UA
RU

Ін’єкції краси VS Апаратна косметологія: що краще?

Редагувати переклад

Спойлер: краще поєднувати!

«Мені виповнилося 36, і я стала помічати, що домашнього догляду за шкірою вже недостатньо. З’явилися носогубні борозни, зморшки між брів і навколо очей. Я вже всерйоз замислилася про більш поглиблений догляд, але не знаю, з чого почати. ​​Чула, якщо підсісти на ін’єкції, то потім доведеться лягти під ніж пластичного хірурга. Може, краще почати з апаратних процедур? Вони замінюють ін’єкції? Що вибрати? Підкажіть».

Ін’єкції краси VS Апаратна косметологія: що краще?-Фото 1

Таке повідомлення надіслала мені в директ моя знайома як експерту з питань краси та й просто тому, що я спілкуюся з косметологами і сама користуюся апаратними й ін’єкційними методиками. До того ж частина моїх подруг, які регулярно відвідують косметолога, розділилися на два табори: деякі – прихильниці уколів краси і вважають, що апаратні методи не надто ефективні, інші – побоюються ін’єкцій і впевнені, що апаратна косметологія цілком здатна їх замінити.

Розставимо крапки на «і» разом із фахівцем в області естетичної косметології, дерматологом Центру дерматології та косметології «Добробут», доктором Максимом Жозефовичем Ель-Голамом.

Дійсно, існує такий застарілий стереотип, що обирати треба щось одне – або «уколи краси», або апаратні процедури для омолодження, – каже Максим Жозефович. – Але можу сказати, що саме поєднання цих двох методик і дає якнайдовшу відстрочку першим проявам ознак старіння і корегує вже наявні вікові зміни. Мета ін’єкцій і апаратів одна: корекція естетичних проблем і омолодження. Але принцип дії – різний, тому просто замінити одну методику іншою неможливо. Кращий варіант – поєднувати. Але давайте розберемося докладніше, як працюють ін’єкції й апарати.

Ін’єкції краси VS Апаратна косметологія: що краще?-Фото 2

Що дають апаратні процедури?

У яких випадках ми використовуємо їх? Щоб отримати ефект підтяжки! Коли овал обличчя починає втрачати чіткість, з’являються носогубні складки, утворюються «брилі», шкіра втрачає вологу, пружність, стає в’ялою (так званий птоз). Із цими проблемами якраз відмінно справляється апаратна косметологія.

Апарати розрізняються за фізичною дією на шкіру. Одні прилади працюють за допомогою світлових методик – лазери і IPL-терапія (імпульсне світло), їх застосовують, наприклад, у фотоомолодженні. Інші – впливають на шкіру за допомогою електрочастотного поля (RF-ліфтинг), ультразвуку (SMAS-ліфтинг) або холоду (кріоліполіз). Апаратні методики можна ще розділити на поверхневі і глибокі. Перші працюють з епідермісом, прибирають пігментацію, судини, шліфують неглибокі зморшки, постакне, надають шкірі свіжий вигляд і запускають оновлення клітин. До них належать лазерні шліфовки, фотоомолодження, мікродемабразії, гідропілінг. Iнші впливають на більш глибокі шари шкіри, дерму, фасції, жировий прошарок між шкірою і м’язами. Такі процедури здатні замінити або відстрочити хірургічну підтяжку (RF-ліфтинг, SMAS-ліфтинг, кріоліполіз).

Ін’єкції краси VS Апаратна косметологія: що краще?-Фото 3

Як працюють глибокі апаратні методи омолодження?

Головне їхнє завдання – запустити стимуляцію власних резервів шкіри. Тобто вони змушують клітини шкіри (фібробласти) посилено виробляти колаген, еластин і гіалуронову кислоту, створюючи щільний каркас, який підтримує шкіру і м’язи.
Яким чином вони це роблять?

За рахунок контрольованого пошкодження. Кожен вид енергії апаратів нагріває (або охолоджує) тканини до певної температури, руйнуючи старі волокна колагену і еластину, на зміну яким резерви шкіри починають формувати нові, молоді, пружні, утворюючи новий міцний каркас тканин, що підтримують овал обличчя.

