Закрити
UA
чому випадає волосся восени і що із цим робити
Краса

Без паніки: чому випадає волосся восени і що із цим робити

Докладний гід!

Поділись:

В середньому на голові людини налічується близько 100-150 тисяч волосин. Щодоби ми втрачаємо 50-100 штук. І це нормально. Старі випадають, нові виростають. Але іноді ситуація стає катастрофічною, і на гребінці залишаються, як нам здається, сотні волосин щодня. А зачіска відчутно рідшає. Особливо ця проблема турбує багатьох жінок і чоловіків під час зміни сезонів. Запитами по типу «випадає волосся восени» рясніє увесь інтернет. Але перш ніж бити тривогу, варто розібратися в причинах. А вже потім вживати заходів.

чому випадає волосся восени і що із цим робити

Чому випадає волосся восени

Насамперед важливо знати, що волосся має природний життєвий цикл. Він триває від 2 до 5 років. У будь-який час 90% нашого волосся росте, а решта перебуває у стані спокою протягом 2-6 місяців, перш ніж випаде. Після того, як воно випало, волосяний фолікул відпочиває приблизно три місяці, і знову весь процес повторюється.

Вчені виявили, що найбільша кількість волосся перебуває в спокої у липні. А у жовтні-листопаді відбувається його оновлення. Тому саме в цей період втрата волосся для нас є найвідчутнішою.

До того ж з приходом холодів на якість локонів впливає низка інших сезонних факторів, які призводять до ламкості, тьмяності та посічених кінчиків. Зокрема:

  • Авітаміноз. Осінні місяці — традиційний період, коли у нашому організмі виникає дефіцит вітамінів та мінералів. Адже влітку основою раціону є овочі та фрукти, які є найкращим джерелом корисних мікроелементів.
  • Температурний вплив. З першим «мінусом» на термометрах ми зазвичай дістаємо теплі речі. Проте про головні убори багато хто забуває. Так, через низьку температуру судини спазмуються. А це знижує надходження поживних речовин в шкіру голови та волосяні фолікули.
  • Нестача вологи. Причиною ламкості та пересихання волосся стає на додачу сухе повітря в приміщеннях з початком опалювального сезону.
  • Зміна гормонального фону. Влітку в жіночому організмі активно виробляється естроген, який впливає на якість пасм. Восени частина волосся переходить в стадію відпочинку, через зниження рівня гормону.
  • Сезонна депресія. У багатьох через похмуру погоду, дощі та холоднечу розвивається осіння меланхолія, тривожність, які сприяють виробленню кортизолу. Цей гормон призводить до спазму судин й погіршенню живлення фолікулів.

І це не повний список причин, через які восени випадає волосся. Не варто забувати про зниження імунітету, вірусні інфекції, які послаблюють організм і негативно впливають на його стан.

чому випадає волосся восени і що із цим робити

Як запобігти випадінню волосся

Хоча сезонне випадіння волосся абсолютно природний процес, ми можемо звести його до мінімуму. Для цього варто вжити низку заходів. В ідеалі — звернутися до трихолога. Він проведе діагностику, та підбере максимально ефективні й безпечні способи, щоб зупинити випадіння волосся й покращити його структуру. Зокрема, за потреби призначить терапію, вітаміни чи дієтичні добавки.

Чудово, якщо останні міститимуть кератин, екстракт проса та медичні дріжджі. До речі, ці необхідні поживні речовини для зміцнення та активного росту волосся містяться в інноваційному комплексі Альпента. Компоненти у складі укріплюють корені та відновлюють пошкоджені стрижні волосся, уповільнюють їх випадіння.

чому випадає волосся восени і що із цим робити вітаміни

Разом з тим, спробувати розв’язати проблему можна в домашніх умовах. Ось деякі поради по догляду за волоссям восени:

Урізноманітнюйте своє щоденне харчування. Додайте до нього сезонні овочі, фрукти, крупи та горіхи, жирну рибу та м’ясо.

Не піддавайтеся осінньому стресу та тривозі. У випадках погіршення ментального самопочуття зверніться до фахівця.

Побудуйте свій домашній догляд так, щоб він відповідав потребам вашого волосся та шкіри голови.

Зменшіть кількість термовкладань. Достатньо знизити температуру гарячих приладів для вкладання волосся та використовувати термозахист щоразу перед використанням високих температур.

Носіть не тісні головні убори й не робіть тугі зачіски. Обов’язково одягайте шапки за температури нижче 0℃.

Виконання цих рекомендацій обов’язково позитивно вплине на ваше самопочуття, стан організму та волосся. Проте —  не обов’язково зменшить його випадіння.  Якщо посилений волоссяпад затягнувся довше, ніж на два місяці — не гайте час, це сигнал навідатися до лікаря.

Фото: Freepik

Слідкуйте за новинами в