Закрити
UA
Мода

Як розпочати нове життя з 1 січня: інтерв’ю зі Світланою Керімовою

Поділись:

Ми живемо в світі, що постійно змінюється, де все і все завжди в русі. Згодом може змінитися наша життєва ситуація, а разом із нею і пріоритети. Нам усім потрібні наші власні віхи — орієнтири на шляху, де ми можемо перевести дух і відпочити від повсякденного «бігу, справи та досягнення», щоб оцінити, де ми знаходимося і чого хочемо, а також спланувати подальші дії.

posts-to-db-Фото 1

Для багатьох Новий рік – ідеальний час, щоб зробити паузу, перевірити себе та поставити нові цілі.

Про те, чому ми віримо в обнулення 1 січня, як зрозуміти, чого дійсно хоче твоя душа, і як досягти бажаного в Новому році, дізнались у Світлани Керимовоївласниці освітньої платформи Woman Insight, психолога, студента Майстра Мантек Чіа, натхненниці мільйонів жінок.

 

posts-to-db-Фото 2

 

1. Світлано, як ви вважаєте, чому ми завжди хочемо змінити своє життя саме з 1 січня?     

Це століттями запрограмована традиція. Наші пращури утворили цілий ритуал довкола календарного Нового року. Люди стільки вкладали і продовжують вкладати в це енергії та віри, що «дата» справді набула особливого сакрального змісту і це почало працювати.

Але насправді перше січня не несе за собою жодної енергетичної підстави вважати, що саме з моменту перегортання календаря починається нова хвиля чи життя.

Я вивчала багато культур, традицій, релігії і можу впевнено сказати, що в різних куточках Землі є справжні точки змін протягом року. Наприклад, у Китаї рік починається не 1 січня, а саме в Китайський Новий Рік – Чунь цзе, що означає Свято весни, початок якого вони визначають за місячними фазами. Начебто б ще холодно, але люди вже вітають весну, а разом з нею надію і віру в краще.

Тому перше січня стало містичною цифрою завдяки кожному з нас, нашим думкам, енергії та бажанню вірити в диво. Якщо у вас вже є така чудова звичка починати змінювати своє життя саме з 1 січня – продовжуйте це робити. 

 

posts-to-db-Фото 3

 

2.Чому так важко розпочати цей шлях сьогодні? Чи не з «сакральних» понеділків, не з початком нового року, а саме зараз.

Почнімо з того, що 99% людей планети взагалі не замислюються про те, що вони відчувають, чи щасливі вони, чого вони хочуть.

Світова статистика показує, що лише 20% записують свої цілі, мрії та усвідомлюють свої бажання. Тож далеко не всі взагалі замислюються над плануванням свого року, ще менше – свого життя.

Мені дуже подобається фраза, з якою я живу: «Коли ти в стані блаженства – ти близька до істини». Це означає, що ти відчуваєш, чого хочеш, живеш у єдності тіла, розуму, душі. Якщо ти щаслива, ти на вірному шляху. В ідеальному світі, коли ти відчуваєш душевний дискомфорт, відчуваєш, що погас вогонь кохання та пристрасті, потрібно змінювати життя. Усвідомлені люди не потребують сакральних понеділків чи календарного Нового року, щоб приймати рішення та йти до своїх бажань уже зараз. Але вони у меншості. Для багатьох починати з «магічної» цифри чи дня – це звичка. Нас так привчили. І нехай. Щонайменше раз на рік люди вже замислюються про те, чого хоче їхня душа, а це вже маленька перемога.

 

posts-to-db-Фото 4

 

3.Почати все з нуля в зрілому віці і досягти успіху — міф чи реальність?

Мені 41 і я точно знаю, що після сорока життя тільки починається. Я відчуваю зараз у собі величезний потенціал і начебто тільки починаю розуміти: хто я, навіщо тут і чого хочу від цього життя.

Кожен свій персональний рік я починаю все з нуля і досягаю успіху.

За нас вирішили, що у 40-50 років життя закінчується. Це все пережитки минулого, стереотипи. Ми з вами нове покоління, а це означає, що тільки нам вирішувати — всі успіхи вже були або вони лише будуть.

Найжахливіше, що ви можете зробити у своєму житті – це зупинитися. У природі нічого не варте на місці. Те, що не розвивається, не росте і не змінюється – псується, деградує та вмирає. Так само відбувається і з людьми.

 

4.Чим сильніша мотивація, тим сильніший дух протиріччя: як не зійти зі шляху?

У мене є переконання, яке мені глибоко пояснює, як улаштований світ і закони Всесвіту: «Якщо душа закохається, то розум і тіло знайдуть шлях до мрії».

Цією фразою я ділюся і допомагаю її застосувати у житті на курсі «Стратегія життя». Найголовніше, чому я навчаю вже 14 років жінок на платформі Woman Insight — як будувати гарні стосунки із собою, зі світом та партнером.

Коли ми ставимо цілі, які копіюють чужий досвід, наслідуємо те, що модно, робимо те, що нам сказали батьки чи чоловік – дуже важко не зійти зі шляху. Саме в такі моменти народжується дух протиріччя. Тому дуже важливо почути себе.

Душа – це маленька дитина, яка говорить з нами через відчуття душевного комфорту або дискомфорту. Коли ти відчуваєш, що твоя душа горить, пристрасть тебе тягне і ти не можеш не робити і не можеш цього не хотіти – підключається всі ресурси, які нам даровані: наш розум, який шукає одразу ідеї, як втілити бажання в життя, і наше тіло , що змушує ноги бігти.

Згадайте, які ви та який світ, коли відчуваєте закоханість – є енергія не спати всю ніч, підриватися вранці радісною, летіти, прагнути, робити щось добре для світу. Спробуйте також закохатися у свої мрії.

posts-to-db-Фото 5

 

5.Як бути, якщо усвідомлюєш, що настав час щось у житті змінювати, але страх змін бере гору?

Для початку зрозуміти, що це нормально. Страх нового — один із найсильніших у кожної людини. Чому? Це практично страх невідомості, а отже, смерті.

Важливо розуміти, що це не говорить про твою слабкість.

 

Життя – це баланс між хаосом та порядком. Життя – це океан можливостей, і він сповнений зльотів і падінь. Життя це завжди нове, постійні зміни. Якщо зупинитись через страх змін, це фактично припинити жити.

 

Подивіться на маленьку дитину. Коли він учиться ходити, йому теж страшно. Він падає, розбиває коліна, знов піднімається. Будьте як діти – посміхайтеся та прагнете бігти назустріч змінам.

 

6.Якщо ми твердо вирішили розпочати нове життя з 1 січня, який наш план дій?

Ну, по-перше, потрібно зрозуміти, що якщо ви хочете мати те, що ви ніколи не мали — вам потрібно бути, знати і діяти не так, як раніше.

Коли я дійсно хочу почати нове життя і щось змінити, перший пункт у плані дій — зрозуміти, чого я дійсно бажаю і сформулювати мету, яка викликатиме у мене пристрасть та мурашки.

Друге — я питаю себе, що мені потрібно, щоб цю мету досягти. Потім прописую навички та знання, які наблизять мене до результату.

Третє – декомпозую кроки. Свій план дій розбиваю на 12 проміжних цілей, які, зрештою, приведуть мене до бажаного.

І останнє починаю діяти.

Якщо вам потрібна допомога чи підтримка, щоб розкрити ті природні таланти, якими нагородив вас Всесвіт, та використати їх для реалізації своїх бажань — приходьте до нас у Woman Insight