Якби була можливість, ми просто зараз взяли б квитки до улюблених міст на літні канікули.
Ми обрали для вас фільми, які ненадовго перенесуть вас у Рим, Венецію, Берлін, Париж, Барселону, Відень, Стамбул та Нью-Йорк.
Якщо ви шанувальниця Риму, невпинно сумуєте за ним і відчуває шалене серцебиття від Вічного міста, то цей фільм напевно припаде вам до душі.
На вас чекає традиційна естетика Соррентіно та неповторна атмосфера італійської столиці у кожному кадрі. Ви побачите фонтан Аква-Паола, терми Каракалли, парк Акведуков, Сан-П’єтро-ін-Монторіо, віллу Медічі, Палаццо Барберіні, Палаццо Спада, базиліку Санта-Сабіна, Колізей, Пьяццу Навона, статую Марфоріо в Палацмо. А ще тут є глибока філософія — не варто витрачати час, роблячи те, що не хочете робити.
До речі, Паоло Соррентіно – шанувальник творчості Федеріко Фелліні та шанувальник фільму «Солодке життя». Тому «Велика краса» знята за всіма канонами Фелліні. Тут теж є журналіст, що входить до кола римської богеми, та нескінченні людські інтриги. Must see!
Дивіться також: «Рим» і «Солодке життя» (Федерико Фелліні), «Римські канікули» (Вільям Уайлер), «Живіт архітектора» (Пітер Грінуей), «Дорогий щоденник» та «Червоний штрафний» (Нанні Моретті), «Рим , відкрите місто» (Роберто Росселіні), «Римські канікули» (Вуді Аллен).
“Таланливий містер Ріплі” – ідеальний фільм за всіма показниками. Тут захоплюючий сюжет, чудовий склад акторів, шикарний саундтрек і, звичайно ж, незрівнянні локації зйомок в Італії.
Особливе місце у фільмі приділяється Венеції. Герой Метта Деймона ховався саме тут, коли залишив Рим, після того, як його брехня мала виявитися. У картині ми часто бачимо готелі Ca’Sagredo та Westin Europa e Regina, площу Ca’ da Mosto, а також знамените кафе Florian – одну з найстародавніших та най легендарніших кав’ярень у світі. А героїня Гвінет Пелтроу прибуває на вокзал Santa Lucia у північній частині Canal Grande.
Дивіться також: “Смерть у Венеції” (Лукіно Вісконті), “Всі кажуть, що я люблю тебе” (Вуді Аллен), “Крила голубки” (Іен Софтлі), “Казанова” (Лассе Халльстрем), “Турист” (Флоріан Хенкель) фон Доннерсмарк).
Читайте також: КРАЩІ ФІЛЬМИ ПРО ЖІНКИ СИЛЬНИХ ДУХОМ
Фільмів про саме фотогенічне місто світу знято безліч. Але наш найулюбленіший — «Північ у Парижі» Вуді Аллена. Режисер тут освідчується любові до цього міста та епохи втраченого покоління, без якої важко уявити французьку столицю.
Фільм надає унікальну можливість побачити Париж одразу у двох століттях. За сюжетом успішний голлівудський сценарист у виконанні Оуена Вілсона разом із нареченою приїжджає (Рейчел Макадамс) до Парижа. Він мріє написати свій перший роман та сподівається знайти тут натхнення. Одного вечора, прогулюючись нічним містом, романтик Гілл випадково потрапляє до Парижа улюблених 20-х. Він зустрічає своїх кумирів: Ернеста Хемінгуея, подружжя Фіцджеральд, Сальвадора Далі, Гертруду Стайн та інших представників культурної богеми.
Атмосфера в стрічці – чарівна. Ви відвідаєте готелі Le Bristol та Le Meurice, ресторани Le Grand Véfour, Maxim’s та Polidor, Версальський палац, Музей Родена, церква Saint-Étienne-du-Mont, блошиний ринок Marché Paul Bert, Музей «Оранжері», магазин Deyrolle та знаменитий книжковий магазин Shakespeare & Company.
Дивіться також: “Париж, я люблю тебе” (Альфонсо Куарон, Сільвен Шоме, etc), “Амелі” (Жан-П’єр Жене), “Два дні в Парижі” (Жюлі Дельпі), “Париж” (Седрік Клапіш), ” Перед заходом сонця» (Річард Лінклейтер), «Бум» (Клод Піното), «Всі пісні тільки про кохання» (Крістоф Оноре), «Банда аутсайдерів» (Жан-Люк Годар).
Берлін дуже мультикультурний і фантастично гарний. Він надихає кінематографістів, а потім сам знімається у їхніх фільмах.
Кінострічка «Вікторія» – один із головних тріумфаторів Берлінале-2015. Її дія відбувається в Кройцберзі та Мітті пізньої ночі та рано вранці. Молода іспанка біля клубу знайомиться з чотирма молодими корінними городянами, які запрошують її на прогулянку нічним Берліном, яка ближче до ранку закінчується великими проблемами. Фільм знятий одним кадром, він нуарний, дуже атмосферний і, звичайно, крім Вікторії, тут другу головну роль грає Берлін.
