад про те, як краще почати цю розмову, як сказати про підвищення зарплати і т.д.
  • Знову програйте цю розмову у своїй уяві, ніби дивлячись на нього збоку. Підкоригуйте свої плани максимально ефективного результату.

А тепер із цим почуттям внутрішньої готовності сміливо йдіть до керівника! І навіть якщо цього разу вам відмовлять, ви хоча б спробували і розповіли начальникові про проблему, що існує. А якщо ви зробили це правильно, з почуттям глибокої поваги та враховуючи психологічні особливості, ваші стосунки навіть можуть значно покращатись.

Бажаємо вам удачі та неба в алмазах.