Закрити
UA
ребенок
Життя

Як стати економічними та екологічними батьками

Поділись:

Практичні поради для більш поінформованого вибору щодо дитячих підгузків.
дитина

2010 року в США було проведено дослідження, результати якого здивували громадськість — третина матерів у країні скорочували витрати на їжу та комунальні послуги, щоб купувати дітям памперси. Якими б дорогими вони були для сімей, планеті вони обходяться ще дорожче. Щорічно на сміттєвий полігон відправляється чотири мільйони тонн виробів, де вони лежатимуть 500 років. За п’ять хвилин, які ви витратите на читання статті, на смітник впадуть тисячі токсичних засобів гігієни.

Одноразова планета

Целюлозні підгузки становлять 30% відходів, що не піддаються біологічному розкладу. Може здатися, що одне немовля не робить суттєвого вкладу в цю цифру. Статистика говорить протилежне: у перші два роки він залишає приблизно 90 кг неекологічного сміття. Для розпаду матеріалів необхідно два фактори – світло та повітря. Але навряд чи хтось організовує памперсам на звалищі відповідні умови, а значить, вони можуть зберігатися довше за очікуваний термін.

Ви вже знаєте статистику напам’ять, випробували різні багаторазові підгузки і більше не підете на цей подвиг, але відчуваєте докори совісті? Є спосіб вирішення моральної дилеми.

Як використовувати менше памперсів: посібник для новачків

Багато мам практикують форму елімінаційної комунікації (ЕК) – дізнаються про побажання дітей з їхньої поведінки. Просте спостереження допомагає їм зрозуміти, коли малюк хоче в туалет, голодний чи втомився. Освоїти метод не так вже й складно. Потрібно тільки набратися терпіння і не відмовлятися спочатку від страховки на прогулянках.

У такому разі безглуздо витрачатися на дорогі товари — дитина майже не користуватиметься ними. Придивіться до бюджетної продукції: у Huggies це серія Classic, Pampers — Sleep&Play, Libero — Everyday. Менш популярні виробники встановлюють доступні ціни і теж ведуть запеклу боротьбу за якість. Наприклад, польські памперси Дада не гірше за перераховану продукцію, а коштують дешевше.

Скористайтеся нашими порадами, доки не вдасться повністю перейти на ЕК:

  • користуйтесь одноразовими предметами тільки у разі крайньої необхідності (книга Андреа Олсон Go Diaper Free містить багато практичних рекомендацій щодо цього);
  • привчайте дитину до горщика, коли вона готова до нововведень психологічно та фізично;
  • якщо класичні тканинні підгузки були для вас занадто проблемними, спробуйте використати одноразові вкладиші.

У супермаркетах чи аптеках не так просто купити памперси Dada. Ще складніше знайти вкладачі, що вбирають, тому простіше замовити їх в інтернет-магазині з безкоштовною кур’єрською доставкою по Києву або в інше місто — в каталозі Panama є моделі Eco чеського бренду XKKO. Біорозкладні вироби зменшать екологічне навантаження за рахунок невеликого розміру, дозволять заощадити сімейний бюджет і зробити внесок у турботу про навколишнє середовище.