Дивіться також: “Гуд бай, Ленін!” (Вольфганг Беккер), “Неортодоксальна” (Марія Шрадер), “Біжи, Лола, біжи” (Том Тиквер), “Небо над Берліном” (Вім Вендерс), “Літо на балконі” (Андреас Дрезен), “Берлін, я люблю” тебе» (Діанна Агрон, Тіль Швайгер, Джастін Франклін, etc).
Читайте також: КРАЩІ ФІЛЬМИ І СЕРІАЛИ ПРО МОД
Барселона давно вже виборола статус кінозірки через свою неповторну красу. І як здорово, що є багато фільмів, які будь-якої миті можуть перенести нас у каталонську характерну даму, за якою дуже нудьгує.
«Вікі, Христина, Барселона», безумовно, найатмосферніший телепорт у місто. Фільм буквально наповнений кадрами Барси та основними пам’ятками. Вуді Аллен зумів чудово відтворити барселонську атмосферу. Під чарівні саундтреки ви відвідаєте аеропорт Ель-Прат, Храм Святої Сімейства, Будинок Міла, Фонд Антоні Тапієса, ресторан Els Quatre Gats, Парк Гуель, парк атракціонів Тібідабо та Національний музей мистецтва Каталонії.
Дивіться також: “Все про мою матір” (Педро Альмодовар), “Іспанка” (Седрік Клапіш), “Три метри над рівнем неба” (Фернандо Гонсалес Моліна), “Літня ніч у Барселоні” (Дані де ла Орден).
«Перед світанком» — не лише один із найпрекрасніших фільмів про кохання, а ще й міні-гід за Віднем. Разом з найкрасивішими та закоханими Джессі (Ітан Хоук) та Селін (Жуль Дельпі) ви відвідаєте вокзал Westbahnhof, міст Zollamtbruke над річкою та лінією метро, магазин платівок Alt & Neu, погуляєте біля Музею Історії Мистецтв та Музею Природознавства, прокатіться на віденському трамі Пратер, посидіть у Kleines Café та Sperl Café, зайдете до церкви Maria am Gestade, пройдетеся вздовж Дунаю та вуличками Відня, покайфуєте на площі у Альбертіни з видом на Віденську оперу. Фільм – одна суцільна насолода для очей!
Дивіться також: Трилогія про Сіссі (Ернст Марішка), “Піаністка” (Міхаель Ханеке), “Клімт” (Рауль Руїс), “Небезпечний метод” (Девід Кроненберг), “Жінка в золотому” (Саймон Кертіс), “Егон Шіле: Смерть та дівчина» (Дітер Бернер).
Читайте також: КРАЩІ ФІЛЬМИ, ОСНОВАНІ НА РЕАЛЬНИХ ПОДІЯХ
Якщо ви любите нетривіальний і автентичний Стамбул, то вам сподобається фільм «Відчуження», який отримав Гран-прі 56-го Каннського кінофестивалю. У кадрі — не той попсовий та курортний Стамбул, який ми звикли бачити у всіх рекламах та турецьких серіалах. Тут він дуже меланхолійний, мудрий, глибокий, засніжений, приглушений, заворожливий та зухвалий табун мурашок по тілу.
У стрічці відчувається вплив романів Орхана Памука та фільмів Андрія Тарковського. Під мелодії Баха ви проведете час з головним героєм Юсуфом (Емін Топрак) на березі Босфору, побачите Галатську вежу, мінарети мечетей і проводите пороми, що спливають вдалину.
Дивіться також: “Любов любить випадковості” (Омер Фарук Шорак), “Щіпка перцю” (Тассос Булметіс), “Головий об стіну” (Фатіх Акін), Турецька лазня (Фернан Озпетек), “Топкапі” (Жуль Дассен).
Вибрати один фільм, де Нью-Йорк грає головну роль так само складно, як визначитися, якого кольору купити Nike Air Force на літо. Про нього любили знімати кіно Вуді Аллен, Мартін Скорсезе та багато інших відомих режисерів. Але своє серце ми віддаємо “Сніданку у Тіффані” з Одрі Хепберн у головній ролі. Це вже один із символів Великого Яблука. Ви побачите Нью-Йоркську публічну бібліотеку, Центральний парк і, звичайно, магазин Tiffany, вітринами якого милувалася Холлі Голайтлі, снідаючи на ходу круассаном з кавою.
Дивіться також: «таксист» (Мартін Скорсезе), «Енні Холл» та «Манхеттен» (Вуді Аллен), «Нью-йоркські історії» (Вуді Аллен, Мартін Скорсезе, Френсіс Форд Коппола), «Коли Гаррі зустрів Саллі» (Роб Райнер), «Нью-Йорк, я люблю тебе» (Фатіх Акін, Шехар Капур, etc.), “Вам лист” (Нора Ефрон), “Осінь у Нью-Йорку” (Джоан Чень).
Автор: Даріанна Олейникова