Аккаунти, які розкривають справжню красу дівчат по всьому світу.
Так було завжди: існували певні канони краси, яких прагнула кожна дівчина. У 19 столітті на зміну пишногрудим красуням прийшли натуральні форми, туго затягнуті корсетом. А ось із 20 століття ідеали жіночої краси стрімко змінювалися. Наприклад, у 30-50-ті роки популярною була фігура «пісочний годинник», коли Мерилін Монро заслужено стала іконою краси. На зміну їй прийшли худенькі а-ля Твіггі з довгими ногами та маленькими грудьми. Сучасний ідеал краси – поняття досить складне. Сьогодні цінується здоров’я та стрункість, але не анорексійний скот, як у 90-ті роки. Плоский живіт, великі груди та пружна попа вважаються ідеальним варіантом.
Читайте також: ПОРАДА РЕДАКЦІЇ: 3 ЕФЕКТИВНІ ОНЛАЙН-ДОДАТКИ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Але сучасні дівчата далеко не такі, як нам малюють їхні соціальні мережі та ЗМІ, тому ми зібрали 9 мотивуючих Instagram-акаунтів, які ламають усі шаблони про жіночу красу та доводять, що кожна з нас унікальна та красива по-своєму.
У 2016 році Торі Елізабет та Вікторі Джонс почали вести обліковий запис, метою якого стало підкреслити наскільки може бути різноманітною «чорна» краса.
Я хотіла наголосити і відзначити нашу унікальну красу: наші очі, наші губи, наші вилиці. Я хотіла продемонструвати жінок із різних соціальних та культурних традицій. Я хотіла, щоб жінки з вузьким розрізом очей, жінки з ластовинням і світлою шкірою, а також жінки з ебеновою шкірою були тут. Дуже важливо пишатися тим, хто ми є, і демонструвати нашу красу,
– каже Торі Елізабет.
Сьогодні цей аккаунт перетворився на повномасштабну креативну агенцію, метою якої є диверсифікація брендів краси та модних товарів через свою призму сприйняття.
Цей обліковий запис був заснований двома моделями plus-size Клементин Десу та Чарлі Ховард. Він демонструє наскільки красивою можуть бути дівчата з зайвою вагою і показує, якою різною може бути жіноча краса всіх форм і розмірів. Крім красивих картинок, в акаунті також багато соціальних мотивуючих закликів для дівчат, які комплексують через свою зовнішність.
Модель Денис Мерседес створила цей обліковий запис для того, щоб показати якою багатогранною може бути дівчина з пишними формами. Because It’s MY Body – це канал, де бодіпозитивізм розглядається як такий. Часто в цьому обліковому записі з’являються фотографії-відповіді на рекламні кампанії модних брендів. Наприклад, під роздачу потрапили останні знімки з кампейну Calvin Klein.
Соціальний аккаунт покликаний показати, що не потрібно порівняти, що було «до» і що «після». Героїні викладають свої фотографії, ігноруючи своє минуле. Неважливо, ви втратили вагу або перехворіли на серйозне захворювання, а можливо, ви вагітні, все це не повинно вганяти вас у депресію через те, що було «до».
Читайте також: КРАЩІ БОДИПОЗИТИВНІ БРЕНДИ, ЯКІ ЗМІНИЛИ СПРИЯННЯ ЖІНОЧОГО ТІЛА
Художниця з Барселони вирішила вибрати для своїх робіт не лише папір, а й жіноче тіло як полотно. Це та художниця, яка прикрасила розтяжки на ногах. У її роботах простежуються всі гостросоціальні проблеми, починаючи від расизму і закінчуючи бодіпозитивізмом.
Джилліан Меркадо не боїться того, що вона недосконала і показує у своєму акаунті, що дівчина на інвалідному візку може також повноцінно існувати, як і всі інші. Ще в дитинстві їй поставили діагноз «м’язова дистрофія», але це не зупинило дівчину і своєю завзятістю вона досягла того, що стала однією з небагатьох професійних моделей із фізичною інвалідністю.
Модель з пишними формами Тесс Холідей зібрала біля себе однодумців і створила аккаунт, де дівчата з повнотою не вважаються ганебними, де їхня краса гідно цінуватися, без зайвих шаблонів і стереотипів. У ньому ви знайдете представниць, які не соромляться своєї ваги та пишаються, що вони такі.
Читайте також:ТАКА, ЯКА Є: БОДИПОЗИТИВ ЧИ БОДИНЕГАТИВ?
У Instagram існує безліч акаунтів, присвячених історії моди. Але цей обліковий запис зосереджений на тому, щоб показати, що в минулому також були ікони стилю, яких недооцінили. Замість рясних знімків Мерилін Монро, ви побачите красиві фотографії недооцінених ікон, таких як індіанська співачка-поет Баффі Сент-Марі або індійська актриса Сміта Патіл.
Це громадський рух, започаткований Челсі Вон Чаз, який націлений на те, щоб розмови про менструацію зробити прийнятними, а не темою-табу. Вона хоче показати, що в цьому немає нічого поганого, адже це природний процес.