Від Paris with love.
Не знаю, як вам, але для мене все життя було актуальним питання правильної стрижки, яку було б легко укладати і яка тримала б форму через місяць після відвідування салону. Моя цікавість та вічні пошуки «ідеального» майстра привели на одну сторінку в мережі, де описувалися техніки стрижки та перукарні школи Європи. Однією з них була французька техніка стрижки. А тепер поряд.
У Європі існує три перукарські школи: англійська, італійська та французька. Перша характеризується строгими лініями та геометричними зрізами, друга нагадує знайомий усім каскад плюс для стрижок на такій техніці потрібна пристойна кількість волосся. Чого не скажеш про третю, на яку я звернула свою увагу.
Читайте також: Правильний ритуал догляду за волоссям: усі тонкощі та головні етапи
Детально заглибившись у тему, я зрозуміла, що у французів кардинально інший підхід до стрижки. Тут присутні плавні лінії, м’яке градуювання та близько 3 видів укладання «на виході». Ідея в тому, щоб через місяць-два після стрижки вона виглядала добре. При цьому, якщо стрижка виконана правильно, укладати її зовсім не важко (навіть якщо просто висушити волосся феном), а форма зберігатиметься при відростанні волосся.
Загалом я терміново почала шукати, де у Києві роблять стрижки, використовуючи французьку техніку. Вибір упав на салон Jean Louis David. І знаєте чому? Її заснував Жан Луї Давид – парижанин, котрий свого часу розробив цю техніку. Тоді вона була ексклюзивною, а зараз стала традиційною.
Використовуючи французьку техніку стрижки, майстер у процесі може використовувати машинку або ножиці, або комбінувати їх. Але головна зброя, все-таки, машина. Ножицями максимум підрівнюється контур. Думаю, у цьому вся «фішка» техніки. Як не дивно, машинка надає волоссю жвавість і велику рухливість (хоча на перший погляд здається, що ефект може бути зворотним).
І ось я вже сиджу в кріслі і починаю «виливати душу» майстру з приводу того, що я не можу вкласти своє волосся, і тим більше чубчика. На що мені відразу відповідають “це не дивно, адже вона дуже важка для вашої стрижки”. І майстер починає підбирати нову форму стрижки, враховуючи мою форму обличчя, довжину шиї та структуру волосся.
Починається уся магія. Спершу мені доглядають на косметиці Jean Louis David, використовуючи ущільнюючий шампунь і маску з лінії Density Therapy. Потім на вологе волосся майстер наносить незмивний догляд, який захистить волосся від подальшої термоукладки (до речі, він зробив його дуже м’яким і струменевим). На цьому підготовка закінчилась.
Переходимо до найцікавішого – стрижки! Майстер спочатку робить контур машинкою (як вона стверджує, від неї, на відміну від ножиць, не так січуться кінці). Потім – градуювання, яке має на увазі почергове підрівнювання окремо взятих прядок на певному рівні. Потім вона з’єднує верхній шар волосся і нижній, якому надавала контур (і це все машинкою, так!).
Читайте також: Як відновити пошкоджене після зими волосся: поетапна інструкція
По закінченню мені висушують волосся, і у фіналі трохи текстурують його прямими ножицями (але у всіх по-різному, деяким не потрібно це робити). І вуаля, стрижка готова! Мені справді сподобався результат, і те, як мені виправили передню важку частину волосся.
Вже майже місяць, як я пишу цей текст. Я навмисне «тягнула гуму» і не писала свій відгук – хотіла перевірити, чи дійсно навіть через місяць мені буде так само легко укладати волосся. І таки-так! Я все ще задоволена стрижкою і навіть рекомендую кожній хоч раз спробувати на собі, що воно таке, ця французька техніка. А я, можливо, ближче до француженок не стала, але скільки часу і нервів звільнилося вранці, – словами не передати.
Більше краси – на моєму telegram-каналі @onemorelipstickplease.