Догляд за чутливою шкірою — як уникнути подразнень та почервонінь
Аня Блакита
14 Травня, 2025
Поділись:
Головна/Краса/Догляд за чутливою шкірою — як уникнути подразнень та почервонінь
Чутлива шкіра – це не просто трошки суха чи інколи погано себе почуває. Повір, якщо у тебе чутлива шкіра – ти 100% про це здогадалась вже давно і без допомоги статей з Інтернету, адже вона реагує на все: від холоду до спеки, від води з-під крана до нового крему. Почервоніння, свербіж, стягнутість, висипання – часті гості, яких хотілося б вигнати раз і назавжди. Разом з експертами Cosibella ми розібрались, як правильно доглядати за шкірою.
Чутлива шкіра: чому вона така і що її видає
З чутливою шкірою або народжуються, або вона такою стає внаслідок неправильного догляду чи ряду інших причин, серед яких:
Генетика.
Порушення захисного бар’єра.
Неправильний догляд, надмірна ексфоліація.
Алергія.
Стрес.
Гормональні коливання.
Навколишнє середовище.
Характерні ознаки чутливої шкіри:
часте, постійне почервоніння,
відчуття печіння,
свербіж, поколювання,
реакція на косметику, температуру,
лущення, сухість, мікротріщини,
тонка, ніжна текстура.
Чутлива шкіра – не діагноз. Це просто стан шкіри, який треба лікувати та підбирати правильні засоби, що містять заспокійливі інгредієнти. Наприклад, продукти від Round Lab, створені спеціально для зменшення почервоніння та для заспокоєння шкіри.
8 головних правил догляду за чутливою шкірою
Які ж є головні правила з догляду за чутливою шкірою, від яких не варто відхилятись? Ми зібрали 8 найголовніших:
Менше засобів – краще. Чутлива шкіра не потребує великої кількості етапів у догляді, навіть навпаки: рекомендується зменшити їх до допустимого мінімуму, щоб швидко зрозуміти, який засіб почав негативно діяти на шкіру та замінити його.
М’яке очищення. Вибирай кремові або гелеві засоби м’якої дії, без сульфатів та ароматизаторів. Вмивайся теплою водою та використовуй м’які серветки для промокування.
Тоніки без спирту. Спирти в косметиці тобі не підходять, якщо маєш чутливу шкіру. Обирай заспокійливі варіанти з гелем алое, пантенолом, ромашкою та календулою.
Якісне зволоження. Використовуй креми, що відновлюють ліпідний бар’єр та містять цераміди, сквалан, гіалуронову кислоту. Уникати варто кислот та ретиноїдів, хіба що їх призначив лікар.
Захищай від сонця. Обирай мінеральні протисонцеві креми на основі оксиду цинку та діоксиду титану, а от хімічних фільтрів краще уникати, адже вони можуть негативно впливати на чутливу шкіру.
Ніяких механічних пілінгів та щіток. Скажи “ні” скрабам з абразивними частинками та щітками для очищення. Чим менше тертя на шкірі, тим краще.
Тестуй засоби перед використанням. Патч-тест на згині ліктя або за вухом допоможе визначити, чи підходить тобі той, чи інший новий засіб.
Менше стресу – менше проблем для шкіри. Регулюй рівень стресу за допомогою прогулянок, вдалого відпочинку та збалансованих навантажень.
Зауваж, що якщо шкіра постійно подразнена, нічого не допомагає, варто звернутись до дерматолога, адже це можуть бути не симптоми чутливої шкіри, а якогось іншого дерматологічного захворювання (такого як розацеа, екзема, себорейний дерматит тощо). Бажаємо здорової та красивої шкіри!