І навіть можуть спричинити алергію!
Фоточутливість – це підвищення чутливості всього тіла (особливо шкіри і слизових оболонок) до сонячних променів і речовин, що викликають його, які називаються фотосенсибілізаторами.
Ультрафіолетове випромінювання може викликати запалення у глибоких шарах шкіри та послабити імунітет всього організму. Відмінний приклад цього – вірус герпесу, який часто виникає після сонячних опіків. Сонце стимулює хімічні процеси на шкірі, а деякі інгредієнти в косметиці можуть лише сприяти цьому процесу. Наприклад, вітаміни та олії окислюються на сонці та пошкоджують шкіру.
Першою ознакою того, що ваша шкіра світлочутлива, є почервоніння, висипання та печіння. Що вам потрібно зробити, так це:
Світлочутливість є типом непереносимості сонця і може бути спричинена багатьма факторами. Деякі їх пов’язані з інгредієнтами в косметиці. Фотодерматит, або так звана «алергія на сонці», може бути викликаний сонцезахисними засобами! До його причин також належать:
Читайте також: ЯК ВРАСТИСЯ В СМАЧНУ ПОГОДУ: 7 ПРАКТИЧНИХ ПОРАД
Багато антибіотиків, знеболюючих і нестероїдних протизапальних препаратів можуть підвищити чутливість шкіри до ультрафіолетових променів, і люди, які їх використовують, повинні вдатися до посиленого захисту. Не забувайте запитати у лікаря, який прописав вам лікування, чи не зашкодить воно, якщо ви багато часу проводите на сонці.
Оральна контрацепція також є однією з основних причин світлочутливості і лікар, який її рекомендує, повинен також попередити вас про це. Якщо ви не можете припинити приймати таблетки, зверніть увагу на засоби з серйозним захистом від ультрафіолету, наприклад, на креми, які блокують синтез меланіну. Вони також мають м’який відбілюючий ефект, що дозволить вашій шкірі сяяти.
Похідні вітаміну А заслуговують на особливу увагу. Вони були ретельно вивчені і, незважаючи на всі переваги в косметології, ретинол та ретиноїд підвищують чутливість шкіри до сонця. Ці речовини найчастіше використовуються у засобах проти висипань та antiage-продуктах проти зморшок. Влітку краще зробити паузу в їх використанні, тому що навіть коротке перебування на сонці може призвести до сильних опіків або тривалого алергічного дерматиту.
Цитрусові олії та спирти реагують на сонце дуже бурхливо, і з ними треба бути дуже обережними. До речі, вони небезпечні у складі кремів! Якщо ваша шкіра дуже чутлива до сонця, лікарі не рекомендують приймати ці компоненти всередину. Отже, у вашому б’ютірационе до вересня повинні бути сироватка з вітаміном С, а також рідкі відлущувальні засоби у вигляді тоніка з кислотами.
Читайте також: ЩО ЗНАЧИТЬ ПОКАЗНИК PH У НАШІЙ КОСМЕТИЦІ?
Дивно, чи не так? SPF не захистить вашу шкіру на 100%, але необхідно використовувати. На жаль, деякі компоненти крему для догляду за шкірою можуть мати зворотний ефект. Причиною цього часто є вітамін B10 (парамінобензойна кислота, вітамін H1, PABA) та його похідні, тому уважно читайте етикетки, якщо у вас чутлива шкіра. Найкращим варіантом у цьому випадку є перехід на продукти з мінеральними фільтрами, такими як цинк та титан.
Бурштин, мускус, спирти… Усі ці інгредієнти можуть легко спричинити чутливість до сонця. Деякі бренди пропонують аромати, в яких враховується нестерпність клієнтами ультрафіолету, але їх не так просто знайти. Тим, у кого серйозна чутливість до сонця, краще використовувати парфум, якщо вони збираються тривалий час перебувати під прямими променями.
Джерело фото: unsplash.com