Закрити
UA
Життя

7 книг-лауреатів Пулітцерівської премії, обов’язкових до прочитання

Поділись:

Якщо вже знайомі з ними, завжди можна насолодитися ідеальним сюжетом знову! 

posts-to-db-Фото 1

Журналіст, який був готовий миритися з беззаконням; чоловік, завдяки якому США має можливість хвалитися своїм головним символом — статуєю Свободи, а також письменником, який пожертвував свою спадщину на благо розвитку літератури. Саме цього дня, 17 серпня 1904 року американський прозаїк з Угорщини Джозеф Пулітцер заснував найпопулярнішу премію у світі журналістики, літератури та музики.  

У своєму заповіті він зазначив, що 2 мільйони доларів мають бути передані Колумбійському університету, з якої чверть суми призначалася для створення різноманітних премій та заохочень. Саме так і була увічнена пам’ять великого журналіста. З його ім’ям пов’язані легендарні романи сучасності та їхні автори, які стали почесними лауреатами. У день народження Пулітцерівської премії згадуємо 7 зобов’язаних до прочитання творів, які в різні роки і навіть епохи вшановували честь носити горде звання “найкращої книги року”. 

posts-to-db-Фото 2

“Епоха невинності”, Едіт Уортон 

Класична історія про те, як важко жити людям в епоху, до якої вони не належать. Еллен Оленська и Ньюленд РђСЂС‡РµСЂ – Одна з найтрагічніших пар літератури. Вони не гинуть як Ромео та Джульєтта, між ними немає таких бурхливих емоцій, які відчувають Хіткліфф та Кетрін. Ні, їхня історія наповнена драмою зовсім іншого сорту. Принципи вищого суспільства 70-х років XIX століття розлучають їх навіки, але перш вони все ж таки переживають кілька миттєвостей щастя. Роман був екранізований у 1993 році, але перш, ніж дивитися, обов’язково прочитайте першоджерело. Він відшліфує ваш словниковий запас, а також дозволить зануритися з абсолютно чистою совістю. 

posts-to-db-Фото 3

Читай також: Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів – кумедних, трагічних і чуттєвих.

“Убити пересмішника”, Харпер чи 

Роман, внесений до списку обов’язкової літератури американських школярів, — та класика, яку неможливо не прочитати. Чи можна стати великою письменницею, створивши лише один роман? Харпер Лі довела, що єдина сильна робота може заробити найвищу похвалу і читачів, і критиків, і стати одним із найвідоміших творів XX століття. Роман, який дав точку відліку боротьби афроамериканців за свої права, роман-легенду та джерело моральних цінностей. Близька подруга письменника Трумена Капоте створила історію, яку читатиме ще не одне покоління молоді. 

posts-to-db-Фото 4

“Годинник”, Майкл Каннінгем 

Шукайте наснаги сильними жінками? Ласкаво просимо до тривимірного світу, створеного Майклом Каннінгемом у романі “Годинник”. Письменник розповідає історію трьох абсолютно різних жінок, які не були знайомі одна з одною та навіть жили не в одну епоху. Богемна письменниця, що переживає депресію і творчі сумніви, типова американська домогосподарка, яка задумала рішуче змінити своє життя, і нью-йоркська видавниця, яка дбає про друга, що вмирає від СНІДу. Роман у романі – саме навколо роботи Вірджинії Вулф “Місіс Деллоуей” рухаються планети трьох головних героїнь. Але виявляється, що модерністська історія про світську жінку, яка готувалася до гала-вечері, не єдина точка дотику для трьох жінок. 

posts-to-db-Фото 5

“Американська пастораль”, Філіп Рот 

Ви коли-небудь хотіли випробувати на собі всю красу “американської мрії”? Хто не фантазує, як у випадку головного героя роману Рота, про ідеальну дружину з титулом справжньої “королеви краси”, розкішний будинок у престижному районі та ідеальну бізнес-імперію? Ось тільки для ключового персонажа історії “Американська пастораль” кожен із елементів ідеального суспільства минулого століття виявляються прогнилими та негідними уваги. В який же момент все життя Сеймура буде зруйноване, і який урок-припис винесе він майбутніх поколінь мрійників?  

posts-to-db-Фото 6

Читай також: 6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою

“Уроки дихання”, Енн Тайлер 

Історія про сімейні стосунки, складнощі шлюбу, про те, як не втратити себе у стосунках — Енн Тайлер розмірковує саме про це у своєму знаковому та маловідомому романі “Уроки дихання”. Подружня пара Меггі та Айра – Втілення спокою та емоційності, що сплітаються в одне ціле. Вони разом уже багато років, а життя їхнє просте, розмірене і до неможливості нудне. І лише одне повідомлення по радіо змусить їх переосмислити свій шлюб, а також відшукати справжній сенс ідеальних подружніх стосунків.  

posts-to-db-Фото 7

“Олівія Кіттерідж”, Елізабет Страут 

І знову роман-екранізація, в центрі якого абсолютно непримітна героїня — владна, настирлива любляча оточуючих із надто страшною завзятістю. Олівія Кіттерідж – Вчителька-пенсіонерка, яка обожнює залазити в життя інших людей. 13 епізодів сплітаються в єдину розповідь, переконуючи читача у тому, що немає нецікавих людей. Кожен — індивідуальність, гідна розуміння, співчуття та доброго відношення. 

posts-to-db-Фото 8

“Щегол”, Донна Тартт 

Екранізацію одного з недавніх лауреатів Пулітцерівської премії було розгромлено критику. Не допомогли ні зірковий склад, ні високий бюджет — роман Донни Тартт проникливіший, глибший і трагічніший. Історія про хлопчика, який у результаті вибуху в музеї втрачає матір, а заразом і моральні принципи. Знову відшукати себе, не заплутатися в брехні оточуючих, а також зрозуміти, у чому полягає справжня цінність життя допоможе один з 3 шедеврів Тартт – “Щегол”. 

Незважаючи на те, що лауреати Пулітцерівської премії та їхні безсмертні шедеври відносяться до світової спадщини світу літератури, багато з них так і не було перекладено ні російською, ні українською мовами. Благо, що творів, які все ж таки удостоїлися такої честі, достатньо. Якщо ви складаєте список книг, які потрібно встигнути прочитати до будь-якого віку, просто хочете посилити свій інтелектуальний потенціал або шукайте спосіб скоротити час, візьміть на замітку твори нашого списку. Вже знайомі із шедеврами, відзначені Пулітцерівською премією? Прочитайте ще раз – багато романів “відкриваються” по-справжньому тільки після енного прочитання.