Закрити
UA
что такое любовь к человеку фото
Краса

Що відбувається з мозком, коли ви закохуєтесь

Поділись:

Ви думаєте, що кохання з першого погляду – це романтичні марення? Як би не так!

Ми завжди думали, що так кажуть люди, які перечитали «Ромео та Джульєтту», поки не натрапили на дослідження Стефані Касіоппо. І знаєте, що нас найбільше вразило в ньому? Те, що 12 областей мозку об’єднуються разом, щоб виробити хімічні речовини та гормони, які викликають почуття закоханості. І все це відбувається за якусь частку секунди!  

що таке любов до людини фото

unsplash.com

Наукове пояснення кохання

Кожен з нас може дізнатися ознаки закоханості: метелики в животі, нав’язливі думки, постійне бажання бути разом і т.д. Касіоппо каже, що любов має безліч визначень, але те, що використовується сьогодні в науці, «характеризує любов не тільки як основний інстинкт та емоцію, а й складний емоційно-психічний стан, який включає чотири виміри». Цими чотирма вимірами є хімія, пізнання, механізми переваги/винагороди та намір бути з кимось іншим.

Читайте також: КОЛИ ПОЧУТТЯ ОСТИЛИ: ЯК ПОВЕРНУТИ КОХАННЯ У ВІДНОСИНИ

Вчена цитує дослідження Хетфілда і Рапсона 1987 року, у якому говориться, що пристрасне кохання визначається як «стан інтенсивного прагнення до єднання з іншим», яке характеризується «мотивованим і цілеспрямованим розумовим станом». Що це означає? Якщо описати концепцію закоханості, це було б «усвідомлення того, що ти закохуєшся в когось».

Наші дослідження свідчать, що любов — це двоетапний процес, перший у тому числі підсвідомий. Грунтуючись на наших висновках, ми висуваємо гіпотезу про те, що концепція закоханості може відповідати усвідомленню конкретної дії, а саме закоханості в когось. Отже, перша частина підсвідома, але фактичний процес закоханості вимагає, щоб ви справді усвідомлювали, що відбувається. Що призводить нас до наступного пункту…

Як розпізнати справжнє кохання фото

unsplash.com

Кохання та бажання – як розпізнати?

Бажання когось визначається як збільшення частоти та інтенсивності сексуальних думок та фантазій (спонтанних або у відповідь на еротичні стимули).

Бажання відповідає основному інстинкту/емоції та складному емоційно-психічному стану, який включає три вимірювання: хімію, пізнання і механізми переваги/нагородження,

— каже Касіоппо.

Звучить знайоме? Так, це ті самі виміри, що і при описі любові, але на відміну від хтивості та бажання, любов має четвертий вимір: намір бути з кимось.

Читайте також: ЦЕ КОХАННЯ: БЕЗУМНІ ВСТУПКИ, ЯКІ ЧОЛОВІКИ ЗДІЙСНЮЮТЬ ЗАРАДИ ЖІНОК

Дослідження показують, що пристрасть та сексуальне бажання посилюють активність у підкіркових галузях мозку, які пов’язані з ейфорією, винагородою та мотивацією, а також у областях кори головного мозку, які беруть участь у самопрезентації та соціальному пізнанні. Якщо говорити простіше, то багато областей мозку однаково реагують на хіть і любов. Однак, коли справа доходить до виміру кохання та хтивості, активність зменшується в гіпоталамусі, мигдалині, соматосенсорній корі. Що це має на увазі? Сексуальне бажання є мотиваційним станом з дуже конкретною метою, тоді як любов — це абстрактніша, гнучкіша та поведінково складна мета, яка меншою мірою залежить від фізичної присутності об’єкта.

Пристрасть у відносинах фото

unsplash.com

Хто відповідає за любов: мозок VS. серце

Мозок-мозок, а як щодо цього органу в грудях? За словами Касіоппо, цілком зрозуміло, чому ваше серце асоціюється із почуттям кохання:

Тому що кохання – це сильний психічний стан, який має різні фізіологічні прояви, такі як метелики в животі, збільшення частоти серцевих скорочень, ейфорія, втрата апетиту, гіперактивність, втрата самоконтролю та зниження потреби уві сні.  

Кохання – це щось більше, ніж просто фізичний симптом, який транслюють серце та мозок. Це також ваша духовність. 

Немає чарівного зілля, яке змусить вас полюбити когось або дасть вам чіткий знак – це він. Прислухайтеся до свого тіла, але довіряйте лише інтуїції.

Кохання – коктейль з фізіологічних та абстрактних психологічних реакцій. Ми просто порадимо вам слухати і голову, і серце.