Ще один інгредієнт, про який варто поговорити.
Як завжди, в рамках нашої рубрики “Готуємося до перемоги” ми розповідаємо про компоненти, які можуть допомогти нашій шкірі та волоссю відновитися після стресу та стати ще здоровішим.
Ензими або, як ще називають, ферменти, часто зустрічаються в різних косметичних засобах. А якщо їх постійно додають у косметику, значить, нам необхідно дізнатися про них докладніше. Отже, ензими та яку користь вони несуть нашій шкірі.
Тип інгредієнта: білок.
Основні переваги: допомагає відлущувати шкіру, збільшує шанс відновлення ДНК клітин, добре поєднується з іншими інгредієнтами.
Кому слід його використовувати: практично всім
Як часто можна його використовувати: щодня або згідно з інструкцією засобу, до якого він входить.
Добре поєднується з: більшістю інших інгредієнтів.
Не використовуйте з: він добре поєднується з іншими інгредієнтами, але його слід використовувати в помірних кількостях з іншими активними інгредієнтами для догляду за шкірою, особливо з відлущуючими засобами.
Ензими або ферменти – це білки, що є ланцюжками амінокислот. Вони регулюють швидкість хімічних реакцій усередині клітин, причому впливаючи на процеси зсередини. Найчастіше, ензими використовують у доглядових засобах підвищення ефективності роботи інших інгредієнтів.
Ензими мають хороший послужний список, тому його так поважають виробники косметичних засобів. Одне з головних надбань ензимів – це ефект, що відлущує. Відбувається цей процес через те, що ензими розщеплюють кератиновий білок у верхньому шарі шкіри, при цьому, м’яко видаляючи відмерлі клітини шкіри. Тому наявність ферментів у засобах гарантує гладку та чисту шкіру.
Відлущування: Ензими допомагають зруйнувати кератиноцити на поверхні шкіри, які поступово оновлюються. Вони допомагають природному процесу поновлення шкіри.
Відновлює клітинну ДНК : ензими додають у так звані продукти відновлення ДНК, такі як засоби для відновлення після опіків або засоби проти старіння. Ензими здатні передавати сигнали клітинної мембрани, що, можливо, викликає відновлення її ДНК.
Безпечний для чутливої шкіри: для людей з розацеа або чутливою шкірою, ензими – відмінний вибір для покращення зовнішнього вигляду без подразнення.
Добре поєднується з іншими інгредієнтами: Ензими добре поєднуються практично з усіма інгредієнтами.
Захищає кислотне середовище: ферменти, як правило, підтримують нейтральний рН, які контролюють кислотне середовище шкіри на бажаному рівні та допомагає підтримувати його у здоровому стані.
Читайте також: Готуємося до перемоги: Коричний спирт – загадковий компонент у косметиці догляду
Оскільки ензими мають функцію відлущування, з ніки варто звертатися обережно. Починайте використовувати його в помірних кількостях, а краще попередньо проконсультуйтеся з косметологом, щоб визначити оптимальну для вашої шкіри дозу ензимів. Як і у разі будь-якого іншого нового продукту, краще всього спочатку провести патч-тест, щоб переконатися, що у вас немає негативної реакції на нього.
Якщо ви хочете максимально використовувати ферменти в засобах догляду за шкірою, переконайтеся, що в продукті, який ви використовуєте, достатньо корисних вашої шкіри інгредієнтів, щоб він мав значення.
Варто враховувати, що ензими отримують із деяких рослин, фруктів та овочів, тому вони делікатні та мають короткий термін зберігання. Ось чому їх слід зберігати у прохолодному та сухому місці. З цієї причини лікар Лансер рекомендує холодильник для догляду за шкірою.
Більшість продуктів, що містять ферменти, призначені для використання протягом певного періоду часу, а не для того, щоб залишатися на шкірі весь день. Тому при виборі косметики з ензимами, варто вибирати тільки засоби для чищення або маски, які необхідно змивати. Але не забувайте, що ензими можуть бути не такими корисними для тих, хто страждає від акне, оскільки ферменти не проникають через олії, а також аналоги альфа-і бета-гідроксикислот для догляду за шкірою.
І пам’ятайте, ми щодня на крок стаємо ближчими до нашої перемоги.
Фото:unsplash.com