Онлайн-школа англійської мови JustSchool склала вам як мінімум вісім способів отримувати якісні знання онлайн, закріплюючи отриману інформацію без стресу і вміти доводити всі куплені курси до кінця.
Вчимося допомагати організму (або принаймні не шкодити йому) у період холодів та віддаленого навчального процесу разом!
Найчастіше ми замислюємося про екологічність, коли нам потрібно піти в супермаркет або найближчий магазин. Ми беремо з собою полотняну сумку або плетену авоську, замовляємо каву у власну склянку і намагаємося сортувати сміття. Проте мало хто знає, що трохи екологічніше можна зробити все у своєму житті — навіть онлайн-навчання.
Як правило, у нашого мозку буває два основні стани: сфокусований і розсіяний. Коли ви робите щось, що вимагає постійної уваги та залучення (навіть коли ви читаєте цей текст) – мозок перебуває у сфокусованому стані. Коли ми відпочиваємо, спимо, перебуваємо у стані спокою — мозок перейде у свій опозиційний стан, розсіяний. У цей період у ньому починають формуватися нові нейронні зв’язки, а потім нові знання у сфокусованому стані, і так по колу.
Яскравий приклад зміни роботи таких станів — шкільні уроки літератури, на яких практично неможливо було вивчити вірш день у день. Однак наступного ранку ваш мозок видавав його із завидною точністю. Секрет простий: коли ми вчимо вірш, наш мозок перебуває у постійному фокусі, а справжнє запам’ятовування відбувається у період відпочинку. Тому модель «заняття — відпочинок» працює безвідмовно. І давайте вже повіримо мамам: спати справді корисно.
Читай також: Нові концепції жіночого лідерства на SHE Congress
Ця порада ніяк не пов’язана з прокрастинацією чи лінню, вона лише підтверджує дослідження, пов’язані з тими ж сфокусованими та розсіяними «режимами» мозку. Було доведено, що людина не здатна фокусуватися на одній справі довгий час: ми починаємо подумки шукати цікавіші «картинки» навколо, думати про абстрактні справи або прогортати вдесяте стрічку Instagram. Оптимальний час, який слід відводити на онлайн-заняття – 50 хвилин. Після цього дайте собі обіцянку, що переведете розум у розслаблений стан та подаруйте йому 10 хвилин повноцінного відпочинку.
До речі, в інтернеті ви можете знайти велику кількість таймерів, які допоможуть вам не збитися з режиму.
Так, ви не помилились! Цей підхід справді не працює. Маркерне підкреслення «основних ідей» тексту — не вдалий шлях запам’ятовування інформації, оскільки робота мозку у своїй недостатньо активна до створення міцних зв’язків. Технічне перечитування конспектів має приблизно такий самий ефект: інформація не засвоюється, а лише транслюється. Не допомагає активувати мозок до роботи.
Найкраща порада в цьому випадку – відтворюйте інформацію з пам’яті. Розповідайте вголос домочадцям або друзям, відповідайте на запитання по тексту, виконуйте вправи, що стосуються теми, що вивчається.
З кожним роком в інтернеті перебуває все більше можливостей та шляхів отримання інформації: від візуальних (читання текстів, вивчення картинок, фільмів) до аудіального (підкасти, аудіокниги, лекції від професіоналів).
Щоб ваше онлайн навчання проходило максимально екологічно — виберіть стиль навчання, який вам здається найбільш комфортним. Досліджуючи особливості мозку людини, вчені дійшли висновку, що немає зв’язку між звичним стилем навчання людини та ефективністю запам’ятовування інформації. Все індивідуально і залежить виключно від суб’єктивного «подобається» чи «не подобається». Якщо вам простіше дивитися онлайн-лекцію, ніж слухати подкаст, то сміливо обирайте перше!
Читай також: Спадщина Кензо Такада та Кансая Ямамото у колекції Kenzo
Це не міф, що фізична активність позитивно впливає на вашу здатність запам’ятовувати та вчитися. Прості вправи збільшують виробництво нейротропного фактора мозку (не лякайтеся, це такий білок, який допомагає вибудовувати нові нейронні зв’язки у вашому організмі).
Приділяючи хоча б 15-20 хвилин на день йозі або простій прогулянці парком біля будинку – можна значно покращити активність роботи. Ну, а якщо ви любитель активних видів спорту – займіться бігом або катайтеся на велосипеді!
Робота за принципом “eat that frog”, де спочатку потрібно виконати найважче і небажане заняття, а потім приступати до інших – поступається своєю актуальністю іншому. Почати з легені, а потім взятися за складне.
Наш мозок не дивиться лекції про постійну продуктивність, тому працює в тих умовах, в яких може. Насправді йому досить складно зібратися з ранку і виконати найскладніше завдання за раз. Набагато ефективніше почати з простих вправ, поступово переходять до складніших. І це факт.
Згідно з численними дослідженнями, робота в парі найбільше мотивує до стабільного прогресу. У цьому плані онлайн освіта – ідеальний крок до початку тривалого та завзятого навчання. У вас завжди буде компанія для активної роботи та подальшого її обговорення. Адже разом набагато цікавіше та простіше рухатися вперед, будучи продуктивним, закриваючи усі дедлайни.
До того ж, інтернет простір давно заповнений десятками сайтів, де можна знайти друга-іноземця, з яким ви можете спілкуватися будь-якою мовою про цікаві для вас теми регулярно і абсолютно безкоштовно. Чи це не мрія будь-якого студента?
Планування іноді буває приємним, особливо нашого «психологічного» тайм-менеджмента.
Якщо ви зможете заздалегідь розпланувати, що щосереди ви приділятимете онлайн-заняттям 2 години з 17:00 до 19:00, сидячи в затишному кафе біля будинку — то ви будете більш продуктивним та екологічним по відношенню до свого внутрішнього стану, ніж якщо будете приймати рішення у моменті.