Закрити
UA
Краса

5 інгредієнтів у косметиці, яких варто уникати людям із чутливою шкірою

Поділись:

Восени багато хто скаржиться на суху, чутливу та неслухняну шкіру. 

posts-to-db-Фото 1

Можна довгі роки не знати про чутливість шкіри та непереносимість певних інгредієнтів у косметиці, доки не проявиться алергічна реакція. Контролювати чутливість можна досить просто: варто уникати наступних п’яти компонентів та уважно вивчати склад засобів, які використовуєте. 

Читайте також: 5 ефективних засобів для боротьби з акне після 25

 

ароматизатори

Деякі інгредієнти в косметичних засобах мають неприємний аромат, що цілком компенсується корисними властивостями. Виробники часто маскують різкі запахи ароматизаторами, які можуть спричинити подразнення шкіри. Нові висипання і почервоніння — не завжди наслідок неправильної їжі, як багато хто помилково думає. До речі, прямий негативний вплив солодкого та молочних продуктів на стан шкіри наразі не доведено. 

Часто ароматизатори є сумішшю натуральних та хімічних компонентів, що впливає на різкість запаху та вміст агресивних речовин.

posts-to-db-Фото 2

Ефірні масла

Під впливом сонячного світла компоненти деяких ефірних олій, наприклад, бергамоту, перетворюються на хімічно активні речовини та ферменти, які можуть спричинити фотоалергічну реакцію. З обережністю варто використовувати масло чайного дерева, м’яти, цитрусових та лаванди.

Масло чайного дерева часто додають у косметичні засоби, особливо для проблемної шкіри, але у великих дозах воно може призвести до сухості та подразнення. Слідкуйте, щоб цей компонент був у складі ближче до середини або кінця. Що далі інгредієнт, то менше його міститься.

Читайте також: 5 причин, чому варто включити в бьюті-рутину рицинова олія

Жорсткі ексфоліанти

У холодну пору року не варто забувати про скраби для обличчя та тіла. У період, коли шкіра нещадно сохне, потрібно ретельно видаляти омертвілі ділянки і, звичайно, наголошувати на зволоженні. 

Якщо ваша шкіра, крім наявності висипань, ще й чутлива, використання агресивного відлущувального засобу може призвести до появи нових запалень та подразнень. Повністю виключати скраби з бьюті-рутини не варто, адже тільки після видалення клітин, що відмерли, можна досягти гладкості і сяйва. Вибирайте м’які засоби з дрібними частинками, що відлущують.  

Що використовувати натомість:

posts-to-db-Фото 3

Сироватка із молочною кислотою The Ordinary, 330 грн

[product_gallery id=171768]
 
posts-to-db-Фото 4

Лаурилсульфат натрію

Цілком уникнути лаурилсульфату натрію в косметичних засобах не вдасться. Цей компонент є практично у всіх шампунях, гелях для душу та обличчя. Хоча лаурилсульфат натрію не викликає рак шкіри, як кажуть деякі міфи, але вплинути на роздратування він все-таки може. 

Читайте також: 7 помилок у очищенні шкіри обличчя

Що використовувати натомість:

[product_gallery id=171775]

posts-to-db-Фото 5

Спирт

У підлітковому віці нас привчили до того, що спиртові настойки гідно справляються з висипаннями, але чутливою і схильною до подразнень шкіри це точно не стосується. Подібні засоби негативно позначаються на водному балансі та молодості шкіри. 

Фото: unsplash.com