UA
RU

Готуємось до перемоги: лавандова олія для відновлення волосся

Редагувати переклад

Розбираємось, які плюси лавандової олії у догляді за волоссям.

Стрес, неправильне харчування, відсутність професійного догляду значно вплинули на стан нашого волосся. Сухість, випадіння чи ламкість – ознака того, що локони потрібно рятувати. Як? Читайте в нашому матеріалі.

Готуємось до перемоги: лавандова олія для відновлення волосся-Фото 1

З давніх-давен, лаванда славиться своїми лікувальними властивостями. Вона зарекомендувала себе як антисептичний, протимікробний та заспокійливий засіб. Крім того, що лаванда позитивно впливає на нервову систему, заспокоюючи її, вона також сприятливо діє і на стан волосся.

Загальні факти про лавандову олію

Олія впливає на фактор росту волосся, виконує антисептичну та протимікробну дію. Основні її переваги: знімає тривожність, покращує загальний стан шкіри голови та може стимулювати ріст волосся.

Кому її варто використовувати: загалом, лавандова олія може бути корисною для всіх типів волосся і текстур. Найбільше від її лікувальних властивостей отримають ті, у кого тонке волосся або нездорова шкіра голови. Як і інші олії, люди з тонким волоссям або жирною шкірою голови мають використовувати його помірно та з обережністю.

З якою частотою можна використовувати: якщо правильно розвести, лавандову олію можна безпечно використовувати щодня. 

Добре працює з: основними оліями, такими як арганова, виноградних кісточок, жожоба, кокоса або мигдалю.

Не використовуйте з: немає відомих інгредієнтів, які б негативно впливали на лавандову олію, але вона може бути алергеном, тому стежте за подразненням або чутливістю і завжди тестуйте перед використанням. 

Головні переваги лавандової олії у відновленні волосся

Ми вже описали вище, що лаванда – це джерело корисних для організму властивостей. Олія цієї рослини здатна загоювати рани та сприяти швидкій регенерації шкіри. Як же можна використовувати лавандову олія для відновлення волосся після тривалого стресу.

Полегшує тривожність і стрес: за словами Оріт Марковіца, сертифікованого дерматолога, використання олії лаванди для заспокоєння тривоги і стресу можна простежити ще з римських і єгипетських часів. Було виявлено, що лікування лавандовою олією полегшує симптоми, такі як тривожність і порушення сну. Ці фактори негативно впливають на ріст на здоров’я волосся загалом. Тому зниження тривоги, поліпшення сну та гарного самопочуття допоможе відновити стан волосся.

Може запобігти появі лупи: лупа зазвичай викликається дріжджами, що інфікують шкіру голови. Антимікробні властивості лавандової олії допомагають у процесі загоєння ран. Залежно від конкретної причини лупи, лавандова олія може допомогти запобігти утворенню цього неприємного лущення. 

Зменшує запалення: стрес і  тривожність завдають величезної шкоди організму. Було виявлено біохімічні зв’язки, які пов’язують імунну активацію, запалення та розлади настрою, такі як тривога, неспокій, безсоння та депресія. При лікуванні цих недуг лавандова олія може зменшити запалення в організмі, а особливо на шкірі голови.

Може стимулювати ріст волосся: було виявлено, що лавандова олія сприяє росту нового волосся зі швидкістю, подібною до активного інгредієнта міноксидилу. Вона покращує загальний стан шкіри голови, надаючи шкірі голови як протизапальні, так і антимікробні властивості. Здорова шкіра голови необхідна для росту нового волосся, тому це також може сприяти його росту.

Читайте також:  Як врятувати та відновити волосся під час стресу: поради трихолога

Готуємось до перемоги: лавандова олія для відновлення волосся-Фото 2

Як використовувати лавандову олію?

Лавандову олію можна використовувати для поліпшення шкіри голови та волосся місцево, шляхом вдихання через дифузор, залежно від того, яку користь ви сподіваєтеся отримати від її цілющих властивостей. Ароматерапія або інгаляції лавандової олії зазвичай рекомендуються тим, хто хоче подолати тривогу та стрес, які можуть мати безпосередній великий на волосся та шкіру голови. Оральний прийом олій, таких як лавандова олія, ніколи не можна робити без консультації лікаря. А тим, у кого алергія на квітки лаванди, не слід використовувати лавандову олію через можливість подразнення.

Додайте декілька крапель олії лаванди до свого шампуню: щоб уникнути роздратування, лавандову олію можна додати до вашого улюбленого шампуню. Додайте дві-три краплі олії лаванди на долоню і змішайте зі звичайною кількістю шампуню. Залиште на п’ять хвилин, потім ретельно змийте. 

Створіть масажне масло для шкіри голови: рекомендується змішати дві-три краплі олії лаванди з 30 гр вашої улюбленої базової олії, наприклад, олії аргани, виноградних кісточок, жожоба, кокоса або мигдалю, щоб запобігти роздратування. Масаж шкіри голови також збільшує приплив крові, що може сприяти росту волосся. 

Давайте разом готуватись до перемоги!

Фото:unsplash.com

Статьи по теме