Закрити
UA
Краса

6 інгредієнтів у косметиці, яких варто уникати

Поділись:

Не забувайте читати склад коштів, що купуєте. На вас може чекати безліч цікавих сюрпризів. 

posts-to-db-Фото 1

Навіть органічні та, на перший погляд, корисні засоби можуть містити у складі небажані компоненти та токсичні речовини. Іноді виробники ховають за гаслами «повністю безпечно і екологічно» неприємну для покупців правду. Коли вибиратимете новий крем або чергову туш для очей, не пошкодуйте кілька хвилин, щоб вивчити склад, і тільки потім наважуйтеся на покупку. 

Читайте також: 5 косметичних засобів, які потрібні кожній двадцятирічній

 

Лаурилсульфат натрію

Як позначається: Лаурилсульфат натрію (SLS)

Де міститься: в шампуні, гелі для душу, тональній основі, гелі для вмивання обличчя, зубній пасті та засобі для полоскання рота.

Лаурилсульфат натрію можна знайти практично у будь-якому засобі. Популярним його роблять дешевизна та здатність розчиняти жири. Тобто, щоб ефективно вимити волосся та позбутися шкірного сала, без лаурилсульфату натрію не обійтися. Але у великій концентрації може викликати роздратування і порушувати природні захисні бар’єри шкіри. Щоб такого не траплялося, почніть використовувати натуральні шампуні та гелі для тіла. Якщо такий варіант не підходить, вибирайте засоби, у яких вміст натрію лаурилсульфату низький. 

posts-to-db-Фото 2

Триклозан та триклокарбан

Як позначається: триклозан і триклокарбан

Де містяться: зубна паста, дезодорант

Триклозан добре нам відомий, раніше його активно використовували в антибактеріальному милі, користь якого вже давно спростували. У 2016 році компонент був заборонений для використання в медичних закладах, але, як і раніше, додається в косметику. Було доведено, що триклозан та триклокарбан можу викликати алергію, пов’язані з гормональними та порушеннями імунної системи. 

Читайте також: Неправдиві факти: 10 міфів про декоративну косметику

Поліетиленгліколь

Як позначається: PEG

Де міститься: скраби, гелі для душу, зубна паста

При невеликій концентрації в косметичних засобах – 25% і нижче – поліетиленгліколь нешкідливий для людини. Але мікропластик у скрабах та гелях для душу не фільтрується каналізаційними системами і потрапляє прямо у воду, де їм харчуються риби та інші морські тварини. 

posts-to-db-Фото 3

Дистиляти нафти

Де містяться: туш для вій

Продукти поділу нафти часто зустрічаються в туші для вій і можуть викликати неприємні захворювання та симптоми, включаючи контактний дерматит. Якщо у вас часто виникає подразнення шкіри, можливо, вся справа у косметиці. Крім того, дистиляти виробляються на нафтопереробних заводах разом із автомобільним паливом, мазутом та хімічною сировиною, тому користі в цьому інгредієнті абсолютно ніякої. 

Читайте також: Інгредієнти в косметиці, що підвищують чутливість до сонця

гідрохінон

Як позначається: 1,4-Benzenediol, 1,4-Dihydroxybenzene

Де міститься: консилери, освітлювальні засоби, гелі для вмивання

Гідрохінон використовується в косметиці, призначеній для боротьби з віковими змінами, пігментними плямами та слідами від акне. Тим не менш, високі концентрації компонента можуть викликати зворотний ефект і не позбавляти пігментації і потемніння, а посилювати їх. Гідрохінон заборонено для використання в країнах Євросоюзу через потенційну шкоду для людини. 

posts-to-db-Фото 4

Важкі метали

Де містяться: відбілююча зубна паста, лак для нігтів, підводка для очей, помади, тіні для повік, рум’яна, консилер

Такі важкі метали як свинець, алюміній, миш’як, ртуть, цинк, хром та залізо використовуються як блокатори поту та освітлювачів шкіри та пов’язані з порушенням гормонального фону. Вони накопичуються в організмі, а підвищені концентрації можуть викликати ризик розвитку раку, репродуктивних проблем, порушення імунної системи та алергічних реакцій.

Джерело фото: unsplash.com