Закрити
UA
Інтерв’ю з CEO Kyifornia Юлією Куровою
Життя

CEO Kyifornia Юлія Курова: про жіночу силу, підприємництво та сучасні виклики

Чесні відповіді про труднощі ведення бізнесу, мотивацію команди і власні ритуали підтримки work-life balance.

Поділись:

Юлія Курова, засновниця та CEO креативної агенції Kyifornia, яку вона заснувала на початку повномасштабного вторгнення. Сьогодні агенція входить у топ-5 найкращих комунікаційних агенцій України за версією ВРК 2024 року. А її кейси роблять вагомий внесок у розвиток суспільства. Агенція робить проєкти для міжнародних фондів, Офісу Президента України, Мінцифри, МЗС, МКІП, Мінагрополітики. А також для бізнесу та громадських організацій.

В інтерв’ю Юлія ділиться своїм поглядом на майбутнє жіночого лідерства в Україні, визначає його ключові тенденції. Та розкриває силу, яка є характерною саме для жінок-підприємниць. Вона переконана, що жіноче підприємництво — змінює суспільство, додаючи в нього людяність і гнучкість. Як саме жінкам вдається будувати безпечний простір навіть під час кризи та долати виклики війни, читайте далі.

Інтерв’ю з CEO Kyifornia Юлією Куровою

Як війна змінила вашу ідентичність як жінки, підприємця та лідерки? Чи відчуваєте ви, що стали сильнішою?

 

Війна загартувала мене як особистість. Вона змінила моє сприйняття себе і навколишнього світу. Як підприємець, я зрозуміла, що адаптивність і швидкість прийняття рішень — це вже не просто риси характеру. Це — необхідність для виживання бізнесу. Як лідерка, я відчула вагу, важливість того, що ми з командою робимо. А як жінка — відкрила в собі нові резерви сили та стійкості, про які раніше навіть не підозрювала. 

Війна дуже чітко показала, що насправді важливо, а що є другорядним. Вона дала фокус на життя тут і зараз, на боротьбу за нашу свободу та за наше майбутнє. Створення бізнесу під час війни стало не лише професійним кроком, а й частиною моєї особистої місії.

Так, це змінило пріоритети. Відпочинок і особисте життя часто залишаються на другому плані. Але жити, працювати і створювати — це моя відповідь на виклики часу. Це мій спосіб наближати перемогу.

Чи відчуваєте ви відповідальність своїм прикладом показати іншим жінкам, що навіть у найскладніші часи можна знайти сили для великих досягнень?

 

Так, я вважаю, що мій приклад може бути хорошим кейсом для натхнення. Я вирішила створити агенцію без інвестицій чи партнерів. Я — звичайна дівчина, яка зрозуміла, що соціальні комунікації зараз вкрай потрібні людям. І просто почала діяти. Я поступово шукала проєкти, наймала людей, зрощувала агенцію з нуля, маючи лише власний досвід і впевненість у тому, що це важливо.

Це не лише моя історія — таких прикладів багато. Українські жінки щодня роблять корисні, неймовірно важливі речі. І це надихає. І саме це дає мені віру, що наші дії здатні змінити не тільки наше життя, а й суспільство в цілому.

Чи є у вас приклади інших жінок, які надихають вас своєю стійкістю? Як ці історії впливають на ваше бачення ролі жінки в суспільстві під час кризи?

 

Так, мене надихає багато українських жінок. Це волонтерки, які присвячують себе допомозі іншим, власниці бізнесу, які створюють і зберігають робочі місця. Це українські мами, які забезпечують своїм дітям стабільність у нестабільному світі. Їхні історії нагадують мені, що роль жінки в суспільстві під час кризи — це про стійкість, адаптивність і людяність. Попри все. 

Яким чином ви мотивуєте свою команду залишатися сильними та впевненими у своїх можливостях?

 

Головне — чесність і емпатія. Я завжди відкрито говорю з командою про виклики. Ми разом аналізуємо труднощі й шукаємо рішення. У нас сформувалися сильні корпоративні цінності, в основі яких підтримка, щирість та повага. І я завжди підтримую кожного особисто, нагадуючи, що кожен дуже важливий, а ми — частина чогось більшого.

Чи є у вас якісь особливі ритуали або практики, які допомагають зберегти баланс між роботою і власним внутрішнім станом?

 

Зараз підтримувати психологічне здоров’я та внутрішній баланс важливо, як ніколи. Я постійно намагаюся відчувати, чи я в ресурсі. І якщо розумію, що втрачаю його, одразу приділяю час собі.

Мені дуже допомагає моя ранкова рутина. Це медитація, можливість спокійно зібратися, налаштуватися на новий день. Це невеликий, але надзвичайно важливий ритуал, який задає тон усьому дню. Також я регулярно проводжу сесії з психологом, щоб навести лад у думках, позбутися зайвого та зберегти чіткість мислення.

Не менш важливо працювати з тілом. Якщо не вистачає часу чи сил на спорт, я віддаю перевагу більш лагідним практикам — масажу, остеопатії, йозі чи стрейчингу. Це дає відчуття фізичного і ментального оновлення.

Щодо вечірніх ритуалів, для мене дуже важливо заспокоїти розум перед сном. У багатьох зараз є труднощі зі сном через постійний стрес. Щоб зняти напругу, я слухаю спокійну музику 1950–1960-х років. Зокрема, джаз у виконанні Елли Фітцджеральд, Біллі Холідей чи Етти Джеймс. Ця музика вводить мене в медитативний стан, навіть сильніше, ніж сама медитація. До цього додаю м’яке світло та затишну атмосферу, щоб повільно завершити день і підготувати себе до відпочинку та відновлення.

Як ви бачите майбутнє жіночого бізнесу в Україні? Які тенденції вже зараз можна спостерігати?

 

Жіночий бізнес стає дедалі помітнішим. Ми бачимо більше стартапів, соціальних проєктів і ініціатив, які очолюють жінки. Це тенденція до людяності та гнучкості, які нині дуже цінуються. Як на мене, жіночий бізнес це не просто про прибуток, а про зміни в суспільстві.

У чому, на вашу думку, полягає жіноча сила у веденні бізнесу? Чи є риси, притаманні саме жінкам, що допомагають у складні часи?

 

Жіноча сила — окрім всього ще у емпатії та стійкості. Жінки часто вміють створювати безпечний простір навіть у найскладніших умовах. І це критично важливо в бізнесі під час кризи.

Які найбільші виклики постали перед вами як жінкою-підприємицею під час війни? Як вам вдалося їх подолати?

 

Найбільшим викликом для мене було рішення створити агенцію на початку повномасштабного вторгнення. Це був момент, коли ніхто не знав, що буде далі. Я просто робила те, що відчувала правильним і необхідним. Якщо чесно, я оговталась і усвідомила весь масштаб того, що ми зробили, лише через два роки.

За цей час ми створили кейси, які не лише допомагали українцям. Але й вивели нашу агенцію в топ-5 найкращих комунікаційних і креативних агенцій України за версією ВРК. 

Я впевнена, що всі виклики можна подолати, якщо ти займаєшся тим, у що щиро віриш. Українські жінки неймовірно сильні та стійкі. Саме жіноча сила зараз дає нам не лише змогу долати труднощі, а й підтримувати нашу країну. 

Сукня на фото: BAZHANE

Слідкуйте за новинами в
Також читайте