Закрити
UA
Краса

Ефірні олії, які можуть дратувати шкіру

Поділись:

Прочитайте, перш ніж випробовувати нові засоби. 

posts-to-db-Фото 1

Навігація у світі для догляду за шкірою дуже складна, це факт. Але ще більше спантеличує, що багато засобів містять у складі сумнівні компоненти, які можуть дратувати чутливу шкіру. Ефірні олії не викликають у нас підозр і здаються невинними, але якщо використовувати їх у високій концентрації, то наслідки неминучі. Але перш ніж ви в паніці почнете викидати всю косметику, давайте розберемося, на які ефірні олії варто звернути особливу увагу. У цьому нам допоможе дерматолог Джошуа Цайхнер, доктор медичних наук та директор косметичних досліджень у клініці «Гори Синай» у Нью-Йорку. 

Читайте також: 7 неочевидних способів застосування ефірних олій

 

posts-to-db-Фото 2

#1. Олія чайного дерева

Цим масло міститься у багатьох засобах для догляду за шкірою, але при неправильному використанні може бути небезпечно. Олія чайного дерева має антимікробну та протизапальну дію. Це означає, що воно може заспокоїти небажані висипання та зменшити кількість бактерій, які надалі викликають прищі. У розбавленому вигляді масло нешкідливе і допомагає в боротьбі з акне, але дізнатися, в якій кількості воно додано в засіб, майже неможливо. 

Але не варто відразу виключати з догляду всі засоби з олією. Для початку переконайтеся, що компонент у складі знаходиться не одним з перших і нанесіть трохи крему або лосьйону на згин ліктя чи кисть, щоб подивитися, чи буде у вас алергічна реакція. 

Читайте також: Натуральні засоби для боротьби із сухою шкірою

 

posts-to-db-Фото 3

#2. Олія м’яти

Використовувати для ніжної шкіри обличчя ефірну олію м’яти – об’єктивно погана ідея. “М’ятні масла дуже ароматні та реактивні, тому можуть викликати алергічну реакцію або навіть контактний дерматит”, – говорить дерматолог Джошуа Цайхнер. 

Алергічні реакції часто не виявляються до тих пір, поки вдруге або втретє ви не зіткнетеся з подразником, тому спочатку від використання маски або шампуню з м’ятою ви можете не побачити проблем, але з часом відчуєте свербіж та печіння. На щастя, на продуктах з високим вмістом м’яти завжди пишуться відповідні слова: «свіжий», «підбадьорливий», «охолодний». Такі написи попереджають про небезпеку та мають насторожувати. 

 

posts-to-db-Фото 4

#3. Цитрусові олії

Цитрусові олії – страшний сон будь-якого дерматолога. Якщо ваша шкіра схильна до пігментації, то засоби з цим інгредієнтом можуть зробити її ще темнішою і ви отримаєте не висвітлення, а протилежний ефект. Звичайно, крем для обличчя з невеликим вмістом олії апельсина або грейпфрута не призведе до плачевних наслідків, але якщо ви маєте чутливу шкіру, то варто бути акуратним. 

Читайте також: 15 способів швидше прокинутися

 

posts-to-db-Фото 5

#4. Олія лаванди

Олія лаванди – одна з найпопулярніших. Це не дивно, воно дійсно добре пахне і має протизапальні властивості. Але є кілька нюансів, незважаючи на свою відмінну репутацію, лавандова олія є алергеном. 

Як і м’ятна, лавандова олія відмінно підходить для ароматерапії, але що стосується догляду за обличчям, то варто виявити обережність. Якщо у вас немає проблем з чутливістю, то трохи розбавленої олії лаванди може не викликати роздратування, але якщо ваша шкіра схильна до висипань, то контакт з будь-яким алергеном, у тому числі олією лаванди, може закінчитися висипом або кропивницею.

Читайте також: Відомі жінки розповіли про свою вечірню рутину

 

Підсумки:

  • перш ніж використовувати будь-який засіб (у тому числі ефірну олію), нанесіть його на згин ліктя або кисть, щоб перевірити на алергічну реакцію. 

  • читайте склад засобу та звертайте увагу, де знаходиться «небезпечний» інгредієнт. Чим ближче до кінця списку, тим менше його використано. 

  • уважно вивчайте властивості будь-якої олії перед використанням. Не покладайтеся лише на пораду подруги чи мами. Якщо сумніваєтеся, що воно може не підійти, краще проконсультуйтеся у косметолога. 

Джерело фото: unsplash.com