Візуальний шум в інтер’єрі – термін, який найчастіше використовують дизайнери та декоратори. Це будь-яке скупчення предметів, дрібних деталей, які виглядають негармонічно і створюють безладдя.
Чим це загрожує?
До візуального шуму легко звикаєш, велика кількість деталей стає непомітними в щоденній метушні, але саме воно заважає підтримувати порядок, забирає більше енергії при збиранні і навіть не дає зосередитися. Кімната з ефектом творчого хаосу схожа на скриньку зі спогадами: на полицях безліч сувенірів, магнітів з поїздок, різнокольоровий текстиль, декоративні подушки з різним декором та речі, які не мають постійного місця для зберігання.
Але тренд на усвідомлене споживання та мінімалізм диктують нам зовсім інше: «Купуй і зберігай удома тільки те, що приносить користь чи радість». А езотерики вірять, що захаращене приміщення забирає внутрішню енергію. (Who knows!)
Читайте також: ЯК ПРОВІСТИ ГЕНЕРАЛЬНЕ ЗБИРАННЯ: КРОКОВИЙ ГІД
Методи боротьби:
- Визначте місця, де найбільше накопичуються речі. Це так звані гарячі точки. Найчастіше це горизонтальні поверхні: полиці у передпокої, робочий стіл, стільниці на кухні, спинки стільців. Щоб визначити їх було легше, міняємо фокус зі стану чистоти всієї квартири, розглядаємо кожен кут як окрему зону. Скористайтеся фотокамерою, вона точно підкреслить всі вади. Можливо, ви помітите те, що раніше не звертали увагу, а це вже початок змін!
- Працюємо з кожною гарячою точкою окремо. Розбираємо речі, які викликають у вас роздратування та структуруємо їх за призначенням: речі, які не на місці (документи, зарядка для телефону, ручки, блокнот), речі, які потрібні саме тут, але варто оптимізувати їх зберігання, непотрібне мотлох, яке відразу а викидаємо.
- Використовуйте органайзери. Структуруйте дрібні речі за групами та зберігайте їх у спеціальних кошиках або боксах.
- Місця для зберігання. Побутові предмети, праска, пилосос, прасувальна дошка… Ось перелік із предметів, які не прикрасять жодного інтер’єру. Намагайтеся облаштувати зручну комору або місце з чіткою організацією. Завжди існує спокуса завантажити туди багато непотрібних предметів.
- Побутова хімія та засоби гігієни. Окрема побутова хімія, на жаль, здешевить зовнішній вигляд квартири. Для зберігання рідкого мила використовуйте багаторазові диспенсери, для серветок декоративні коробочки. І нехай вони будуть не із пластику.
- Текстиль завжди був і буде акцентом у декоруванні приміщення. Намагайтеся купувати все в одній колірній гамі або з одного комплекту.
- Милі серцю речі, такі як дитячі вироби, фотографії з Одеси двадцятирічної давності, все те, що ми бережемо з поваги до історії. Викидати ці речі не потрібно. Найкраще рішення — зберігати їх у одному місці. Використовуйте великі скриньки, ящики, щоб нічого не втратити. А якщо раптом виникне бажання продемонструвати це вашим гостям, то все буде в кращому вигляді!