Неприємність цю можна пояснити.
Як ми всі пам’ятаємо, будь-які аномальні чи нетипові прояви на нашому тілі свідчать, що в організмі не все гаразд.
Скільки таких людей, які хоч раз у житті прокидалися і спостерігали в дзеркалі темні кола під очима. Впевнені, було у кожної. Але за цим явищем може ховатися щось більше, ніж просто недосипання чи втома. Давайте розбиратися разом.
Існує цілих 8 причин, через які ваш організм може посилати вам подібні сигнали. Читайте нижче, якими вони можуть бути.
На жаль, чим старше організм ставати, тим більше з’являтися нюансів. Під оком знаходиться особлива подушка з м’яких тканин. Згодом ця подушка тканини стискається та опускається, що призводить до зменшення природного об’єму під очима та створення тіні. Це одна із найпоширеніших причин появи темних кіл. Більше того, з віком ніжна шкіра в цій галузі, також схильна до втрати колагену та еластину, що призводить до витончення та ще більш очевидної втрати обсягу та появи темних кіл.
“На щастя, це можна легко та швидко виправити за допомогою спеціальних дермальних наповнювачів, призначених для цієї мети”, – Каже Реза Тіргарі, доктор медичних наук. Якщо це ваша мета, особливо важливо звернутися до практикуючого фахівця, який має навички та досвід проведення цієї процедури.
Вода становить близько 60% людського тіла. Якщо ви серйозно зневоднені, тканини вашого тіла почнуть скорочуватися, включаючи шкіру та ніжну тканину під очима. Отже, якщо вам, скажімо, 25 років і ви виявили темні льоду під очима, спробуйте спочатку переглянути своє споживання води, перш ніж переходити до косметичних процедур. І навіть якщо ви вживаєте достатню кількість води, а кола все ж таки є, спробуйте виключити зі свого раціону алкоголь, каву та інші сечогінні напої, які можуть призвести до зневоднення.
Ще одна досить відома причина появи темних кіл під очима. І, на відміну від вікової втрати обсягу, це може статися з кожним, хто справді недосипає. Завжди корисно лягати спати в один і той же час щовечора, щоб власний циркадний ритм вашого тіла міг звикнути до регулярного графіку та запобігти безсонню. Порушення сну можуть призвести до того, що під очима утворюються темні мішки.
Читайте також: Готуємося до перемоги: Ензими для чистої шкіри
Напруга очей не тільки шкодить вашому зору. Це також може вплинути на вигляд шкіри під очима. Коли ви щосили намагаєтеся щось побачити і напружуєте очі, ваші кровоносні судини розширюються під шкірою і стають помітнішими, утворюючи темні кола. Просто намагайтеся контролювати цей процес, а краще звернутися до окуліста за консультацією.
Враховуючи, наскільки тонка шкіра під очима, темні кола особливо поширене явище у людей із контактним дерматитом. Він може залишити після себе післязапальні зміни, які сприяють появі темних кіл, які називаються післязапальною гіперпігментацією. Найкращий спосіб боротьби з ними – це усунення причини дерматиту, будь то використання спеціальних патчів або зміна вашого режиму догляду за шкірою, щоб уникнути подразнення.
Алергія часто впливає зовнішній вигляд шкіри під очима. В основному, запалення від алергічного кон’юнктивіту, поряд з частим розтиранням області ока, що свербить, може призвести до розриву кровоносних судин і синців. У міру загоєння синців залишається пігментований гемосидерин (компонент гемоглобіну), що викликає темні плями під очима.
Найменш ймовірною причиною появи темних кіл є основний стан здоров’я. Існують такі стани, як анемія, синдроми мальабсорбції, погане харчування, дефіцит вітамінів, гіпотиреоз та певні метаболічні синдроми, які можуть призвести до появи темних кіл під очима. Якщо вони зберігаються навіть при лікуванні, завжди корисно пройти ретельне обстеження і здати аналізи у свого лікаря.
Зрештою, якщо жодна з інших причин не підходить вам, причина може бути у ваших генах. Серед найбільш поширених і, на жаль, тих, що найбільш важко піддаються лікуванню, — просто генетика.
Фото:unsplash.com