Що ми знаємо про виворот б’юті-індустрії?
Про деякі інгредієнти косметики ми знаємо достатньо, щоб їх не боятися, про інші найчастіше не знаємо нічого. Чому варто розбиратися у питанні та уважно читати етикетки? Тому що ви можете нашкодити і собі, і навколишньому середовищу. Можете припустити, що хімія з улюблених сироваток і масок може дістатися навіть до океану? Це неймовірно, але можливо.
(oxybenzone and octinoxate)
Можливо, ви вже чули про оксибензон і октиноксат після того, як минулого року на Гаваях було прийнято закон про заборону використання цих двох хімічних речовин. Найчастіше їх можна знайти у сонцезахисних кремах. Вважається, що ці двоє надають руйнівну дію на коралові рифи, збільшуючи ризик втрати ними кольору та перешкоджаючи зростанню. Звичайно, захист шкіри від сонця дуже важливий, але є безліч корисних мінеральних та нетоксичних альтернатив.
Читайте також: 6 СПОСОБІВ ЖИТИ БІЛЬШЕ ЕКОЛОГІЧНО І УСВІДОМО
(triclosan)
Триклозан – це антибактеріальна речовина, яка часто входить до складу зубних паст, шампунів, мила та дезінфікуючих засобів для рук. Дослідження виявили, що триклозан токсичний для водних бактерій, а особливо негативний вплив на водорості. Але він небезпечний не лише для морських мешканців. Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) фактично заборонило продаж антисептичних засобів, що містять триклозан, через потенційні ризики для здоров’я людини. На жаль, ЄС поки що лише скорочує кількість продуктів із триклозаном, але не забороняє їх на офіційному рівні.
(parabens)
Якщо про перших двох ворогів екології ви могли і не чути, то про парабени знаєте точно. Сімейство консервантів, що широко використовуються в засобах догляду за шкірою, звинувачують у тому, що воно впливає на гормональне тло. (Хоча деякі дерматологи стверджують, що їхня кількість у косметиці мізерно мала, тому не може заподіяти істотної шкоди здоров’ю). Проте їх шкода навколишньому середовищу обговоренню не підлягає. Повсюдне використання парабенів у косметиці означає, що вони потрапляють у водоймища та впливають на життєдіяльність їх мешканців. Зараз все більше косметичних брендів відмовляється від використання цих консервантів, тому шукайте на етикетці маркування «paraben-free».
Читайте також: 7 ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ФІЛЬМІВ ПРО ПРИРОДУ, ЩО МАЄ ПОБАЧИТИ КОЖНИЙ
(siloxanes)
Силоксани є частиною сімейства силіконів. Їх властивість пом’якшувати і розгладжувати шкіру цінується виробниками косметики, тому вони часто використовують силоксани у зволожуючих кремах, праймерах та сироватках. Але чи безпечні вони? Норвегія ініціювала дослідження впливу силоксанів після того, як вони у високих концентраціях були виявлені на різних теренах країни. Процес ще не завершений, але вчені за наявними даними вже можуть сказати, що ці речовини можуть біоакумулюватись у водних харчових ланцюгах, а це фактично вирок для риб та інших організмів.
(plastic microbeads)
Поки що пластикові мікрокульки заборонили тільки в США та Великій Британії, але, сподіваємося, незабаром ця тенденція дістанеться і до нас. Крихітні кульки із пластику зазвичай зустрічаються в скрабах та інших засобах з відлущуючим ефектом, а також у зубній пасті. Через водостічні системи вони потрапляють у річки, моря та океани, та був і у шлунки риб, та інших мешканців водойм. Якщо ви турбуєтеся про екологію, переконайтеся, що гранули у ваших скрабах створені з натуральних компонентів, наприклад, абрикосових кісточок, кавової гущі або цукру.
Читайте також: БЛИЖЧЕ ДО ПРИРОДИ: ТОП-5 КРАЩИХ ЕКО-ШАМПУНІВ ДЛЯ ВОЛОССЯ
(Synthetic fragrance)
Це неймовірно, але практично у всіх продуктах, якими ми користуємося, починаючи від засобів для миття посуду та закінчуючи парфумами, є синтетичні аромати. Здається, чим вони не догодили? Ці хімічні речовини-ароматизатори не руйнуються при очищенні стічних вод, тому можуть накопичуватися в тканинах риб та інших представників фауни.
Джерело фото: mango.com