Чутлива шкіра взимку – справжня проблема. Розповідаємо, як заспокоїти шкіру та вчасно попередити лущення та свербіж.
Чутлива шкіра взимку – справжня проблема. Розповідаємо, як заспокоїти шкіру та вчасно попередити лущення та свербіж.
В холодну пору року шкіра будь-якого типу може стати чутливою? Такий стан може призвести до куперозу або розацеа. Як вчасно попередити лущення та свербіж за допомогою правильного домашнього догляду? Які компоненти допоможуть заспокоїти чутливу шкіру взимку? Розповість лікар-дерматолог Тетяна Погосська, засновниця клініки естетичної медицини DOSKONALO.
Чутлива шкіра – одна з найпоширеніших проблем сучасності. І це не дивно, адже ритм життя, екологія та неправильний догляд часто призводять до того, що шкіра стає дратівливою та реактивною. Важливо розуміти, що чутливість шкіри – це не тип шкіри, а швидше її стан. Він може проявлятися як при сухому типі шкіри, так і при схильному до жирності. Причини виникнення можуть бути різними: генетична схильність, неправильний догляд, агресивні зовнішні впливи. Якщо вам хочеться мінімізувати дискомфорт та подразнення, особливо в холодну пору року, перше , що необхідно зробити, це – підібрати правильний домашній догляд.
Перше та найважливіше правило – це правильне очищення. Використання агресивних засобів з кислотами або іншими активними компонентами у складі засобів для очищення може спровокувати ще більшу сухість і подразнення. Тому оптимальним варіантом є – м’які пінки, гелі або гідрофільні олії, які дбайливо видаляють забруднення, не порушуючи гідроліпідний бар’єр шкіри.
Активи, спрямовані на вирішення проблем чутливої шкіри, мають бути підібрані з обережністю. У складі кремів та сироваток варто шукати компоненти, які сприяють захисту природньої ліпідної мантії та мікробіому шкіри.
Цераміди: відновлюють ліпідний бар’єр шкіри, утримують вологу. Особливо ефективні кераміди 3, 6-II та 1.
Ніацинамід: заспокоює шкіру, зменшує почервоніння, зміцнює бар’єр.
Пантенол: має загоювальні властивості, заспокоює подразнену шкіру.
Алое віра: зволожує, заспокоює, знімає запалення.
Олії (авокадо, ши, жожоба, солодкий мигдаль, абрикосових кісточок): живлять і зволожують, створюють захисну плівку, пом’якшують шкіру.
Вітамін К: зміцнює судини, зменшує видимість судинних зірочок.
Екстракт зеленого чаю: має антиоксидантні властивості, знімає запалення, зміцнює судини.
Екстракт виноградних кісточок: зміцнює судини, захищає шкіру від вільних радикалів.
Тригліцериди: відновлюють гідроліпідний бар’єр шкіри, забезпечують глибоке зволоження.
Трипептид-8: зменшує запалення, має судинозвужувальну дію.
Екстракт шафрану: нормалізує кровообіг, зменшує спазм судин, особливо ефективний при куперозі та розацеа.
Пробіотики: відновлюють мікробіом шкіри, зміцнюють її захисний бар’єр та знижують чутливість.
Ці компоненти не тільки заспокоюють шкіру та зменшують подразнення, але й допомагають боротися з проявами куперозу та розацеа, зміцнюючи судини та знімаючи почервоніння. Пробіотики відіграють важливу роль у підтримці здоров’я шкіри, відновлюючи її природний мікробіом та зміцнюючи захисний бар’єр. Цераміди, тригліцериди та пробіотики працюють синергетично, забезпечуючи комплексний догляд за чутливою шкірою.
Пам’ятайте, що чутлива шкіра – це не вирок, це лише стан, який потребує дбайливого догляду та індивідуального підходу. Правильно підібрана косметика, здоровий спосіб життя та регулярні консультації з фахівцем допоможуть вам впоратися з цією проблемою та повернути шкірі комфорт та здоров’я.
Фото: Angélica Echeverry / Unsplas, DOSKONALO