Закрити
UA
Краса

Як наймодніша зачіска останніх років стала символом фемінізму 

Поділись:

Розбираємось в історії боб-каре, і пояснюємо, чому саме він став талісманом суфражисток та всіх майбутніх поколінь обізнаних жінок. 

posts-to-db-Фото 1

Дизайнери, стилісти та зірки стрітстайлу схиблені на боб-карі. І це не дивно, адже з огляду на глобальну політичну обстановку, залучення дедалі більшої кількості жінок на керівні посади, розвінчання патріархальних стереотипів, а також просування #MeeToo, дівчата нарешті набувають заслужених і реальних голосів, за які покоління борються вже більше століття. Імовірно, саме тому боб-каре залишається у списку beauty-трендів уже кілька років поспіль. І пропадати з fashion-радарів, зауважте, не планує.

  

Окрім голлівудських зірок та моделей (Ана де Армас, Люсі Хейл, Кайа Гербер та багато інших), закохалися у сувору та вільну зачіску та модні стилісти. Арета Франклін, Амелія Ерхарт, Ірен Кастл, Белла Абзуг та інші відомі на весь світ феміністки вважали боб-каре своїм фірмовим знаком. Розбираємось, чому саме ця стрижка стала beauty-символом кількох поколінь та знаком рівності, відмови від обмежень та стереотипів. 

posts-to-db-Фото 2

“Абатство Даунтон”

Чи варто нагадувати про те, що до укорочених стрижок впливові жінки вдавалися ще задовго до того, як представниці прекрасної статі взагалі почали замислюватися про рівні з чоловіками права? Клеопатра та Жанна д’Арк підкреслювали свої сили та мужність єдиним можливим на ті часи способом – максимально наближаючи свій образ до чоловічого. Гладке боб-каре – тренд сучасності, який не збирається поступатися своєю першістю. 

posts-to-db-Фото 3

“Жанна Д’Арк”

На початку ХХ століття саме боб став маркером світанку нової доби. Феміністичний рух суфражисток, який став особливо могутнім у 1920-х, а точніше його учасниці вирішили відмовитися від використання “обмежувальних” елементів одягу — корсетів, суконь зі шлейфом, віддаючи перевагу зручнішій та вільнішій. Тоді ж коригуванням піддався і символ жіночності та краси — довге волосся, яке жінки роками носили у хитромудрих зачісках, розміри та складність яких часом доходила до сюра. Прогресивні жінки наважилися “відібрати” у чоловіків їхнє “законне” право носити коротке волосся, щоб продемонструвати свою могутність і гідність. 

posts-to-db-Фото 4

«Суфражистки»

posts-to-db-Фото 5

«Місіс Америка»

Роками короткі стрижки залишалися у пріоритеті, але дещо втратили свій початковий політичний підтекст. У 1960-х узятися за модернізацію боб-каре з гострими кутами взявся Бачив Сассун, який створив на Мері Куант імпровізацію на тему, подарувавши світові стиль“five-point cut”. Акцентна стрижка стала фавориткою серед зірок кіно, моделей та дружин президентів. Твіггі, Жаклін Кеннеді, Дайана Росс та інші експериментували із зачіскою, підбираючи власний унікальний стиль.

 

Стрижка боб-каре стала знаковою і для представниць третьої хвилі фемінізму, які виступали не лише за рівні права всіх індивідів незалежно від їхньої біологічної статі, але також проти расизму, експлуатації жіночого образу в культурі та сексизму. І все за допомогою панк-музики та таких гравців індустрії як Сіль-Н-Пепа. 

 
 
 
 
 
Переглянути цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від Salt ‘N’ Pepa (@saltnpepaofficial)

Сучасний варіант символу фемінізму виглядає досить вільно, без умовностей та зайвих очікувань. Форма, яку винайшов Сассун, залишилася в минулому через зайву складність, а ось початковий “гострий” варіант все ще як ніколи популярний. Широко відомий подовжений боб, який залишається оммажем поколінням феміністок, але при цьому набуває власного голосу — сучасного, менш радикального, але більш вдумливого. 

posts-to-db-Фото 6

“Кримінальне чтиво”

posts-to-db-Фото 7

“Скандал”

posts-to-db-Фото 8

«Спадкоємці»

На даний момент боб-каре залишається не просто відомим символом фемінізму, але також найбажанішою стрижкою для жінок, які хочуть висловитися, але знаходять це поки неможливим. Втім, тих, хто бажає захистити себе та свої права з кожним роком дедалі більше, як і шанувальниць боб-каре.