Головна/Мода/ТОП-10 затребуваних професій у Києві у 2024 році: Як підготуватися до майбутнього ринку праці Майбутнім студентам та тим, хто вже сьогодні визначається зі своєю професією, необхідно врахувати попит на спеціальність на ринку праці. Це потрібно для того, щоб після отримання диплому пошук роботи не став скрутним. Не менш важливо, щоб основний вид діяльності не тільки добре оплачувався, а й приносив задоволення. У такому разі кар’єрні сходи будуть даватися легко, а ви зможете розкрити весь свій потенціал і самореалізуватися. Якщо вас цікавить
робота в Києві, то столиця пропонує масу можливостей досвідченим фахівцям та новачкам. Головне — ретельно моніторити ринок і знати, які професії будуть потрібні в 2024 році, що почався.
Широкий вибір вакансій: від IT до тренера
Статистика показує, що спостерігаються позитивні тенденції щодо кількості нових вакансій. Якщо у 2022 році більша частина компаній та підприємств перебувала у шоковому стані, то сьогодні основні роботодавці пристосовуються до нових реалій. Зростає кількість резюме, підвищується рівень конкуренції.
У порівнянні з 2023 роком, список затребуваних професій залишається незмінним. Так само популярна сфера продажу, менеджменту,
фріланс, але побільшало запитів на робочі спеціальності. Пропонуємо ТОП-10 напрямків, які будуть актуальні у 2024 році:
1. Менеджери. Сьогодні кожна компанія потребує кваліфікованого співробітника, який займається активним просуванням бренду на ринку.
2. ІТ-сфера. Це програмісти, розробники, веб-дизайнери, ілюстратори та багато інших професій
3. Робітники. У зв’язку з різкою міграцією населення, у Києві виник гострий брак зварювальників, слюсарів, столярів, електриків.
4. Педагоги. Як і минулого, так і цього року, у школах, університетах, ліцеях та гімназіях є недобір педагогічного складу.
5. Фахівці з HR. Управління персоналом, рекрутинг, співбесіди, укладання договорів – у цій сфері завжди багато вакансій.
6. Креативна промисловість. Архітектори, художники, дизайнери, стилісти, творчі люди переживають справжню кризу.
7. Маркетинг та реклама. SMM, SEO, націлення, копірайтинг залишаються в тренді віддаленої зайнятості.
8. Медпрацівники. До списку входять лікарі, медсестри, фармацевти, вузькопрофільні фахівці.
9. Фінансові аналітики. Банківська справа, аудит, бухгалтерія – цей сектор відчуває дефіцит кадрів.
10. Будівельники. Об’ємний список вакансій — муляри, плиточники, маляри, фахівці із зовнішнього та внутрішнього оздоблення будівель.
Дедалі більше фахівців переходить на віддалену роботу. Це пов’язано з ситуацією в країні, коли кожен хоче перебувати в безпеці та бути ближчим до рідних. Однак, оскільки Київ є максимально захищеним містом України, то ринок праці оживає, відновлюється, зростає кількість вакансій та бажаючих працювати. Тим, хто лише обирає свою професію, надано широкий вибір напрямків та великі можливості кар’єрного зростання.