Присвячується тим, хто думає, що воно придатне лише використання як репелент.
У сучасному світі ми намагаємося бути ближчими до природи, у світлі всіх подій, які склалися останнім часом. Тому все частіше в б’юті-рутині та в аптечці з’являються натуральні інгредієнти та органічні олії. У цьому матеріалі ми поговоримо про евкаліптове масло, яке є одним з найдоступніших і найефективніших. Відразу хочемо відзначити, що перш ніж використовувати будь-які олії, потрібно переконатися, що у нас немає алергії на нього, оскільки всі натуральні олії є активними алергенами.
Евкаліпт — дерево, яке спочатку з’явилося на території Австралії, але сьогодні його вирощують у всьому світі через цілющі властивості. Головним надбанням цієї рослини є олія, яку отримують з вичавки листя дерева.
Спочатку їх сушать, потім подрібнюють і віджимають, щоб отримати дорогоцінне масло. Перед використанням цього органічного продукту, його спочатку варто розвести водою і застосовувати за призначенням. Нижче ми розповімо, чим може допомогти це масло.
Осінь – період загострення ГРВІ та грипу, тому ця властивість евкаліптової олії особливо цінна. Вже багато років олія використовується для полегшення кашлю. Сьогодні деякі безрецептурні ліки від кашлю містять евкаліптову олію як один з активних інгредієнтів. Також можна використовувати його для втирання в грудну клітину та ніс, щоб полегшити симптоми застуди.
Масло евкаліпта здатне виводить мокротиння з легенів, за це його так люблять лікарі. Якщо у вас сухий кашель (а всі ми знаємо, що потрібно, щоб він був вологим), тоді натріть собі грудну клітку евкаліптовою олією. Він не лише заспокоює кашель, а й сприяє відхаркуванню. І вдихання парів цієї олії через інгалятор також допоможе розріджувати слиз.
Комарі та інші комахи, що кусають, не тільки залишають свербляче місце, але і можуть переносити безліч інфекцій. Для захисту від них можна використовувати спреї з ДЕТА, які такі популярні, але в їхньому складі одні сильнодіючі хімікати, що шкодять організму. Евкаліптова олія – найкраще рішення у боротьбі з комахами. Особливо це актуально тим, хто має маленьких дітей, яким протипоказані сильні репеленти.
Австралійські аборигени використовували листя евкаліпта для лікування ран та запобігання інфекціям. Сьогодні розбавлене масло, все ще, актуально наносити на шкіру для боротьби із запаленням та прискорення загоєння. Часто олію евкаліпта додають у мазі та креми, які можна використовувати при невеликих опіках або інших травмах, які лікуються в домашніх умовах.
Читайте також: Зустрінь майбутнє молодим
При респіраторних захворюваннях, таких як астма або синусит, може допомогти вдихання пари з додаванням евкаліптової олії. Масло входить у реакцію зі слизовими оболонками, як зменшуючи кількість слизу, а й допомагаючи розріджувати її, щоб ви могли відкашлятися, і навіть звільнити носові пазухи від соплів.
Евкаліптова олія може допомогти в лікуванні діабету. Експерти в галузі медицини вважають, що воно відіграє важливу роль у зниженні рівня цукру в крові у людей із діабетом.
Дослідники ще не з’ясували до кінця, як діє ефірна олія. Однак, поки не стане відомо більше, наукова спільнота рекомендує ретельний моніторинг рівня цукру в крові людям, які приймають ліки від діабету з евкаліптовою олією.
Протизапальні властивості евкаліпту можуть полегшити симптоми герпесу. Застосування олії евкаліпту до герпесу може зменшити біль та прискорити процес загоєння.
М’ята – не єдиний засіб проти неприємного запаху з рота. Завдяки своїм антибактеріальним властивостям олію евкаліпту можна використовувати для боротьби з мікробами, що викликають неприємний запах у ротовій порожнині. Деякі рідини для полоскання рота та зубні пасти містять ефірну олію як активний інгредієнт.
Ще одна можливість, як можна використовувати евкаліптову олію. Воно полегшує біль у суглобах. Фактично, ця ефірна олія міститься в багатьох популярних безрецептурних кремах та мазях, що використовуються для полегшення болю при таких станах, як остеоартрит та ревматоїдний артрит.
Олія евкаліпта допомагає зменшити біль та запалення, пов’язане з багатьма захворюваннями. Головне, правильно діагностувати хворобу і проговорити зі своїм лікарем правильний курс лікування, у тому числі і прийом евкаліптової олії.
Фото: unsplash.com