Що пропонують носити українські дизайнери наступної весни і навіть зараз.
Поки в Нью-Йорку модниці тільки готують найкращі образи для перших рядів модних показів, ми тут, в Україні, вже побували на головній події року — Ukrainian Fashion Week. Насолодилися діджитал-презентаціями, живими показами та іммерсивними уявленнями, а тому настав час підбивати підсумки того, що сталося. Пропонуємо разом із Marie Claire вивчити 13 головних подіумних трендів, які можна впроваджувати у свої гардероби, починаючи з цього моменту.
Обов’язковий компонент гардеробу будь-якої модниці – тренч. Саме вона була сполучною ланкою практично всіх колекцій українських дизайнерів сезону UFW. Класичні форми, доповнені картатими поясами, шукайте у KRISTINA LAPTSO, а фантазійні чорно-білі – у новачків IRON THREAD. Найвишуканіші варіанти запропонувала Катя Сільченко — шкіряні та доповнені картатими вставками, що імітують пледи.
Короткі сукні, що ледве прикривають сідниці шорти в парі з кардиганами і класичні коктейльні сукні – все, що викликає і впевнену міні-довжину. Подібні силуети пропонували багато українських дизайнерів UFW 2021, але нам найбільше сподобалися варіанти в колекціях GASANOVA, GOD NAKED та MILD POWER.
Напередодні зимового сезону особливо актуальним є срібло та всі пов’язані з ним текстури. Дизайнер бренду ARUTIUNOVA Ганна Арутюнова обмежилася тонкими натяками — ланцюгами із кристалами, якими прикрасила міді-спідниці та топи. А ось бренди ZHARKO і NATALIYA NOVITSKA радять придбати хоча б одну блискучу сукню – розмір паєток регулюйте за своїм внутрішнім бажанням свята.
Об’ємні рукави залишаються популярними, але тепер, крім буфів, дизайнери пропонують нам і більш вишукані варіанти. Якщо подобається асиметрія, то бренд ZHARKO створив сукню з рукавом, явно надихнувшись яскравими іграшками-пружинками з дитинства покоління Х. Більш класична версія представлена в колекції PANOVE, а вибір редакції Marie Claire – спадні об’ємні та затишні рукави, як на топах у JUA.
Куртуазні деталі все ще актуальні, але вони з легкої руки українських дизайнерів дещо змінюються. Так, бренди STARCHAK радить використовувати шнурівку як деталі піджаків та пальто асиметричної форми, а ELENA BURENINA рекомендує вибирати лаконічні моделі без надмірностей – пастельних тонів. DARJA DONEZZ наполягає на тому, що якщо вже й використовувати корсети, то яскраві — з квітковими мотивами та пишними текстильними рукавами.
Незважаючи на те, що в колекціях цього сезону було значно більше впроваджень яскравих кольорів, кохання українських дизайнерів до пастелі нікуди не зникло. Так, бренд DZHUS приваблює клієнтів карамельно-бежевими відтінками, а VOROZHBYT&ZEMSKOVA всією гамою урбаністичного пейзажу, тоді як SONYA MONINA пропонує більш живу “весняну” колористику, але все одно ніжну та розбавлену білилами.
До яскравих кольорів вирішили звернутися дизайнери, які зазвичай або ігнорують їх повністю, або використовують лише як додатковий акцент для аксесуарів. Так, колекції ELENA BURENINA розповідала історію пробудження природи після зимового сну, POSTUSHNA – про те, як виглядає сучасний урбанізм, а бренд CHUPRINA знову пропонував повернутись у приємні спекотні дні, проведені біля басейну.
Приємно усвідомлювати, що з кожним сезоном дедалі більше українських брендів долучаються до концепції sustainable, поєднуючи і модну, і відповідальну, і еко-складові у своїх колекціях. У SHEEZEN використовують перероблений матеріал та обробляють шви тканиною зі старих колекцій, а бренд ELENA KROS віддає перевагу натуральним та органічним фактурам. MDNT:45 особливо дбайливо ставляться до дотримання умов праці, не використовують тканин тваринного походження, а також шиють без відходів.
Читай також: Наймодніші кольори весняно-літнього сезону 2022 – 5 ключових фаворитів
Затишний одяг – окремий сегмент сучасної моди. Бренд THE COAT by KATYA SILCHENKO радить одягатися в трикотаж з голови до ніг, а VOROZHBYT&ZEMSKOVA балансувати, будучи в гармонії з навколишнім середовищем. У CHUPRINA ж найхитріші варіанти: в’язані ліфи, надіті поверх топів.
Натхнення модою початку 2000-х у стилі Брітні Спірс, Кемерон Діас та Вітні Х’юстон продовжує своє поневолення модних умів. Так, бренд LALLIER пропонує згадати, які сукні обирали випускниці початку ХХI століття, та одягати атласні та шовкові міні-сукні з пишними рукавами та бантами на коктейльні вечірки та на побачення.
Бренд ROUSSIN обіцяє нову хвилю популярності світловідбивних тканин, які виглядають гармонійно у комбінації з об’ємними бомберами. Одягайтеся так, ніби ви ночували у свого друга-бейсболіста, і не встигли переодягнутися, захопивши вранці з його гардеробу кілька дрібничок.
А DARJA DONEZZ радить ближче познайомитися з низькою посадкою штанів. Як би ми не противилися тренду, але він заслуговує на нашу увагу.
Настав час урізноманітнити наші гардероби нестандартними фасонами піджаків. Кроп-блейзери, що нагадують короткі версії від шкільної уніформи, пропонує Юлія Франц із LALLIER, а асиметричні варіанти із сіткою – STARCHAK. Джинсовий варіант із прорізами для рукавів від JULIYA KROS – наш персональний фаворит.
Один із головних трендів Венеціанського кінофестивалю — вирізи та великі перфорації. Цю тенденцію підхопили й українські дизайнери. Нові “голі” сукні пропонує бренд 2WB, а менш велику сітку, оформлену в стильні топи – SIDLETSKIY. Що ж до міксу класики та сексуальності, то тут панує NATALIYA NOVITSKA та її жакети з вирізами на талії.
Що б не відбувалося у світі, як би депресивно не відчували себе люди, а квіти завжди залишатимуться у тренді. Унікальні букети пропонують безліч українських дизайнерів, але найцікавіші шукайте у IRYNA DIL, LEM та OVERALL.