Закрити
UA
Анна Паленчук
Мода

#bookshelfy: Анна Паленчук, кінопродюсер

Поділись:

В арсеналі кінопродюсера Ганни Паленчук робота над фільмами «Істальгія» і Герой мого часу», а також фільм «Номери» режисерів Ахтема Сеітаблаєв та Олега Сенцова, що вийшов наприкінці минулого року. Нам Ганна погодилася розповісти та показати свою книжкову полицю.

Анна Паленчук

Книжка, яка перевернула ваше життя. «Чарлі та шоколадна фабрика» Роаля Даля. Я прочитала цю дитячу повість у другому класі, практично «на одному подиху». До цього я не любила читати і всіляко захищала себе від читання, не розуміючи, навіщо люди читають! Але образ казкової шоколадної фабрики Віллі Вонка просто відчинив мені двері у новий світ! Читаючи повість, я представила, як це знайти золотий квиток у плитці шоколаду і отримати можливість відвідати казкове місце виробництва шоколаду. Під час жадібного поглинання сюжету я не помітила, як почала яскраво представляти всі події, так яскраво описані в цій книзі. Персонажі, ситуації так явно виникали у моїй свідомості і я швидко «підсіла» на такий відхід із реальності у світ фантазії та вигадок. Закривши повість, я ще довго була під враженням, тому що усвідомила силу уяви, усвідомила, що читання – це можливість відкрити нові світи.

posts-to-db-Фото 2

Читайте також: СПЕЦПРОЕКТ MARIE CLAIRE & COLGATE #продовжуйусміхатися

Книга-«старожила» на вашій полиці. Значну частину моєї книжкової полиці займають книги з кіно та сценарної майстерності. Одна з перших, яка з’явилася і знаходиться там, досі там знаходиться — це «Оскар» Олексія Дунаєвського. У цій книзі зібрані всі фільми, які вибороли нагороду, описаний докладний регламент церемонії та історія самої премії. Для мене ця книга на полиці — стимул не здаватися, йти до успіху і вірити, що одного разу і мій фільм опиниться серед тих, хто боротиметься за найпрестижнішу кінематографічну нагороду.

posts-to-db-Фото 3

Читайте також: СПЕЦПРОЕКТ «СИЛА У РІВНОСТІ»

Найсвіжіша книга. “Креативність” Майкла Атавара. Мені дуже пощастило, Бог нагородив мене креативністю (і скромністю), я люблю брати участь у брейнштормах, щотижня вигадую новий сюжет, постійно пишу і мої режисери знають, що якщо я дзвоню та говорю «у мене є ідея», це може бути круто. Але цю здатність треба все одно «прокачувати», треба працювати над собою, щоби можливість вигадувати, знаходити вихід зі складної ситуації, приймати нестандартні рішення було легко. Вправи на розвиток креативності особливо актуальні в епоху пандемії, коли ми позбавлені подорожей, яскравого культурного життя та випадкових зустрічей з неординарними людьми. Я впевнена, що кожна людина може «прокачати» креативність і взагалі ми просто зобов’язані постійно вдосконалюватися у своїх навичках і здібностях.

Найдивніша книга. Це книга одного індійського автора про культовий індійський фільм. Я купила її в Мумбаї (хоча, всі Індуси завжди кажуть Бомбеї), маленькому старому книгарні, розташованому в будинку в колоніальному стилі. Я зайшла туди, ховаючись від полуденної спеки та побачивши цілий стелаж книг про кінематограф, залишилася там надовго. В Індії кіно – це релігія, а актори – боги. Я просто обожнюю ставлення індусів до кіно! Зізнатися, я не великий фахівець в індійському кінематографі і купивши цю книгу, я вирішила це виправити. Але я так і не прочитала її, хоча написана вона з великою любов’ю та трепетом до творців цього шедевра. До речі, в Індії просто чудові ціни на книги, особливо англійською мовою. Тому, щоразу буваючи в цій найдавнішій країні я обзаводжуся оригінальною літературою.

posts-to-db-Фото 4

Книга, яку ви хочете додати на полицю. ‘The road to Unfreedom: Russia, Europe, America’ Тімоті Снайдера. Ця книга є вже в українському перекладі, і я її замовила у видавництві.

Читайте також: ПОДАРУНКИ НА ВЕСЬ РІК