Не терпіть мігрень, а допоможіть собі впоратися із нею.
Люди, які живуть з мігрень можуть вам з упевненістю сказати, що це одне з найнеприємніших явищ, які можуть статися в житті. Періодичні напади головного болю вибивають із звичайного робочого режиму та створюють некомфортні умови життя.
Мігрень може бути викликана безліччю факторів, наприклад, генетичною схильністю, харчовою непереносимістю, алергією або способом життя. Вона може з’являтися після якоїсь хвороби або через несприятливі умови життя. Загалом, будь-який фактор може спровокувати сильний біль голови.
Ця недуга може тривати від декількох годин до декількох днів, а симптоми часто включають не тільки тривалі болі, але і нудоту, блювоту, а також чутливість до світла і звуку.
Щоб не терпіти ці муки, ми знайшли 6 порад, які допоможуть скоректувати ваш спосіб життя і допомогти позбавитися симптомів мігрені.
Якщо вас постійно переслідує мігрень, можливо, причина неправильного способу життя. Перегляньте його і викорініть негативні фактори, такі як стрес, занепокоєння, відсутність режиму сну та гормональний збій. Щоб звести до мінімуму головний біль, спробуйте внести невеликі корективи у своє життя: збільште кількість годин на сон, пийте більше води, зменште фактори стресу, змінити свій раціон харчування на здоровіший. Також може допомогти немедекаментозні методи лікування, наприклад, голковколювання або мануальна терапія. Більше інформації ви можете дізнатися у свого лікаря.
Читайте також: Металевий присмак у роті: 9 причин, чому він може виникати
Слідкуйте та описуйте свої симптоми щодня за шкалою від 1 до 10, щоб можна було проаналізувати свій загальний стан і якщо самопочуття погіршиться, то одразу звернутися до лікаря. Спробуйте простежити такі фактори:
Харчова непереносимість, а також алергія та дієтичні звички, включаючи зневоднення, голодування та пропуск прийому їжі, можуть спровокувати початок мігрені. До головних негативних факторів мігрені відносяться кава, газовані напої, алкоголь, цитрусові, сир, горіхи та шоколад. Записуйте час прийому їжі та перекушування, а також їх кількість.
Більшість нападів мігрені викликано генетичною схильністю, тому рекомендується якомога глибше розібратися в обставинах та лікуванні. Проаналізуйте, хто з вашої сім’ї страждає на подібну хворобу і як він із нею справлявся: що допомагало, а що — ні. Ця інформація стане дуже корисною для проведення лікарської діагностики та призначення лікування.
Переставайте терпіти мігрень, настав час оголосити їй війну і перше, що потрібно зробити, це звернутися до лікаря. Ваш терапевт проведе медичний огляд, щоб перевірити функцію нервової системи, виміряти артеріальний тиск, зір та пульс. Лікарі загальної практики зможуть виписати ліки та направити до невролога або інших медичних експертів, якщо це необхідно. Саме в кабінеті лікаря така інформація, як щоденники мігрені, харчування та сімейний анамнез, допоможе прискорити діагностику та призначення лікування.
Часто перед появою мігрені, люди можуть відчувати її провісників: порушення зору та кольорові плями перед очима, відчуття оніміння, запаморочення та поколювання. З появою цих провісників рекомендується бути готовим, щоб легше впоратися з мігренню. Що потрібно:
Спробуйте досліджувати свою хворобу та, будь ласка, не відкладайте візит до свого лікаря. Будьте здорові!