Сьогодні ми розберемо дієту Дюкана, про яку багато хто чув і яку багато хто вже випробував на собі.
Епохальна подія у світі дієтології сталася у 70-х роках. Французький лікар і дієтолог П’єр Дюкан розробив особливу систему харчування, суть якої в тому, щоб їсти якнайбільше білків і якнайменше — вуглеводів. Що, на думку Дюкана, станеться із вами на його дієті? Отже, ви отримаєте:
стрімку втрату ваги
відсутність почуття голоду
стабільність результатів
До речі, справжня популярність до дієти Дюкана прийшла у 2000-х, коли лікар випустив свою дебютну книгу. «Я не вмію худнути» розійшлася мільйонним тиражем. Другий сплеск стався після новини, що Кейт Міддлтон перед весіллям дотримувалася системи харчування, заснованої на білку. (І стала стрункішою на цілих два розміри!)
Читайте також: ДІЄТА ПЕГАНО: ЩО ЦЕ І З ЩО ЙОГО ЇДЯТЬ
Кожному, хто худне за цією схемою, доведеться пройти чотири стадії:
1. “Атака”. Це коротка фаза, що триває від двох до семи днів. У цей період можна харчуватися тільки 68 продуктами з високим вмістом білка з рекомендованого списку. А ще повністю відмовитися від вуглеводів.
2. “Чередування”. Чіткого проміжку часу, який ви повинні виділити на цю фазу – немає. Дотримуватися чергування варто доти, доки ви не опинитеся у своїй ідеальній вазі. За прогнозом П’єра Дюкана, за кожен тиждень у вас йтиме один кілограм. Отже, що ви маєте робити? Виходячи з назви – чергувати білкову їжу та вуглеводну (а саме 32 види овочів зі списку).
3. “Закріплення”. На цьому етапі вам можна трохи більше, ніж у попередні (наприклад, молочні продукти та фрукти). А ще двічі на тиждень дозволено з’їдати дві заборонені страви. На думку дієтолога, ви повинні витрачати десять днів такого харчування на один втрачений кілограм. Тобто, якщо ви втратили десять кілограмів, тоді ця фаза для вас триватиме 100 днів.
4. “Стабілізація”. В ідеалі ця фаза має тривати все життя. У вашому раціоні все ще повинні переважати білки та овочі, але іноді ви можете дозволяти собі вуглеводи.
Для того, щоб надалі проблем із вагою не виникало, вам потрібно пам’ятати про три важливі моменти:
1) один день на тиждень вам дозволено лише білки. І цей день – четвер;
2) щодня потрібно з’їдати три ложки вівсяних висівок;
3) щонайменше 20 хвилин на день ви повинні приділяти на фізичну активність.
Читайте також: ПАЛЕО-ДІЄТА: ЩО ЦЕ І З ЩО ЙОГО ЇДЯТЬ
Поки що все звучить надто ідеально, щоб бути правдою. Деякі лікарі та дієтологи сходяться на думці, що ця дієта занадто строга і у неї досить багато обмежень, а також ставлять під питання її результативність. Ще один пункт, який викликає ще більше хвилювань, – це повна відмова від вуглеводів, таких як коричневий рис.
Вуглеводи – це відмінне джерело палива для нашого мозку, м’язів та клітин. Хіба можна виключати їх зі свого раціону?
— запитує Саманта Хеллер, професор з питань харчування та здоров’я в Бріджпортівському університеті.