Складаємо список книг для читання влітку.
Літо — чудовий час, щоб не лише відпочити та набратися сил, а й трохи прокачати свій мозок та додати до списку прочитаних книг кілька десятків нових. Ми пропонуємо не просто лежати на пляжі, а пізнати нові горизонти і насолодитися чудовим часом, проведеним за відмінним заняттям читанням.
Читайте також: 10 книг про расизм і (не) рівність
Видавництво: Віват
Романтична обкладинка помилково змусить думати, що під нею ховається романтична історія про кохання та випадкові зустрічі, але перша думка помилкова.
Головна героїня — продавщиця у маленькому магазинчику. Вона любить свою роботу, живе одна, не хоче заміж, її коло спілкування обмежене, але це не робить її нещасною, навпаки, дівчина щаслива жити «як усі». Японська письменниця Саяка Мурата вміло досліджує рамки «нормальності» у суспільстві, яке постійно лізе у житті інших людей та знає, як буде краще.
Троє авантюристів вирушають у подорож на таємничий острів без жодних планів і зворотних квитків. Там вони відірвані від усього світу, курять траву, ловлять рибу та засмагають. Але в Едемі, як вони самі його називають, відбувається багато подій, що порушують ідилію.
Читайте також: Серіали, фільми та книги, які допоможуть прийняти себе та своє тіло
Видавництво: #книголів
Сашко мріє стати журналісткою у престижному виданні, але після стажування її не беруть на роботу. Розчарування приводить дівчину в шлюбну агенцію. Ні, не для того, щоб влаштувати особисте життя і не думати про гроші, а щоб знайти хоч якусь роботу. Сашко почувається обманщицею, бо не знає, де і як шукати пари для клієнтів та клієнток, але вливається у ритми роботи.
«Гра в пари» — не тільки історія про сучасний онлайн-дейтинг і ритм життя, при якому складно виділити час на стосунки, а про пошук себе, справжнього кохання та зрад.
Джек Керуак розповідає про подорож по штатах Америки, про її потаємні куточки — табір мігрантів-фермерів на півдні Каліфорнії та задвірки Сан-Франциско. Культова книга епохи хіпі захопить вас у вир подій і ще довго не відпускатиме.
Читайте також: 7 фільмів про подорожі
Видавництво: Віват
Вирішитися кардинально змінити своє життя зможе не кожен. Пітер Мейл не лише зробив цей крок у невідомість, а й написав книги, завдяки яким став всесвітньою знаменитістю. Головний герой, він же оповідача, він же автор книги, переїжджає на південь Франції. Після життя в Англії Прованс здається йому справжнім раєм: гастрономічним, природним та людським.
Видавництво: Видавництво Старого Льова
Після історій про безпосередню Франческу Дорж Бату створив зовсім іншу історію. У книзі письменника легендарний композитор Моцарт опиняється у сучасному Нью-Йорку, мегаполісі, де кожен зайнятий собою, кудись поспішає, а темп життя зовсім інший. Та й автора класичної музики з XVIII століття Моцарт схожий віддалено. В іншому для себе світі Моцарт стикається з багатьма проблемами.
Книга доповнена яскравими ілюстраціями та QR-кодами, завдяки яким читання стане інтерактивним.
Читайте також: Як почати читати більше книг (і навіщо)?
Видавництво: Клуб Сімейного Дозвілля
Новий роман короля жахів – чудовий вибір для літнього запійного читання. Стівен Кінг не відходить від своїх улюблених тем — містики, надздібностей, жахів і психологізму.
Головного героя – хлопчика на ім’я Люк – викрадають, а батьків убивають. Виявляється, ним зацікавилася організація, яка витягує з дітей надздібності, але втекти з «Інституту» ніхто ще не намагався.
Видавництво: Віват
Головні герої в книзі не стільки люди, скільки маленький острів Кастелламара, долі жителів якого переплітаються протягом цілого століття. Доктор Амадео поселяється в старому барі «Будинок на краю ночі», де починається його історія та історія кількох поколінь його сім’ї.
Читайте також: 7 маловідомих книг, написаних жінками
Видавництво: фабула
Енн Тайлер – знакове ім’я у літературних колах. Лауреат Пулітцерівської премії 1989 року написала більше десятка романів, найвідоміший з яких — «Випадковий турист».
Мейкон Лірі – педант до кінчиків пальців, стриманий, що рідко виражає емоції і ненавидить подорожі, але за іронією він пише путівники для себе подібних. Після загибелі сина на його родину звалюється ще одне лихо — розлучення, тому Мейкон продовжує «мандрувати» життєвими стежками практично самостійно — з дивною кішкою та собакою породи корги, яка теж не в захваті від нового господаря.
Видавництво: Pabulum
Журналістка Керолайн Кнапп відверто пише про роботу, особисте життя і свою найбільшу пристрасть — випивку. Про жіночий алкоголізм говорять мало і з пришептуванням, але Керолайн не побоялася розповісти про залежність завдовжки 20 років і реабілітацію.