Здається, що найголовніше про шкіру ми давно знаємо: щодня очищати її, змивати макіяж та захищати від сонця. Але вчені трудяться в лабораторіях не тільки щоб випускати нові засоби, але й пояснити, що відбувається з нею під впливом наших звичок і навколишнього середовища. Деякі факти тебе здивують.
Те, що ми бачимо – шкірне сало, що окислилося. Під дією ультрафіолету воно набуває темного відтінку. Видаляти чорні крапки за допомогою пластирів, ложки Уно, пальців та інших способів, що травмують, можна, але вкрай небажано. Грубий фізичний вплив ушкоджує шкіру, може спровокувати спалах інфекції та порушує природну роботу пір. Нагадаємо, що їхнє основне завдання – виводити на поверхню шкірне сало, яке перетворюється на захисну плівку. Тому щойно ви видалите чорні крапки, вони з’являться знову.
вихід: використовувати засоби з кислотами та ретинолом, які нормалізують роботу шкіри і сало не затримуватиметься в порах, відповідно, не окислюватиметься.
Читайте також: Як доглядати за шкірою восени: ПРОБЛЕМИ І РІШЕННЯ
Якщо ви звикли спати на одному боці, то з віком відзначатимете, що на цій половині обличчя швидше утворюються зморшки, набряки та шкіра виглядає тьмянішою. Причина у нестачі вологи. У наволочку вбирається значна частина засобів догляду і порушується захисний бар’єр. Перша порада від косметологів – змінити позу сну. Але контролювати свій сон завдання для надлюдини.
вихід: замінити звичайну наволочку на шовкову. Натуральний матеріал сприятливо впливає на шкіру.
Вчені досі не можуть дати однозначної відповіді на питання: що ж провокує акне. Сьогодні дослідники наблизилися до розгадки. Виявляється, бактерія P.acnes може бути причиною виникнення запалення. Загвоздка в тому, що сама бактерія навіть корисна для організму, а ось білок, що нею виробляється, – ні. Поки над цією проблемою б’ються найкращі уми у спробах знайти вакцину, що нейтралізує дію білка, проблемна шкіра залишається косметологічною проблемою №1.
вихід: приділяти особливу увагу гігієні. Використовувати одноразові рушники для обличчя та тіла (якщо акне є на плечах та спині), регулярно міняти наволочки та не чіпати обличчя руками.
Про шкоду куріння написано так багато, що залишається загадкою, чому ця звичка, як і раніше, так поширена. Але навіть якщо ви не палите, ваша шкіра може страждати від нікотину. Вся справа в його здатності проникати у глибокі шари шкіри, порушувати міжклітинний обмін та вироблення еластину. Обличчя втрачає пружність, провисає, порушується верхній захисний шар. Якщо захисна функція ослаблена, курячий перехожий чи колега шкодить не тільки собі, а й вам.
вихід: використовувати потужні захисні засоби для шкіри і намагатися якомога менше перебувати в суспільстві курців.
Читайте також: СУХА ЧИ ЗНЕЗВОЖЕНА: ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ВАШОЮ ШКІРОЮ?
Зовнішній вигляд шкіри багато в чому залежить від засобів, які ви використовуєте, але інші фактори також важливі. Незбалансоване харчування, постійний стрес, недосипання та відсутність регулярних фізичних навантажень більш важливі, ніж здається на перший погляд. Порушення режиму дня призводить до збоїв у роботі відновлювальних механізмів тіла та шкіри (вони найактивніше оновлюються уві сні). При тривалому вплив негативних факторів тривалість відновлювального періоду значно збільшується.
вихід: знаходити час він, оскільки справжня любов себе включає турботу про тіло.
Фото: imaxtree.com