Якщо, звичайно, ви цього ще не зробили.
Важко в це повірити, але серіал “Гра в кальмарі” стартував буквально місяць тому. Проте та популярність, яку має історія режисера і сценариста Хвана Дон Хека, вже побила і рекорди Netflix, і соцмережі TikTok. Хтось заявляє, що корейська дорама не має особливої харизми та привабливості, а сюжет її і зовсім вторинний, але як тоді пояснити той ажіотаж навколо «Ігри в кальмара», який навіть не злився авторам «Голодних ігор» чи «Дівергента»?
Пояснюємо, за що весь світ полюбив найпопулярніший серіал 2021 року.
Кожна серія, в якій є ігри (дитячі, наївні, але не дозволяють помилятися), тримає у напрузі до фіналу. Співпереживати головним героям, сподіватися на їхній виграш або програш, тобто смерть конкурентів – у цьому найцікавіше випробування для глядачів. Чи можна дивитися на загибель людей, нехай і вигаданих, сподіваючись успіху фаворитів? Мабуть, у цьому сенсі «Гра в кальмара» дозволяє нам відчути себе на місці ключових персонажів, за що вона так і сподобалася більшості.
На тлі сірого, похмурого та вічного дощового Сеула антураж самої «гри» здається яскравим льодяником у вітрині кондитерського магазину. Однак нехай вас не вводять в оману неонові фарби та інтер’єрні посилання до шедеврів образотворчого мистецтва. На тлі дитячих пісочниць і шапіто кров все ще виглядає моторошно.
Головний скарб шоу “Гра в кальмара” – його люди. Було б складно дивитися на те, як за програш у дитячій грі вбивають дорослих людей, якби не геніально прописані персонажі. Так, ми знайомимося з чоловіком, настільки добрим, що він виявляється приреченим на невдачі у житті. З дівчиною, яка здається закритою та відстороненою, але як ще реагувати на світ, якщо тебе стільки разів обманювали? З хлопцем, який занадто наївний, а тому потрапляє в ту саму пастку щоразу. Аферистка, маніпулятор, геніальний ошуканець, мудрий старий, жертовний ягня, жорстокий гангстер – різноманітність персонажів «Ігри в кальмарі» дозволить кожному знайти фаворита.
Читай також: Твориця “Сексу у великому місті” пояснила, чому її історія не про фемінізм
Кожен із героїв історії пропонує глядачам відчути весь спектр емоцій, якими буквально заповнено павільйон «жорстоких ігор». Не можна залишатися байдужим, коли бачиш героя, який переживає ті самі почуття, що й ти колись. Сум, самотність, агресія, злість, щастя, мізогінія, дискримінація, жертовність, командна робота – серіал змусить пробудити в собі емпата навіть самої відчуженої та холодної людини.
З’явившись буквально у двох сценах, той привабливий вербувальник у гру встиг міцно засісти в серцях жіночої половини аудиторії. Кон Ю – неймовірно популярний корейський актор, якого фанати дорам виразно не раз бачили раніше. Найжахливіше те, що отримати ляпас від такого чоловіка, або погодитися зіграти в жорстоку гру після пропозиції від нього, швидше за все, погодилася б більшість.
Ми всі, хто вже познайомився з «Грою в кальмарі», як і головний герой – Кі Хун, не можемо дочекатися продовження історії, адже в ній залишилося ще багато сюжетних прогалин. Але на користь людей, які ще не встигли подивитися 9-серійний проект, не згадуватимемо спойлери. По ходу розвитку сюжету питань навколо творців жорстокого гри виживання виникає дедалі більше, а напруга лише наростає. Не подивитись шоу за один захід треба ще постаратися.
Тобто корейська рамка «Гра в кальмара» має всі елементи ідеального кінопроекту. І якщо нудотно-солодкі, сльозливі та багато в чому наївні мелодрами змусили в минулому вас засумніватися у майстерності корейців чи жанру, то найпопулярніший серіал Netflix має намір відновити репутацію усієї нації.
“Гра в кальмара” – історія про людей, яких ми зустрічаємо щодня. Вони навколо нас: живуть своїм життям, намагаючись вистояти і не скотитися в прірву. І якщо антиутопічна дорама здається вам нереалістичною, надто жорстокою та надмірно фарсовою, постарайтеся зрозуміти, що саме так виглядає життя простих людей у концентрованому стані.