Павло Алдошин – український актор кіно та театру uzahvati, автор пісень та професійний фотограф. У грудні він збирає 10 незнайомців на камерні та неформатні події – НЕспектаклі у квартирі “День/тінь”. За його словами, глядачі і плачуть, і радіють, а Павло керує енергією публіки. Павло відповів на запитання Marie Claire.
Що для вас означає поняття “нова маскулінність”? Яким має бути «справжній чоловік»?
Вважаю, поняття «нова маскулінність» слід розглядати у руслі ініціації чоловіка. Я дізнався про це поняття з книги “Залізний Джон”, Роберта Блея. Автор розглядає нову маскулінність через легенду: коли хлопчик стає перед вибором, перетворюється “з хлопчика на чоловіка”. Думаю, що ініціацію потрібно ставити в основу, а не замінювати поняття. Чоловік, насамперед людина, і він може бути будь-яким, головне твої людські якості: усвідомленість, здатність приймати рішення та діяти, брати відповідальність, заробляти гроші.
Які життєві уроки дали вам батьки?
Я знаю лише один бік — жіночу, мамину. Перше, що спадає на думку — акуратність, охайність по відношенню до себе і світу. Вважаю це базовими ознаками цивілізованої людини. Творче безладдя трохи інше, а будь-яке безладдя — це відображення твого внутрішнього світу.
Другий урок – чесність. Був випадок, який трапився з мамою зовсім недавно. Її звинуватили у наклепі і оточення змінило ставлення до неї, пішли чутки. Мама, звичайно ж, відчувала великий дискомфорт, несла камінь у душі за те, чого не робила. Мама зважилася на вчинок, який змусив подивитися на неї новими очима: одного дня вона стала на коліна і очі в очі пояснилася перед тією жінкою, яка її очорнила. Стався діалог, вони обнялися, ситуація вирішилася і зв’язок відновився. Мамі не потрібно було прощення, важливо було зняти камінь із душі та налагодити стосунки. Для мене ця історія стала великим прикладом, історією про чесність перед собою.
У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» та «після»?
Думаю, момент ініціації, коли я став дорослим. Два роки тому мама у дуже побутовій та звичній нам ситуації сказала “Синку, роби що хочеш”. Напевно, до цього я весь час потребував маминої поради, схвалення. А в момент “Сину, роби що хочеш, чого ти мене питаєш?” вона перерізала пуповину. Для неї нічого не сталося, а для мене цей момент став прощанням із дитинством — я усвідомив, що можу приймати рішення самостійно. Цікаво, що це трапилося не в момент коли поїхав з дому, не тоді, коли одружився, і не тоді, коли народилися діти, а набагато пізніше.
Читайте також: #BOOKSHELFY: ГАННИ ЗАВАЛЬСЬКОЇ, СПІВАЧКИ І ПОЕТЕСИ
Що найбільше вас драйвіт: у житті, роботі, стосунках?
Мене драйвує гра. Життя – це гра, стосунки між чоловіком та жінкою – гра, робота – гра. Щоразу ти жонглюєш ідеями, завданнями, можливостями та здібностями. Мене драйвіт пробувати, помилятися, змінювати тактику і знову пробувати.
Як вам здається, ви знайшли себе?
У контексті я знайшов свого «я» — так. Зараз я люблю те, що роблю.
Якими критеріями ви вимірюєте успіх?
Для мене успіх це задоволеність у прийнятті власних рішень та вчинків. Він не обчислюється фізично.
Який виглядає ваш стандартний день?
Я встаю о 6 ранку. Вранці в мене мрійливий і творчий настрій. Зараз живу в центрі та люблю вийти з під’їзду та піти гуляти вуличками: знайомим та незнайомим. Люблю Хрещатик, арку Дружби Народів, Бессарабку, Прорізну та особливо Києво-Печерську Лавру: посидіти у дворі на лавці або під деревом. Мій день залежить від завантаженості на зйомках, графіка в uzahvati. Завжди є спорт та творчість: пишу, записую, знімаю.
Читайте також: АРГУМЕНТ: ЖАН ГРИЦФЕЛЬДТ, ДИЗАЙНЕР
Які якості у партнері для вас важливі?
Чесність і харизма – на цьому можна будувати фундамент довгих стосунків.
Яка людина ніколи не буде поруч з вами?
Зі мною поряд ніколи не буде ідеальної людини, бо я не такий.
Від чого ви не відмовилися б ні за що на світі?
Достеменно знаю, що не відмовлюся ні за що на світі від свіжих херсонських помідорів та свого місця народження — Семихаток. Навіть якщо у мене нічого не буде, але буде тільки це місце — я зможу все.
Фото: прес-служба uzahvati