Таким чином, стан і зовнішній вигляд шкіри поліпшується за рахунок запуску самовідновлення, – пояснює Максим Жозефович. – За що я люблю апаратні процедури – так це за пролонгований, тривалий ефект, тому що запускаються процеси саморегенерації, і шкіра за рахунок своїх власних резервів стає більш щільною, еластичною, підтягнутою і зволоженою. Починає працювати як у молодості. Мінус апаратних методик – вони сезонні. Тобто деякі з них ми не можемо проводити в місяці високої сонячної активності через ризик гіперпігментації.

Ін’єкції краси VS Апаратна косметологія: що краще?-Фото 4

Як працюють уколи краси?

У ін’єкційних процедур зовсім інше призначення. Їхнє завдання – заповнити нестачу. Наприклад, втрачені з віком об’єми тканин обличчя, дефіцит вологи, поживних речовин, мікроелементів, – розповідає фахівець. – За допомогою апаратного впливу зробити це практично неможливо, на цей випадок у нашому арсеналі є «уколи краси». Контурна пластика (філери), біоармування, мезонитки, біоревіталізація і біорепарація, PRP-терапія (ін’єкції власної плазмою). Окремим пунктом йде ботулінотерапія – блокування м’язів обличчя препаратами на основі ботулотоксину. Це превентивна методика, яка запобігає утворенню шкірних заломів і формуванню глибоких зморшок. Апаратних аналогів ботулінотерапії не існує, поки не винайшли прилад, здатний блокувати активну міміку.

За допомогою ін’єкційних методик ми повертаємо тканинам молоді об’єми, відвойовуючи у віку ще років 10. Чим привабливі ін’єкційні процедури? Їх можна робити весь рік, незважаючи на сезон і сонячну активність, – каже Максим Жозефович.

Ін’єкції краси VS Апаратна косметологія: що краще?-Фото 5

Як апарати й ін’єкції працюють у парі?

Як ми бачимо, ці методи не є взаємозамінними. Краще використовувати їх у поєднанні, виходячи з проблеми. Наприклад, до мене часто приходять пацієнтки, які хочуть позбутися носогубних складок, заповнити їх філером. Такий підхід може візуально погіршити вигляд нижньої третини обличчя. Складки, звісно, разгладяться, але обличчя не буде видаватися молодшим і свіжішим, – зазначає лікар. – Причина появи складок і зморшок в області носогубного трикутника – у віковому опущенні м’яких тканин і птозі шкіри. Для вирішення цієї проблеми можна почати не з «важкої артилерії» у вигляді філерів, а з неінвазивних апаратних методик, які дають ефект підтяжки – RF-ліфтинг, SMAS-ліфтинг. Ці процедури допоможуть повернути тканини на місце, запустити процес створення нового коллагенового і еластинового каркасів, підтягнути нижню третину обличчя. За допомогою препаратів на основі гіалуронової кислоти потім можна злегка підкорегувати втрачені об’єми, щоб повернути обличчю свіжість і м’якість ліній.

Ін’єкції краси VS Апаратна косметологія: що краще?-Фото 6

Утім, іноді антивіковий догляд може починатися саме з ін’єкцій. Наприклад, перед лазерною підтяжкою або лазерним шліфуванням ми проводимо підготовку шкіри курсом біоревіталізації, – пояснює доктор. – Зволожена, наповнена гіалуроновою кислотою шкіра краще реагує на лазер, добре скорочується і результат від апаратної процедури виходить більш вираженим. Біоревіталізацію призначають і після лазера: це прискорює відновлення шкіри. Так само й ін’єкції ми призначаємо, щоб отримати миттєвий результат перед якоюсь важливою подією, але й ефект від них триває недовго. Від апаратних процедур ефект більш тривалий, але доведеться почекати, поки запуститься процес регенерації. Це ще одна причина взаємодоповнювати ці дві методики.

Статьи по теме