Сьогодні з проблемою облисіння стикаються багато жінок та дівчат. Ми хочемо детальніше розібратися чому це виникає і як із цим боротися. Своїми знаннями з нами поділилася Юлія Седлецька – трихолог та реабілітолог волосся з 13-річним досвідом.
Так, дана проблема зростання та випадання волосся все частіше зустрічається у сучасному світі. Якщо ще 10 років тому від гормонального випадання волосся більше страждали жінки у постменопаузальний період, то зараз навіть дівчата у 18 років є моїми клієнтами. І, за останніми статистичними даними, зареєстровані випадки навіть у підлітків.
На жаль, лише доглядом тут не обійтися. Ми повинні розуміти, що гормональне випадання волосся — це дуже серйозна проблема, яка може сигналізувати про СПКЯ (синдром полікістозних яєчників), метаболічний синдром і багато інших проблем гормональної системи організму. Коли дівчина приходить до мене на консультацію, за допомогою збору анамнезу та трихоскопії, я визначаюся з типом випадання волосся, призначаю курс реабілітаційних процедур + домашній догляд (на все йде близько 3-х місяців) та відвідування суміжних фахівців.
⁃ гінеколог;
⁃ ендокринолог;
⁃ гастроентеролог.
Ця зв’язка фахівців – найголовніша в розборі АДА (андрогенетична алопеція), простими словами – облисіння.
Усе. Волосяний фолікул – це гормонозалежний орган. При підвищенні андрогенів і зниженні жіночих статевих гормонів ми бачитимемо або різке випадання волосся в гормональній зоні волосистої частини шкіри голови, або формування тонкого, тендітного, слабопігментованого волосся.
На сьогоднішній день найефективніші препарати – рослинного походження. До їх складу входять природні блокатори 5-альфаредуктази (ферменту,
який є основною причиною при гормональному випаданні волосся). Наприклад, препарати на основі екстракту карликової пальми, куркуміну або витяжки з бузку садового.
Якщо ви помітили подібну проблему, рекомендуємо одразу звернутися до лікаря. Не потрібно нехтувати – це може призвести до втрати великої частини волосся. Регулярно здавайте аналізи та перевіряйте своє здоров’я.