Перш ніж нарікати на те, що зволожуючий крем не справляється зі своїм завданням, радимо взяти на замітку кілька нюансів догляду за шкірою рук.
Регулярне застосування антисептиків на основі спирту та миття рук по десять разів на день – важливі та корисні процедури в період пандемії, які залишають після себе видимі та відчутні наслідки у вигляді сухої, роздратованої огрубілої шкіри рук.
Мікробіом – невидимий захисний шар нашої шкіри та поверхня рук не виняток. Його жителі – корисні бактерії – оберігають епідерміс від роздратування, алергій і не терплять втручання у їхню життєдіяльність. Агресивне очищення та засоби з високим pH, жорстка вода, спиртовмісні засоби протягом останніх двох тижнів щодня виводять з ладу мирне населення нашого мікробіома. Коли його баланс порушений, шкіра стає більш чутливою і набагато гірше відновлюється і тоді нам здається, ніби крем для рук, що доглядає, зовсім не справляється. У такому разі перед нанесенням зволожуючого засобу варто нанести на руки сироватку з пребіотиками – компонентами, які створюють сприятливе середовище для звичної життєдіяльності мікроорганізмів.
Огрубілу шкіру важливо відлущувати. Нехтування цим пунктом у рази зменшує ефективність проникнення зволожуючих та поживних компонентів. Головне правило – робити це дбайливо і тільки в тому випадку, якщо на шкірі немає пошкоджень у вигляді тріщин або ран. Спочатку потрібно правильно діагностувати стан шкіри рук. Якщо епідерміс втратив колишню м’якість, еластичність і трохи лущиться – підійдуть абразивні скраби або засоби із кислотами, які ви використовуєте для обличчя.
Читайте також: ВСІ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ГІГІЄНУ РУК: ВІД ДЕЗІНФЕКЦІЇ ДО ЗВОЛОЖЕННЯ
У тому випадку, якщо на шкірі є почервоніння, вона реагує на нанесення будь-яких засобів і протягом дня ви відчуваєте печіння та свербіння – це ознаки підвищення чутливості шкіри. В ідеальному варіанті потрібно прибрати джерела подразнення, але в нашому випадку чистота та дезінфекція рук насамперед. Тому після кожного миття або обробки рук антисептиком, наносите засіб, до складу якого входять заспокійливі та загоювальні компоненти. Наприклад, екстракти ромашки, морських водоростей і календули, масло каріте, центелу азіатську і вітамін Е, – їх можна знайти у складах засобах для обличчя, що доглядають, і використовувати кілька крапель як швидку допомогу для шкіри рук. Вітамін Е також можна знайти в аптеці і додавати в крем, що доглядає, для більш ефективного відновлення бар’єрних функцій.