Щоб за підсумком не отримати червоне волосся та зіпсований настрій.
Коли ми приходимо в салон і довіряємо своє волосся майстру, це зовсім не означає, що потрібно пускати справу на самоплив. Важлива якість – уміння ставити правильні та доречні питання. Навіть якщо ви знаходитесь у крісла у перукаря, варто подбати про те, як надалі виглядатиме нова стрижка або фарбування.
Читайте також: Які стрижки будуть актуальні у сезоні осінь-зима 2018/19
Якщо ви побачили на знаменитості або подрузі нову зачіску і вона відразу запала в душу, а в голові з’явилася ідея фікс, що потрібно терміново зробити таку ж, спочатку зважте всі за і проти, а потім приймайте фінальне рішення. Покажіть своєму майстру фото бажаної стрижки і попросіть її видозмінити, виходячи з власних даних.
Перукар повинен не тільки майстерно тримати ножиці в руках і стежити за трендами в індустрії, але й підбирати догляд та процедури залежно від типу волосся, їхнього стану та здоров’я шкіри голови.
Те саме стосується і поради щодо визначення типу волосся. Якщо вам складно зрозуміти, жирне у вас волосся, сухе або комбіноване, перукар за дві секунди зробить вердикт.
Читайте також: На прикладі зірок: як вибрати стрижку під форму обличчя
Фахівці досі розходяться на думку, як часто варто мити голову. Одні радять робити це раз на три дні, інші — хоч щодня, залежно від потреб. Але істина криється десь посередині. Щоб відповісти на це питання, варто враховувати тип волосся, його структуру та тип шкіри голови.
Нестача часу та мультизадачність грає з нами злий жарт. Не дивно, що ми забуваємо не тільки про дедлайн, але і про запис на манікюр або до перукаря. Не зайвим буде спитати, коли вам доведеться повернутися в салон. До того ж, фахівець краще знає, коли варто оновлювати стрижку, повторювати фарбування чи процедури.
Але тут є й інший бік питання. Якщо у перукаря стоїть лише завдання обвести вас навколо пальця та витягнути більше грошей, він може давати неадекватні поради. Здоровий розум втрачати все-таки не варто.
Читайте також: Засоби для волосся, які ми недооцінюємо
Одна й та сама стрижка може виглядати на двох людях абсолютно по-різному, тому тип волосся варто враховувати мало не в першу чергу. Звичайно, ви зможете трохи видозмінювати структуру за допомогою різних зачісок та укладок, але робити це щодня шкідливо для шевелюри та тайм-менеджменту. Якщо ви не належите до типу людей, які вранці багато часу проводять з плойками та феном, то невідповідна стрижка стане великою тягарем.
Помилково думати, що коротка стрижка позбавить всіх проблем, шампуню доведеться витрачати в рази менше, а на укладання буде йти дві хвилини. Найчастіше буває навпаки. Каре на пористому волоссі без прикореневого від природи обсягу буде виглядати не дуже ефектно, тому стайлінгові засоби стануть вашими вірними супутниками.
Залежно від тону шкіри, деякі кольори йдуть вам більше, а деякі не підходять від слова зовсім. Зміни – це, звичайно, добре, але не факт, що з рудим кольором волосся ви станете ефектнішою. Варто також враховувати пору року, адже влітку шкіра засмагає і можна подумати про яскраві відтінки, а взимку, навпаки, про холодніші.
Читайте також: 6 продуктів, які негативно впливають на здоров’я волосся
Коли виходиш із салону з новою зачіскою та укладанням, то почуваєшся богинею, а коли майстер спритно управляється з феном та гребінцем, здається, що повторити все буде дуже просто. Але насправді, буквально наступного ранку, виявляється, що це був міраж.
Попросіть у майстра, щоб він не лише докладно розповів, як робить укладання, а показав та дав спробувати повторити самостійно. Повірте, ваш стиліст буде тільки радий поділитися порадами та трюками.
Звичайно, більшість салонів використовують професійні засоби та інструменти, але ніхто не заважає дізнатися про них і знайти аналоги або бюджетніші версії. Не забудьте запитати, який розмір щітки або тип щетини потрібно використовувати для волосся. З такими знаннями збиратися вранці точно стане легше.
Читайте також: 5 найпоширеніших проблем волосся та способи їх усунути
Укладання – не єдине, що має вас турбувати після виходу із салону. Здоров’я волосся також дуже важливе. Ваш перукар не просто намагається продати вам продукт, а й хоче допомогти зберегти зовнішній вигляд шевелюри. Зрештою, здорове і сильне волосся = красиве волосся.
Фото: unsplash.com