Готуємося до перемоги не тільки морально, але й приводимо до ладу нашу шкіру.
Поступово ми повертаємось до життя, не такого як раніше, але, все ж таки, життя. За ці три місяці ми всі акцентували свою увагу на втримані в нормі свого ментального здоров’я, а зараз час згадати і про шкіру.
Всі три весняні місяці пролетіли повз нас і за цей час стрес,відсутність компетентного догляду за обличчям (не всім вдалося зібрати свої улюблені пляшечки у тривожну валізу) та нормального способу життя відображаються на нашому обличчі. Тому сьогодні ми поговоримо про фіторетиноли. Що це таке і як їх правильно використовувати, читайте нижче.
Ми можемо сказати зі стовідсотковою впевненістю, що ви чули про ретинол, навіть, якщо ваша б’юті-рутина складається з умивалки та зволожувального крему. Похідне вітаміну А, ретинол хвалять за безліч переваг, починаючи від збільшення обороту клітин і покращення текстури та тонусу до стимуляції колагену та розгладжування зморшок. Але також в нього є зворотна сторона медалі: ретинол відомий тим, що має деякі неприємні побічні ефекти, включаючи почервоніння, подразнення та лущення. А от, що таке фіторетинол?
Тип інгредієнта: різноманітні молекули рослинного походження.
Основні переваги: подібні до ретинолу, включаючи збільшення вироблення колагену, зменшують кількість зморшок, гіперпігментації і, навіть, прищів.
Кому слід використовувати: тим, у кого чутлива шкіра та/або хто не переносить ретинол; вагітні та годуючі жінки також можуть використовувати фіторетинол.
Як часто його можна використовувати: щодня.
Добре працює з: зволожуючими інгредієнтами, такими як гіалуронова кислота і сквалан, а також ніацинамідом і пептидами.
Не використовувати з: альфа-гідроксикислотами, такими як гліколева кислота і бензоїл пероксид.
Фіторетинол – не є єдиним специфічним інгредієнтом, це загальний термін для рослинних інгредієнтів, які мають ретинолоподібну дію. Вони дуже схожі на звичний ретинол.
Читайте також: Готуємось до перемоги: лавандова олія для відновлення волосся
Існує декілька видів фіторетиолу, про які варто зати.
Бакучіол: мабуть, останнім часом, найвідоміший фіторетинол, бакучіол, взятий з рослини Psoralea corlifolia. Він має властивості, подібні до ретинолу, також зміцнює вологий бар’єр шкіри, запобігаючи надмірній втраті води. Крім того, науково доведено, що бакучіол має аналогічний ефект, що й ретинол, коли справа доходить до поліпшення фотостаріння, але без будь-яких побічних ефектів.
Екстракт пікао прето: отриманий з рослини, що зазвичай зустрічається в Південній Америці, екстракт пікао прету також має ретинолоподібну дію. Було досліджено, що у фібробластах людини він зв’язується з рецепторами ретинолу навіть краще, ніж сам ретинол, і зменшує експресію білка MMP-1, відповідального за деградацію колагену.
Олія насіння шипшини: Деякі дослідження показують, що олія шипшини має подібну дію до ретинолу для покращення гіперпігментації та зменшення акне. І як додаткова перевага, він від природи багатий вітаміном С, також добре відомий своєю властивістю освітлювати шкіру, а також гарно бореться зі зморшками.
Екстракт морського фенхелю: хоча немає прямих досліджень, які б говорили про те, що екстракт морського фенхелю може бути замінником ретинола, цей інгредієнт допомагає відлущувати шкіру, покращувати її стан, зменшувати зморшки та регулювати вироблення колагену та шкірного сала.
Як згадувалося вище, ви отримуєте ті ж переваги, що й дає ретинол, а це означає, що фіторетиноли можуть покращити обмін клітин і націлитись на боротьбу зі зморшками, тьмяністю, акне та нерівною текстурою. Крім того, вони на рослинній основі, тому містять додаткові поживні речовини та антиоксидантні властивості.
У цьому полягає краса фіторетинолів: у них немає побічних ефектів, тому він ідеальний варіант для всіх типів шкіри, особливо для чутливої. А це означає, що можна забути про подразнення, почервоніння та неприємне лущення, як це буває з ретинолом.
Крім того, на відміну від ретинолу, фіторетиноли безпечні для використання вагітними та годуючими жінками. Хоча перед використанням будь-якого препарату, краще попередньо проконсультуватися з лікарем. Не забувайте, що будь-який інгредієнт, натуральний чи ні, завжди може викликати алергічну реакцію.
Хоча фіторетиноли чудово поєднуються з багатьма іншими інгредієнтами для догляду за шкірою, є деякі, з якими вони погано міксуються. Краще не поєднувати їх з перекисом бензоїлу, оскільки вони можуть нейтралізувати один одного. Гліколева кислота також може знизити якість фіторетинолів.